Chiptuning

Témakör: Tuning
aktuális téma
Chiptuning

Sziasztok! Mivel konkrétan nem találtam ezzel kapcsolatos topicot, úgy gondoltam, megér egy misét ennek a fajta teljesítménynövelésnek a tisztázása is. okan esküsznek rá, de vajon tényleg annyira jó...? Kinek milyen céggel milyen tapasztalata volt? Stb.

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
a8
#63
2004. augusztus 31. 14:23
na igen, nemtom de jo lenne egy fasza mühely ahol szépen lassan a BOVtol kezdve a chipen át a sok okosságig meg lehetne csináltatni az otot, és nem kontárkodnának, pl kiváncsi lennék mennyi lenne bele erösebb dugo gyurü hajtokar, nagyobb turbo, nagyobb intecooler stb, na de ehhez kint kell asszem körülnézni német piacon pl
norbGTi_
#62
2004. augusztus 31. 14:16
módosítgatott , de véleményem szerint nem volt 10 LE a növekedés , amit igért...
a8
#61
2004. augusztus 31. 14:11
akkor ezek szerint voltál baján és a Lajos neked nem tudta megcsinálni - látod ezért agyalok rajta, jo lenne olyan ember aki biztosan tudja mit csinál, nem csak probálkozik
_Tomiboy
#60
2004. augusztus 30. 11:29
Már vehetsz 1 szett dörzsárat, hogy a fúvókákat legyen mivel alakítani, meg stroboszkópot, hogy a gyujtást is hozzá állítsd a magas fordulathoz
Ladán annó nem sokat szarakodtunk a gyujtás állítással, lelazítottuk a csavart, haver nyomta a padlógázt, beforgott a neki jó helyre és ott meghúztam a csavart, csak utána meg alacsony fordulaton nem tetszett neki a móka
Bishop
#59
2004. augusztus 30. 10:52
JAJA! Tök igazad van!
Én is ott állok, hogy kéne a gyári 90 pacim és nincs... Ecu-t kéne okosítani... Lehet karbi lesz és bekaphatják az elektronok!
Ollah
#58
2004. augusztus 30. 10:51
Na ja, arra már én is gondoltam, hogy esetleg versenycsapatoknál kellene érdeklődni.
Az, hogy sokba kerül, hát ja, valószínű, de inkább adok 150-200k-t egy tutira, az én szekeremre megírt csippért, mint 80-90-et egy előre megírt valamiért, ami vagy jó vagy nem.
_Tomiboy
#57
2004. augusztus 30. 10:25
Létezik ilyen, csak azok nem hirdetgetik magukat. Versenyautóépítőknél próbálkozzál, persze csak ha van megfelelő mennyiségű pénzed rá.
Amúgy meg aztmondom, hogy szívómotoroknál amíg nincs benne valami komolyabb módosítás, mint pl vezérműtengely, vagy hengerfejmunka, addíg feleslegesen sok píz azért a pár+ paripáért a chip.
_Tomiboy
#56
2004. augusztus 30. 10:24
Létezik ilyen, csak azok nem hirdetgetik magukat. Versenyautóépítőknél próbálkozzál, persze csak ha van megfelelő mennyiségű pénzed rá.
Amúgy meg aztmondom, hogy szívómotoroknál amíg nincs benne valami komolyabb módosítás, mint pl vezérműtengely, vagy hengerfejmunka, addíg feleslegesen sok píz azért a pár+ paripáért a chip.
_Tomiboy
#55
2004. augusztus 30. 10:18
Azért ennyi lóvéért már elvárnám, hogy padon állítsák be a kocsimat rendesen. Ilyen előre megírt programrátöltésért biztos nem adnék ki ennyi pénzt!
A legtöbben akik odaviszik már a verdájukat chiptuningra biztos raktak bele legalább sportlégszűrőt+ sportkipuff dobot, és nem hinném, hogy pont azokhoz a típusokhoz írták meg. Aztán meg a zöldkártyánál dughatod a forgalmiba a pízt, mert a károsanyagkibocsátás nem stimm...
norbGTi_
#54
2004. augusztus 30. 10:14
Idehaza szinte semmit , mert minden cég és magát chiptuningosnak való emberke egy lehúzó gépezet....

