Autohifi

Témakör: Tuning
aktuális téma
Autohifi

Sziasztok!
Ha már tuningrol beszélünk, akkor ne csak a külső dolgokról beszéljünk!
Aki szereti az autohifit, és bármelyik válfajában érdekelt, az ide írjon mindenfélét: tapasztalat, élmény, probléma








Ezért nem kell kondi a kocsiba .



Wolfman user hifi-s blogja



Rodolpho cikkjei az Autohifibolt.hu -n




Hirdetéseket , aréna kuncsorgást moderáljuk !
Három felszólítás után egy hét ban!
Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
tommy
#269
2004. április 24. 21:46
Az RMS az állandó, jobb ha ezt nézed, nem fogod állandóan maxon hallgatni!
Suncee
#268
2004. április 24. 21:04
A max teljesitményt kell nézni amit tud az erősitő. Hogy azt most minek hijják, tudja a tököm. De nem az RMS szerintem...
Szabyka
#267
2004. április 24. 18:55
Suncee
#266
2004. április 24. 17:52
Ezzel egyetértek meg nem is. Az igaz, hogy kasszafüggő, de azért van egy minimum határ amit kötelezően bele kell rakj. Azt mondják az okosak, hogy 1000Wonként kell 1 farád. Ez a minimum. NA most ha neked a 2 erősitőd max lead 1200Wattot, akkor minimum 1.2 farádost kell vegyél, hogy legyen értelme. Aztán utána már pénztárcafüggő, mert akár vehetsz 10 farádosat is, csak legfeljebb nem fogod kihasználni.
Én most vettem egy 1.5 farádosat és egy 800 Wattos erölködőt fog hajtani. Vehettem volan kissebbet is, de ez volt jó áron és ez nézett ki jól.
SixtusAnge
#265
2004. április 24. 12:27
Amekkorát és amilyet elvisel a kassza. Az 1 F az ajánlott a két erölködőhöz, de van 0,5; 1,5; 2; 3; 5; 6; 9; 10 válogassál. Van elektronikával és annélkül, de arra vigyázni kell viszont. Kijelzi a feszt, szabályoz elég gyorsan, esetleg tápelosztó és biztosíték blokk van rajta. Szinte minden kellékgyártó készít kondit, de még a nagyobb erősítőgyártók is. Buxafüggő a választás, ja meg kinézet.
faro
#264
2004. április 24. 12:00
faro
#263
2004. április 24. 11:25
hja...
kondit v aksit szoktak berakni...
írd meg,hogy milyen,mert akkor már úgy vásárolok.
eddig van 2 erősítőm és a kondi elvileg akkor jó,ha 2erősítőt kell hajtania.
nem?
na cs!
tommy
#262
2004. április 24. 11:22
Én is először kipróbáltam, hogy milyen és nem kellett sokáig gondolkodnom, hogy benn hagyjam-e! Észrevehető lett a különbség!
Suncee
#261
2004. április 23. 22:11
Én vettem kondit, de még nem tudom mit tud. De nekem azt mondták, hogy anélkül nem hifi a hifi.
Insane
#260
2004. április 23. 21:55
Hát úgy néz ki, lehet, hogy 1hétre lessz kölcsön-kondim.Majd megírom a tapasztalataimat. Szerintetek hány Hz-re érdemes hangolni a mélyládákat?60?
tommy
#259
2004. április 23. 19:53
Nekem egy Optima 50Ah / 850A-es zselés akksim van, de én semmit nem vettem észre, a következőben már nem lesz(persze most dízel autóm van és abba nagyobb az akksi is)! A neonról annyit, hogy az lsó szettem(2x122cm és 2x72cm-re van gyárilag 5A-es bizti) tehát minimális lehet a 2 38-as neonod fogyasztása!
monsters
#258
2004. április 23. 10:06
nekem egy Exxide 60Ah, 510 A indítóáramos, zselés gondozásmentes, azzal a magic eye-al vagy mi az pontosan, de tesztelve volt már egy kertipartin, két 38 cm-es neonnal :-) (gondolom nem az volt a fő fogyasztó) 10 órán keresztül bírta minden indítózgatás nélkül, ugyhogy elég szerintem. a kábelezés meg olyan amilyet megkíván ez a rendszer, 20-as táp, középárfekvésű, megfelelően méretezett vezetékekkel. két erősítőm van benn, de az oldalamon kb leírtam a komponenseket ha érdekel.
Bishop
#257
2004. április 23. 09:52
At "o" "i" "t" betük néha kimaradtak.... SIEMENS pl..
Bishop
#256
2004. április 23. 09:50
Hozzászólok annyit, hogy az akksi NAGYON fontos! Rohadtul nem mindegy hogy mekkora a belső ellenállása!

