Autohifi

Témakör: Tuning
aktuális téma
Autohifi

Sziasztok!
Ha már tuningrol beszélünk, akkor ne csak a külső dolgokról beszéljünk!
Aki szereti az autohifit, és bármelyik válfajában érdekelt, az ide írjon mindenfélét: tapasztalat, élmény, probléma








Ezért nem kell kondi a kocsiba .



Wolfman user hifi-s blogja



Rodolpho cikkjei az Autohifibolt.hu -n




Hirdetéseket , aréna kuncsorgást moderáljuk !
Három felszólítás után egy hét ban!
Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
Gugu
#369
2004. május 03. 10:22
Emberek!

Szereztem egy 1F-os kondenzátort. Az élmény leírhatatlan. Sokkal tisztább mélytartomány, és az egész mindenség kitisztult, kavarodásnak még a nyoma sincs. Ég és föld a különbség. Majdnem annyit javult a dolog mint amikor az erősítőt megszereztem.
Csak ajénlani tudom mindenkinek, hogy a jó kondenzátorra ne sajnálja a rávalót..
...
Utólag persze már könnyű okosnak lenni. Mert anno, még egy szoba HiFi-s barátom mondta, hogy az erősítőtervezést a tápegységnél kell kezdeni. NAGYON jó táp nélkül bármit csinálsz szar lesz.
Sámpi
#367
2004. május 03. 10:14
A hejes megoldás hogy középen legyen a sínpad, nem csak a hangszórók elhejezésével és a balance állításával tudod megtenni. Sőt, ez önmagában kevés! Mivel nem középen ülsz, és a két oldalról érkező hangok nem egy időben érkeznek a füledhez un. időtolást kell alkalmazni! Ez az egyik lényege a hangprocesszoroknak!
jordan6
#366
2004. május 03. 08:08
A fejegységen be lehet állítani, hogy a jobb/bal oldal szóljon hangosabban.
BNorbert
#365
2004. május 02. 22:04
Nem tudom, szerintem mindenkinek el kell kezdenie vhol!! Nem egy mercin fogom kipróbálni, ha nem megy akkor valszeg csináltatok, de nem tűnik első ránézésre bonyolult dolognak!

u.i: ha nem is megy legalább lesz fingom róla mi, hogy, merre és nem fognak tudni átbaszni,ha csináltatom!!
audi_rs_tt
#364
2004. május 02. 21:20
lenne egy lame kérdésem:

mivel a vezető alapesetben a bal oldalon ül, és nem középen, ami idálisabb lenne hifi szempontjából, hogy lehet megoldani, hogy a zenetér körülötte képződjön és ne a kocsi közepén?
1 megoldás már fel is 5löt bennem: úgy kell beállítani a hangszórókat, ami viszont csúnya lenne, mivel a két oldal nem lenne szimmetrikus.
Ha 5letetek írjatok. előre is thnx
ferszi
#363
2004. május 02. 19:51
Sixtus! A fogót nehogy benne hagyd!
Sámpi
#362
2004. május 02. 19:42
Ja-ja 60 ezer a kikiáltási ára
De ha holnap elviszed 50-ért odadom!
SixtusAnge
#361
2004. május 02. 15:44
Megszólalt, és széthullik az ajtóm. Még kell rá kátrány. De már nagyon szól, hát majd még be kell állítani műszerrel azt kapja a kárpitot. Debrecenre kész lesz.
By SixtusAngel
audi_rs_tt
#360
2004. május 02. 15:29
csá hozzáértők.