Amúgy meg nem tudom mi az a EDC16. Én csak az itthoni saját tapasztalataimról tudok beszélni, próbáltam 3 helyen is chipet iratni , hát senki se tudott.

Elmesélek egy sztorit:
Van egy német chipem a kocsiba. Mikor elvittem egy két magát rendkívüli szakembernek tartó emberhez , mindnek mondtam , hogy nézzen bele mi a véleménye róla. Tudott mi volt a válasz :

"Hú mi ez a kontár munka? Ezzel megy egyáltalán a kocsi?"

Mire mondtam én , jó akkor írjunk bel egyet , időm van , ha jó lesz kifizetem. Kiolvasták a gyári eprom tartalmat , elkezdték módosítani , többek közt Szombathelyen , Baján , Kaposváron. Egyik sem volt jobb a másiknál , és egyik sem közelítette meg a német chipet. És erre tudod mi volt a válasz :

"Húú hát ez mégse kontár munka , ezt valaki olyan irhatta , aki tényleg értett hozzá, meg biztos rally kocsiból való"

Erről ennyit...
Ollah
#53
2004. augusztus 30. 10:14
Magictuning? Hááát, komolyabb motortuninggal foglalkozó srácoktól jót még nem hallottam róluk... Előre megírt szaraik vannak állítólag. Másrészt valóban, amit Norbi is mond, az én 1.6 szívómra írnak +13 lóerőt... Persze, meg toronyórát lánccal...
Van az országban egy, azaz egyetlen cég, akik felküldik fékpadra a kocsit, oszt jóóól megnézik, mit tud, és írnak hozzá speckó progit? Létezik ilyen a mi nagy hazánkban?
ChPh
#52
2004. augusztus 30. 10:11
Ha valaki ért az autókhoz szívesen társulok, én érteni programozáshoz :)
Mr.Spock
#51
2004. augusztus 30. 10:08
Különben amit eddíg olvastam, azzal az erővel csinálhatunk mi is egy céget.


bár ez szomorú
Mr.Spock
#50
2004. augusztus 30. 10:07
Mi az az EDC 16?

Ja és szerinted mit lehet kihozni egy 2.0-gyárilag 120le, most min. 130 - gyárilag 170Nm - 8valve
90-es évjárat Mazda 626
norbGTi_
#49
2004. augusztus 30. 10:04
Mr.Spock:

szivó motorok 1 800 ccm-ig 49e + Áfa
szivó motorok 1 800 ccm felett 59e + Áfa
turbós motorok 89 000 Ft + Áfa
(EDC 16 vezérlővel) 99 000 Ft + Áfa

bárcsak nekem lenne ilyen órabárem baz :)
Mr.Spock
#48
2004. augusztus 30. 10:01
...és vajon mennyi t kérnek a munkájukért?

Mert az usa-ból tudok hozatni magamnak, de az azért elég húzós kis ügy lenne. (pláne nem is tudom hogy vám stb. van-e rajta)
norbGTi_
#47
2004. augusztus 30. 09:58
Erős a gyanúm , hogy előre megírt eprom tartalmakat töltenek bele ők is a gyári epromba. Nem padon írják a chipeket.

Helyenként meg irreálisan sok az a teljesítmény növekedés amit igérnek !!!

1.0 kocsiból +11 LE ? Ugyanmár !!!!
Vitya
#46
2004. augusztus 30. 09:50
http://www.magictuning.hu/
Vitya
#45
2004. augusztus 30. 09:50
nem annyira draga es ahogy hallom jol.itt az oldalon is csinaltak par ember autojat.nekem 1.6szivo,de megprobaljuk majd szerintem:)
norbGTi_
#44
2004. augusztus 30. 09:47
hát megpróbálhatod , hátha tud tolni a csajod Calibráján , mivel az turbós , azon csak tolni kell az üzemanyagot meg a benzinnyomást neki.
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
Összesen 2023 találat 102 oldalon