Leszámolnak az autótuninggal? Tapasztalatok??

Témakör: Tuning
aktuális téma
Leszámolnak az autótuninggal? Tapasztalatok??

Szeretnélek titeket megkérdezni hogy valakivel történt e ilyen ügyben birság esetleg ami rosszabb mint pl forgalmi elvétele,kpm vizsga. Nekem pl müszakin nem engedték át az autót mig a lököst és felnit le nem szedem de nem merem vissza felrakni mert ha elveszik a forgalmit veszélybe kerül a munkahely is. Szóval valami tapasztalat más részéről?

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Gaben_21
#80
2016. április 06. 14:58
Igen. Pontosan ezért szerettem volna egy Biztosúrtól megtudni ennek az okát. De gondolom utána a helyszínen kaparhattam volna a fóliát. Mindegy, tudtam eddig is, hogy vannak bizonyos márkák amik kivételt képeznek minden alól, de akkor is felháborító. Pláne, hogy ott csinálják a szemed előtt úgy, hogy előtte téged ezért megbüntetett. Elszomorító. Kíváncsi lennék, hogy az említett márkákból hánynak az adta fog teljesen véletlenül eltűnni ebben az új VÉDA rendszerben.
hondagirl
#79
2016. április 06. 14:52
Vagy lehet hogy ez a tipikus hátul bekapcsolta, hogy ne csipogjon, vagy a fogadó lett olyan (egyébként kapható) műanyaggal kibiztosítva, hogy ne csipogjon, stb... amúgy mást én sem értek...
Quad
#78
2016. április 06. 14:50
Sajnos pont az nincs meg csak a másik kettőt vették fel a TotalCarosok. Én is lemaradtam róla, szóval aki ott volt, az mesélhetne
hondagirl
#77
2016. április 06. 14:49
Sajnos vannak olyan autók amik kivételt képeznek, számunkra érthetetlen okból... (azon kívül, hogy félnek tőlük)
Kb mint a BKV ellenőr... valakikhez nem megy oda... :S félnek... hát kb ennyi...
Sajnos ez ugyanaz is lehet, mint hogy a széthullot szart sem büntetik meg, meg nem küldik újabb műszakira, stb...
És még lehetne folytatni a sort... Kinek miért annyi a fizetése, miért kell ugyanannyit fizetni egy büntetésért egy gazdaknak és egy szegénynek, miért vannak emberek akik ingyen kapnak sok mindent, házat, autót, stb...
Ebben sosem lesz igazi igazság...
Gaben_21
#76
2016. április 06. 14:43
Azért ez a fóliázás érdekes dolog. Valóban ugranak rá, DE...
A sztori a következő:
M3 autópályán haladok a kis 1,4-es pözsómmal 110 környékén. Körbefóliázva az ablakok. A két elsőről természetesen nincs műbizonylat, a többiről van. Beáll mögém az elfogó octávia. 2-3 percig kb 1 - 1,5 méterre a seggemben jön. Utána beáll mellém, ugyanabban a tempóban jön megint vagy 1 percig. Megelőz, majd beáll a jobb oldalamra a leállósávra és jön ugyanabban a tempóban velem. Ezek után előreugrik, bekapcsolja a fényeket és leállít. Természetesen mikor körbeautózott már tudtam, hogy mit akar. Igazából egy szavam nem lehet, mert csak egy csekket kaptam, meg közölték, hogy a legközelebbi műhelyben szedessem le azokról az üvegekről, amire nincs műbizonylat. Dünnyögtem, de elfogadtam. Megálltunk a legközelebbi pihenőnél, ahol a rendőr is megállt. Ott álltak a kopp fekete körbefóliázott Porsche és a tök fekete M5-ös BMW mellett. Érdekes módon azon nem volt probléma, hogy tök feketére van sötétítve. Oda akartam menni megkérdezni, hogy akkor most hogy is van ez, de nem engedtek oda akikkel voltam. Kérdem én, akkor most hogy is van ez??? Márkafüggő a tiltás?? NEM értem...
Noise
#75
2016. április 06. 14:38
de, visszatérve az eredeti témához... nagyon jó lenne tudni, hogy mi is pontosan a "kiiktatott biztonsági öv"?! ki volt szedve belőle, vagy másik volt benne? vagymi? eléggé Taigetosz pozitív ötletnek tűnik kiszedni...
