Leszámolnak az autótuninggal? Tapasztalatok??

Témakör: Tuning
aktuális téma
Leszámolnak az autótuninggal? Tapasztalatok??

Szeretnélek titeket megkérdezni hogy valakivel történt e ilyen ügyben birság esetleg ami rosszabb mint pl forgalmi elvétele,kpm vizsga. Nekem pl müszakin nem engedték át az autót mig a lököst és felnit le nem szedem de nem merem vissza felrakni mert ha elveszik a forgalmit veszélybe kerül a munkahely is. Szóval valami tapasztalat más részéről?

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Quad
#61
2016. április 06. 11:44
A teljesen egyedi átalakításhoz járműgépész mérnök szakvéleménye kell. Ha ő azt számolja ki, hogy ez nem befolyásolja negatívan az autó menettulajdonságait és biztonságát, akkor az ő papírjával nyert ügyed van. viszont ha nem, akkor még egy szakhatósági vizsgálatra is el kell küldeni a komplett járművet. Na az már valószínűleg sem időben, sem pénzben nem fogja megérni (amellett, hogy a kilógó felnit pedig jó eséllyel ott is el fogják kaszálni, persze ennél sem mindegy, hogyan lóg ki az a felni)
hondagirl
#60
2016. április 06. 11:20
Gondolom ezek és ilyesmi hangzottak el pénteken az AMTS-en... Sajnos dolgoztam, úgyhogy nem tudtam elmenni, pedig nagyon érdekelt volna.
Köszönöm az infót azért... Erre érdemes lenne gyűjteni akkor
Bár gondolom kilógó felni ezután sem lehetséges... Nekem pedig anno ezért vették el a forgalmit
Quad
#59
2016. április 06. 11:13
Ez pontosan így van. De egyébként kár azt gondolni, hogy kint is minden fenékig tejfel, az engedélyeztetés folyamata szinte ugyanez (papírokat viszel, engedélyt kérsz és újra vizsgázol), persze nekik nem kell hazai szakvéleményt csináltatni. Annyiban vannak még előrébb, hogy ha egy egyedi átalakítás már valamikor legálisnak lett minősítve (akár a korábbi enyhébb szabályozásokból, akár mondjuk adminiszratív hibából fakadóan), akkor nem kell külön újra végigjárni vele a mérnöki procedúrát, hanem a korábbi eset precedensként felhasználható. Sok olyan dologra van legális kiskapujuk így, ami nálunk sosem lesz (és normál esetben már ott sem lenne).
Quad
#58
2016. április 06. 11:05
Ezzel vitatkoznék. A TüV papírt - amennyiben van hozzá H-engedély is - azt elfogadják az átalakítási engedély mellé. Van, hogy erősködni kell, de kutya kötelességük elfogadni. Ha nincs H-engedély, akkor a magyar TüV képviseletet kell felkeresni (lehet e-mailben, telefonon, személyesen is intézni), ők pedig kiadnak mellé egy magyar szakvéleményt, hogy a cucc legálisan beépíthető az autódba -> ezt pedig szintén el kell, hogy fogadják. Lefordíttatni sem kell semmit, ez a szakvélemény már magyar, az NKH-nak megfelelő és sikeres vizsga után be is írják a forgalmidba.

A szakvélemény kiállításának díja 25.000 Ft + áfa egy termék esetén, ha többet viszel egyszerre, akkor kevesebb. Az AMTS-es Z4-hez összesen 5 alkatrész papírjait véleményeztettük és 75.000 Ft + ÁFA volt összesen (ami valóban nem kevés, de nem százezrekről beszélünk, a cirka kétmilliós tuning mellett, ami az autóra került, nagyságrendileg nem is tűnik annyira soknak).
PapaMaci
#57
2016. április 06. 10:53
Ha olyan autót veszel, amiben be van jegyezve a kinti forgalmiba, akkor simán átvezetik a magyarra. Hallottam gewindéről, még airride-ról is, amit simán átvezettek a magyarra.
hondagirl
#56
2016. április 06. 10:31
Amit a cikkben leírnak, sztem jogos:
Molnár Péter, a műszaki engedélyezési és fogyasztóvédelmi főosztály vezetője elmondta, a sofőrök olyan „jellemzőkkel ruházták fel az autóikat, melyek a korábban kiadott, érvényes műszaki engedélyben nem szerepelnek.” A főosztályvezető példaképp említette az ablaküvegek és a szélvédők lefóliázását, a motor felturbósítását, az aktív és passzív biztonsági elemek és eszközök (ABS, biztonsági öv) kiiktatását, valamint az autók xenon fényszóróval való felszerelését.
Ha tényleg ezekért vették el, akkor nem kell csodálkozni... Oké, tudom... mindenkinek más és más a jogos szó... De lehet tudni, hogy manapság ugranak a xenonra, régóta ugranak a sötétítésre, a biztonsági öv, és ABS kiiktatás pedig sztem durva...

A cikk
hondagirl
#55
2016. április 06. 10:28
Itt a csodálatos Magyarországon nem ér semmit a TÜV papír
Nem fogadják el... Persze akkor igen, ha valami több százezret kifizetsz vizsgálásra, hivatalos fordításra, meg bejegyzésre azt hiszem...
De hülyeséget nem akarok mondani...