Szüxségem lenne egy kis segítségre. Szeretném ha a kocsimba egy olyan cuccot összehozni, amivel akár a humma-n is indulhatnék a kezdő kategóriában. 300W+, max 3000 EUR, a kategória, zakundpakli, kábeleemk és kiegészítők nélkül. Nem igazán értem, hogy miért nem díjazzátok a macAud kategóriát. természetesen én is RF re vágyok. Segítenétek nekem tippel és 5letekkel, hogy milyen rendszer mellett tegyem le a voksomat.
az autohifibolt.hu-n láttam a dls a1-t (444e) clarion fejjel, ha hozzá veszek még egy irridium 6,3 +190, tehát a keret gyakorlatilag kimerült.

ha tudnátok tanmácsaitokkal segíteni, hogy kell egy rendszert úgy felépíteni, hogy szépen szóljon(számomra a db nem létszükséglet, de ha kell azért szóljon), és jól is mutasson.

előre is köszi
SixtusAnge
#359
2004. május 02. 14:07
Sámpi nekem 60-at mondott az első szettre, hogy hátha tudok valakit rá. Nekem is Hertz van csak nem ilyen.
Polo_Grabb
#358
2004. május 02. 13:50
Én speciel magamnak csináltam a zenémet, az elsőnél segitettek, de énis beleestem a dBcsapdájába, és itt bsztam el nagyon. Egy jo kis Rockford Fosgate mélynomot, egy Phoenix gold erősitővel, lecseréltem egy DLD acoustics 40 centis mélnyomora. nem mintha nem szolna szépen, csak 1szerűen sok. Nem kell akkora. fölösleges. csak buktam egy csomagtartót, és hangzást nem nyertem.
Insane
#357
2004. május 02. 10:13
tommy! köszi a választ!Sámpi mennyire gondoltál a szettért?
SixtusAnge
#356
2004. május 02. 10:01
Hát ilyen lett. Kicsit kuszább mint a tavalyi, de másképpen nem ment.
tommy
#355
2004. május 02. 01:15
Szintén ez volt a helyzet! Először csak a vagánykodás számított, most már a hangzás(persze ha kell akkor üssön is)!
tommy
#354
2004. május 02. 01:14
A 1.5F kocka Dietz 9x9x33, az 1F Boa kb.23x8cm! A drága hangszóróról annyit, hogy az sokszor csak nálunk drága, kint olcsóbbak!
Sámpi
#353
2004. május 01. 22:25
Akarom mondani klasszikus Hi-fi stereo!
Ugye azt nem kell mondanom hogy hátulról nem szólhat semmi!
Sámpi
#352
2004. május 01. 22:23
Bevallom lovagiasan, én is mélyek mámorában éltem egy ideig.
Nagyon fontos egy jó láda... Nekem 3db harmincas mélynyomó volt a csomagtartóban! Egy idő után meguntam! Sokkal fontosabb dolgok keztek érdekelni mint a dB! Színpad szélesség,mélység,magasság, ball oldal, jobb oldal, center... Fázis, időtolás... meg ilyenek. Itt kezdődik a klasszikusan már-már öregecske Hi-fi stereo!
Sámpi
#351
2004. május 01. 22:10
Zoli! Neked az új Corollád van? Ha hangszórót keresel, aminek mellesleg a hangja sem rossz, figyelmedbe ajánlanám az eladó Hertz HSK 1600 szettemet! Szerintem megálja a hejét a Rainbow Reference, Focal Utopia hangszórók között is!
Insane
#350
2004. május 01. 20:46
Hello!

Nekem az a véleményem, hogy aki az első hifis cuccát rakosgatja össze annak tökéletesek az ólcsóbb cuccok. A "kezdők" 90%-a a hangerőre megy.Én is ilyen voltam, most kb.2év után kezdek rájönni, hogy fele ennyi hangszóró meg 5*ennyi pénz lenne az igazi.Szépen lassan építem, az újat.A Rainbow szettek hangzása nekem is nagyon tetszik. A drágább MACaudio-k sem olyan rosszak szerintem, lsd. tommy. Ha valakinek van 1F-os kondija akkor, le tudná mérni a méreteit(magasság,szélesség)?
Köszi!
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
Összesen 329408 találat 16471 oldalon