Autohifi

Témakör: Tuning
aktuális téma
Autohifi

Sziasztok!
Ha már tuningrol beszélünk, akkor ne csak a külső dolgokról beszéljünk!
Aki szereti az autohifit, és bármelyik válfajában érdekelt, az ide írjon mindenfélét: tapasztalat, élmény, probléma








Ezért nem kell kondi a kocsiba .



Wolfman user hifi-s blogja



Rodolpho cikkjei az Autohifibolt.hu -n




Hirdetéseket , aréna kuncsorgást moderáljuk !
Három felszólítás után egy hét ban!
Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
tommy
#329
2004. április 29. 20:27
Látom nagyon MacAudio ellenes vagy, ha kész az autóm(kb. 2 hét), kíváncsi lennék mi a véleményed róla! Szoktam járni Lellére, majd egyszer összehozzuk!
vmc
#328
2004. április 29. 15:55
Sziasztok. Szeretnek egy Kenwood KVT 715 ot beepittetni egy passatba. 2002 es , delta radioval. szerintetek megoldhato, vagy a gyari helyett nem lehet semmi mast beszerelni?..ja..es ha valakinek van az adott kenwood-rol tapasztalata, azt is megkoszonnem.
BNorbert
#327
2004. április 29. 15:03
Köszi szépen az eligazítást!!! Jövő héten lehet meg is csinálom!!!
monsters
#326
2004. április 29. 14:38
ja a red attack 2.16 azért jó mert fejegység is szépen hajtja, ezért elég a két csatornás erősítő a ládának.
monsters
#325
2004. április 29. 14:37
Ja,ja, mindenképp ez jobb, a mélynyomótól ne félj, azt be lehet úgy állítani hogy része legyen a zenének, ne csak külön durrogjon. Az ovállal sosem kapsz olyan szép széles hangtartományt. Szerintem ha nem akarsz sokat költeni, red attack 2.16 szett + egy 2 csatornás erősítő, abból is jó a mac vagy DLS, + ládánál is ez a helyzet.
Gugu
#324
2004. április 29. 14:17
Miér is kell az az ovál? Tiszta disco hangzásod lesz a kocsiban. Inkább előre egy jó szettet, és egy kis ládát és a hozzá való erősítőt... hátra
Gugu
#323
2004. április 29. 14:15
Olyan hangszórót vegyél, amelyiknek bejön a hangja, befér a kocsiba és a pénztárcád megengedi. Ez nagyon nagy valószínűséggel nem Kenwood lesz :-) Ha meg már erősítőt is teszel akkor tuti sokkal jobbakat is találsz.
Furlong
#322
2004. április 29. 14:15
Akkor milyen márkát vegyek ?
Azért gondoltam a Mac-re mert nem vagyok egy milliómos, és nem is akarok hangnyomás versenyt nyerni, olcsóak a termékeik, és eddig rosszat nem hallottam róluk. De ha mondasz jobbat, és persze olcsót, akkor persze más a helyzet. Én egyenlőre csak előre egy 13-16-os szettre gondoltam, hátra meg egy 6*9-es ovállra, nagyon nem vagyok mélynyomó párti, és a hátsó ovállokra pedig egy erősítőt. Vélemény ??? És akkor ha tudsz másik márkát ajánlani !

Thnx by FG
Gugu
#321
2004. április 29. 14:12
Tudtommal lehet RCA osztót kapni, amivel az RCA-jelet oszthatod. (1ből 2-t csinál) pár forint, mert semmi elektronika, csak hat csatlakozó meg némi kábel az egész.
zolika lxi
#320
2004. április 29. 13:14
Vegyél hozzá egy erősítőt és ahhoz hangszórót, de ne Kenwoodot + ne is Mac-et!
zolika lxi
#319
2004. április 29. 13:12
Mdf lap olyasmi, mit a pozdorja csak több rétegben tömörítik és finomabb anyagból. Jobb szabászatokban van.