Noise! Lehet egy csomó minden legális, csak nagyon sok pénz... aránytalanul... Bár gondolom a bírságokból több jön össze
komolyan, inkább fizetnék (persze nem több száz ezret) minden átalakítás után, meg forgalmiba íratást is, csak benne lehessen...
PapaMaci
#54
2016. április 06. 10:08
Nekem az is megfordult a fejemben, hogy eladom a kocsit Németországba, ott megcsináltatom a TÜV-öt, majd visszavásérlom
Roccsa
#53
2016. április 06. 08:14
Az szép... És ez a társadalom csak rosszabb lesz
Noise
#52
2016. április 06. 07:58
a privát véleményem az, hogy a k#rva anyjukat... nem az ott szolgálatot teljesítő rendőrnek, meg általában nem is a szőrszálhasogató nkh-snak (bár azok sokszor nem tudják megkülönböztetni a gyárit a nem gyáritól, de ők sem ismerhetnek minden autót fejből), hanem ennek az egész b#szakodásnak. sokkal életszerűbb lenne egy átalakított autós + vizsga. oké, legyen az is 20-30 ropi, vizsgálják át fullra az autót, akár az utolsó csavarig, mondjuk minden átalakítás után, de ha biztonságos, jól összerakott és minőségi alkatrészek kerültek felhasználásra, akkor mi a f#szomért nem lehet legális? mindenhol máshol az. vagy legalább meg van, hogy mivel lehet azzá tenni (tudom, itt is megvan, csak ahogy mondtam, nem életszerű). csak ez a seggfej magyar túlszabályzás és a "nem nyúlunk hozzá, mert nem értünk hozzá" jogszabályalkotás van...
Robert9
#51
2016. április 05. 23:28
Trabant... Gyárilag nem szerelték alufelnivel, még ültetve is van, na és a peres robbantott gumi...
Ennyi sajnos elég hozzá.
hondagirl
#49
2016. április 05. 16:50
Egy-két ember jelezte facebookon hogy neki elvették, ahogy néztem egyszerű és szép autók voltak, nem tuner jóska pl... de nem tudnám megmondani. egy honda pl biztos volt...
egyébként amennyire tényleg egy eltérő méretű felni, vagy kilógó felni, vagy ültetés is szabálytalan, sőt, hallottam már kipifogó hang miatt is elvenni valaki forgalmiját, akkor annyira lehetett bárki akinek elvették... Mivel körbe lezárták a parkolót nem hiszem hogy azokat basztatták csak akik esetleg rendetlenkedtek...

Azt én sem értem, hogy miért kellett ennyire illegálisra hirdetni a talit... nem kell kiírni, hogy az. a legtöbben tudják, vagy beszéljék meg privátban...
na, mindegy...

Nekem anno nem talin vették el, simán a forgalomban mentem munka után kutyát sétáltatni. Még csak nem is mentem gyorsan, akkor indultam el a háztól, így hideg volt a motor december lévén... szóval bármikor járhat így az emberfia-lánya sajnos...
csak így eléggé csúnya, hogy körbe álltak, lezárták...
Váci úti OMW-n tapasztaltam ilyet... akkor elsétáltunk, mert a parkoló autó mellett álló embereket is kérdezték, és nyitatták velük ki az autókat ellenőrzésre... :S
de persze ott (nem mi) fel alá gyorsulnak emberek... szóval az megint más...
Noise
#48
2016. április 05. 11:25
egyébként meg idéznék a cikkből:
"Na de mindent összevetve jól éreztük magunkat,csak ne lett volna ez a kis móka. Jól összehozták a srácok,csak picit túl lett hirdetve szerintem az illegális része a dolognak így tutira tudta az NKH hogy mire jönnek ki.

Páran hibáztattátok őket a szervezőket,de nem gondolnám hogy ez az ő hibájuk,mert senkinek sincs pisztoly tartva a fejéhez hogy ki kell jönnie a talira. A másik meg hogy Illegálisnak volt hirdetve szóval mindenki tudhatta hogy nem egy bejelentett rendezvény,ergo várható volt!”

és akkor csodálkozunk, hogy kimennek, ha nyíltan illegális találkozót szervezünk, közterületen? na nemár
Noise
#47
2016. április 05. 11:21
több mint 10 év távlatából mondhatom, hogy akkor vonulnak ki inkább, ha valaki kedvesen értesíti őket. ha barmokkal vonultok, vagy súlyosan elgurul a résztvevők gyógyszere, akkor persze, hogy vérszemet kapnak. egyébként nem szokásuk feleslegesen baszogatni embereket, csak ha "kötelező" nekik. szóval én is kíváncsi lennék, hogy milyen autókat, de leginkább milyen sofőröket szedegettek ki onnan...
Leu
#46
2016. április 05. 11:19
Csodás, már megint sikerült egy újabb bőrt lehúzni az autósokról.....
MAGYAR ORSZÁG ÉN ÍGY SZERETLEK!!!
Robert9
#45
2016. április 05. 11:14
A nagy felnikért is ba**ogattak embereket, vagy teljesen más miatt állították meg őket?
blackdot
#44
2016. április 05. 11:08
Nekem is eszembe jutott, a lezárom és otthagyom kis időre, míg nyugszik a hangulat. Nem nagyon tudnának mit kezdeni vele.
Roccsa
#43
2016. április 05. 09:07
Erre én is kíváncsi lennék, hogy milyen autóknak vették el a forgalmiját.
De ez már tényleg felháborító, hogy az ember foglalkozik au autójával, biztonságosabbá teszi és cserébe megbüntetik
Láttam a képeket és tudom hogy van a tieden is átalakítás. De gondolom néha benned is van az az érzés, hogy kifogsz egy barom rendőrt aki beleköt mindenbe
Piet_
#42
2016. április 05. 08:52
az enyémen is van bőven átalakítás, de még soha nem basztattak érte, pedig igazoltattak is már egy párszor. Kiváncsi lennék konkrétan milyen autóknak vették el a forgalmiját
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Összesen 161 találat 9 oldalon