Natehát!

Én a Király utcában vettem (Bp.) egy elektronikai alkatrész bltban, mert ott minden hülyeség van, 12X12 es hűtőventi is volt 400 pénzért...
A kondi az egyéb irán használt volt semens gyártmányú, 10V-os.
Most mindenki azt mondja, hogy jaj de hülye ez, hogy a 10V-os kondit 14,4V-al is hajtja a kocsiban, de nem érdekel. Kipróbáltam és működik, lévén a kondit túl szokás méreterzni.....
A kakaót meg annyira tartja, hogy a polcon volt több mint egy évig, feltöltve és amikor levettem kisütöttem és szikrázott egy jókorát... Magam sem hittem volna.....

Szóval a bolt a Király ucában van ahogy a 4-6 villanyostől a KFC (ott a sarkon) felé mész, bal oldalon kb 200 méterrre a villanyostól....

Nem tudom hogy van-e jelenleg ilyen nekik, meg kell nézni. Mehetsz a lehel úton is a Lomex-hez, az is ilyen bolt.
Lehel tértől egy megálló a 14-es villanyossal. A megállóból látni.

Véleményem szerint rengeteg, cuccot meg lehet kapni 10-ed annyiért mint amennyiért osztják, csak nem professzionálisan az a neve, vagy nem arra készült, de megfelel...

Insane
#255
2004. április 23. 09:14
HI!
Köszönöm a tanácsokat! Elösször bekötöm a dolgokat mert még nincs teljesen beüzemelve.Aztán megpróbálok kölcsönbe szerezni 1et és kipróbálom úgy is.Mert ahoz elég drága, hogy jól nézzen ki a csomagtartóban.Most vettem új aksit és 20-as a kábelekből van a hifi kábelezése.Egy hifis srác nekem is azt mondta mint monsters-nek.A többség viszont azt, hogy kondi nélkül élni se lehet.Szóval puding próbája az evés.
Monsters:Neked milyen aksid van?
Másik:
Valaki foglalkozik itt mélyláda tervezéssel? Milyen progit használ?
Köszi!
monsters
#254
2004. április 23. 08:30
ez s-etben érdekelne hogy hol vehetnék ennyiért én is??
Bishop
#253
2004. április 23. 08:22
Én vettem egy 0,25F-os kondit, 800Ft volt.
Ugye nem kell kifejtenem hogy az 1F az 4db párhuzamosan kötött 0,25-ösből összeáll. Javult a hangzás a mély tartományban a kövérebb szinuszos jellegű (már már mélynyomótesztes) hangnál...
Szóval én ezt olcsón kipróbáltam...
monsters
#252
2004. április 23. 08:00
Nekem is volt ilyen problémám, én megkérdeztem aki beépítette, ő azt mondta hogy egy normálisan bevezetékelt, és megfelelő akksival rendelkező rendszernek (persze kb olyannak ami nekem is van, nem 10 kW-os rendszer, vagy versenyre) nem igazán van szüksége rá. A hangzás javul, de nem annyival amennyit beleölsz a kondiba. Így én nem vettem.
SixtusAnge
#251
2004. április 23. 05:43
Próbáljál szerezni egyet kipróbálni és garantáltan futni fogsz utána hogy vegyél egyet. Egyből megváltozik a hangja, lesz tejesítménye az erősítőnek. Mélyeb erőteljesett lesz a mély, teltebb leszz az egész hangzás és dinamikusabb.
És nem pár tized feszingadozás miatt, hanem a teljesítmény a hirtelen nagy felvétel miatt kell a kondi.
Insane
#250
2004. április 22. 23:06
HI!

Egy hifis kiegészítőről nem tudok dönteni:mégpedig a kondenzátorról .Leírom a rendszer részeit: MACattack 4050erősítő hajt 2db 30cm-es HERTZ HS-300as mélynyomót egy zárt ládában,Egy 2*125W-os erősítő hajt egy 3utas szettet+ MACaudio ovált. Szóval esetleg valakinek van valami tapasztalata, tanácsa.Mert egy utcai hallgatásra(tehát nem versenyre) épített rendszernél nem hiszem, hogy olyan sokat számítana az az 1-2ét tizednyi feszültség ingadozás.De lehet, hogy tévedek, ezért kérem olyanok segítségét akiknek van tapasztalatuk, és nem csak a T&S-ből olvassák az okosságokat.
Köszi!
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
Összesen 329408 találat 16471 oldalon