Folyamat:
-kiveszed az ajtópanelt
-vágsz az mdf-ből egy olyan karikát, amibe belemegy a hangszoró és a rácstartója után még 1 cm vastag
-leragasztod a szallaggal a panelt, hogy ne kenje össze a gitt
-odaerősíted a panelre az mdf sablont legalább 3 helyen
-egy bádogdobozban kikevered a gittet(a műanyagot el fogja olvasztani!) a dobozán rajt van milyen arányban, először kezd kevesebbel(2 evőkanálhoz kb 1 cukorborsónyi edző kell), ezt kend a sablonhoz, olyan ívben, ahogy szeretnéd
-várj vele néhány órát, utána vedd le
-csiszold formára a 80-as lappal, utána simára a 200-assal, használj közben ilyen papírmaszkot(ajánlott!!)
-ragasztózd be a műbőrt és húzd rá a gittre(a vékonyabb műbőr jobb. mert könnyebben alakítható)
ennyi kb
Furlong
#318
2004. április 29. 12:45
Kérdés:
Mostanság akarok venni egy Kenwood fejegységet. A kérdésem, hogy melyik jobb, ha Kenwood hangfalakat veszek hozzá, vagy inkább olyan cég hangfalait vegyem meg mellé akik csak azzal foglalkoznak (Pl: Mac Audio....stb) ???

Előre is köszönöm: Furlong(206)
zolika lxi
#317
2004. április 29. 12:41
Általában fogadnak az erősítők magasszintű jelet is(va fej hangszoró kimenetelét), ha csak RCA-t fogad, át tudok alakítani jelátalakítóval, asszem!
jordan6
#316
2004. április 29. 11:25
Kérdésem, ha szabad:
olyan fejegységem van, aminek 1 pár RCA kimenete van, viszont 2 erősítőt szeretnék(1 már van). Mi lehet a megoldás? Az egyik ugye, hogy második erősítőnek olyat kell vennem, melynek van RCA kimenete, van esetleg más esélyem is? RCA elosztó?
Előre is köszi!
tommy
#315
2004. április 28. 19:25
A táblázat szerint 20qmm átmérőjű kábel kell, de ha később szertnél még egy erősítőt, akkor érdemes 20-ast venni, mert akkor nem kell majd újra cserélni/elhúzni!
BNorbert
#314
2004. április 28. 15:40
Nincs gyárilag benne, egyenlőre anyám citroenjébe tenném aztán később ha megy a sajátomba is!!

Akkor még 2 kérdés:

-mi az az MDF lap és hol szerezhető be?
-minek a ragasztőószalag?
zolika lxi
#313
2004. április 28. 15:19
Kell: Üvegszálas gitt + edző(jár hozzá), menek 2 kellett hozzá. Olyan tekercses ragasztószallag,ami nem hagy nyomot(ilyen fehér papír a teteje, nem átlátszó), 80-as és 200-as csiszolólap - ezeket bármelyik festékboltban megkapod
+ még 19-es mdf lap, amiből sablont csinálsz. ragasztó, amivel majd a műbőrt ragasztod fel. + vegyél még 1 liter nitrohigítót!
Van gyárilag hangszoró az ajtóban? Ja meg milyen gépsárkány?
BNorbert
#312
2004. április 28. 15:05
OHH az jó lenne, ha egy kicsit részletesebben is elmondanád!!A másik, hogy honnan tudom ezeket az anyagokat beszerezni??
monsters
#311
2004. április 28. 10:19
hűű, ezt nyugdíjig nem tudnám összekaparni. És még az igényességre is odafigyelt a srác.
zolika lxi
#310
2004. április 28. 10:13
Kiveszed a panelt, vágsz egy mdf sablont, azt odaerősíted a panelhez. veszel még hozzá pl üvegszálas gittet, szobrászkodsz egy kicsit, az formára csiszolod és húzol rá műbőrt! Ha gondolod elmondom részletesen is, én is most csináltam a gépembe!
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
Összesen 329408 találat 16471 oldalon