Leu
#74
2016. április 06. 14:35
Fogom amit mondasz csak, nehéz előre látni egy ilyen szitut, magyarul, nem tudom mikor tartanám ki kapcsolva és mikor benn. Jó mondjuk ha egy évebe egyszer talán ki jutok valahova pálya autózni akkor oda nem kell.
Noise
#73
2016. április 06. 14:31
amúgy nem azt mondom, hogy hülyeség, meg hogy folyamatosan ki akarom iktatni, csak vannak olyan körülmények, amikor jobban szeretném én irányítani a blokkolást...
Noise
#72
2016. április 06. 14:30
hóban és taknyos úton jól jön, de amennyit vezettem már szar körülmények között, már jobb-lábbal utánzom az ABS pumpapumpapumpa
Leu
#71
2016. április 06. 14:27
Hát engem azért már húzott ki a szarból ABS, ennek okán azt mondom jó ha van az!!! (Prsze saját baromságom miatt is kerültem oda.) Sort előztem, nem is lassan, kamionos meg gondolta Ő is meg előzi a traktort ami miatt a sor felgyűlt. Egy bajvolt mikor el kezdett húzódni én már mellé értem. Így ahogy jött felém én mentem oldalra, duda satu fék, mire észre vett két kerék már az út széli árok parton (füvön ment), ha nem dolgozik az ABS pont be pördülök a kamion alá. NEM HÜLYESÉG AZ ABS, még ha nő is a fék út.
Noise
#70
2016. április 06. 14:05
japp... megfelelő fékrásegítéssel, jó fékekkel és nehéz lábbal nem nehéz blokkolni a kerekeket még száraz úton sem
g mk3
#69
2016. április 06. 14:03
+100000000000000
hondagirl
#68
2016. április 06. 13:59
Akkorát fékezel, hogy kapcsol az abs? Nekem szerintem mióta abs-es autóm van sem fékeztem akkorát, hogy bekapcsolt volna... Egyszer a hondával kellett nagyobb sebességről gyorsan fékezni, de az nem volt abs-es... előtte kapta meg az i-vt fékeket, szerintem azért nem ütöttem el a családot a zebrán... :S sütött szembe a nap...
Noise
#67
2016. április 06. 13:54
legalább volt benne öv de az ABS kiiktatásában amúgy látok rációt. Én is gondolkodom egy kapcsoló elhelyezésén, ami ideiglenesen kiüti az ABS elektronikát, így amikor szeretném, ki tudom kapcsolni. Száraz úton engem kifejezetten zavar, mikor bekapcsol. de az, hogy ne legyen öv a verdában?! na az tényleg azonnali tarkólövés...
hondagirl
#66
2016. április 06. 13:31
Anno (2004-ben) a páromnak is volt, éppen felvett, és elindultunk a parkolóból, megállított a rendőr, és csak annyit mondott, hogy jó ez az öv, csak kösse be. És továbbengedett. Jó fej volt.
Noise
#65
2016. április 06. 13:01
pont azért, mert (nem, de muszáj) szeretném végigjárni a legális procedúrát a nissannal. leszarom, hogy mennyi idő kell hozzá. mondanám, hogy a pénz sem számít, de ez persze sosem igaz, de minek szopassam magam állandó félelem okozta stresszel. inkább megpróbálnám legalizálni a dolgokat. viszonylag egyszerű helyzetben vagyok, mivel jelenleg forgalomból (ideiglenesen) kivont állapotban van az autó és a műszaki vizsga is lejárt.
Noise
#64
2016. április 06. 12:58
Laci, elérhető valahol online az AMTS-en elhangzott "legál tuning" előadás anyaga?
Noise
#63
2016. április 06. 12:56
nekem anno a nissanban 4 pontos öv volt, de meghagytam benne a gyári 3 pontost is, még ha nem is használtam. amikor megállítottak és a 4essel voltam bekötve, egy szót sem szóltak, sőt, még majdhogynem örültek is.
hondagirl
#62
2016. április 06. 12:28
köszönöm.
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Összesen 161 találat 9 oldalon