Chiptuning

Témakör: Tuning
aktuális téma
Chiptuning

Sziasztok! Mivel konkrétan nem találtam ezzel kapcsolatos topicot, úgy gondoltam, megér egy misét ennek a fajta teljesítménynövelésnek a tisztázása is. okan esküsznek rá, de vajon tényleg annyira jó...? Kinek milyen céggel milyen tapasztalata volt? Stb.

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
dani
#83
2004. augusztus 31. 21:40
Sziasztok!

Őket ismeri esetleg valaki : www.tuningshop.hu
foglalkoznak chiptuningal, és árban valamivel olcsóbb, mint a többi
Lehet, hogy egy újabb "Mekk mester" ??
Vitya
#82
2004. augusztus 31. 21:25
akkor magyarorszagon ki tud jo chipet szivomocihoz?
norbGTi_
#81
2004. augusztus 31. 21:05
Az nem Simon Péter , hanem Sipos Péter , és ő sem tud jót irni sima szívómotorba...
Rolcsi
#80
2004. augusztus 31. 19:58
A kaposfüredi tuningos neve: Simon Péter, tel:20/9882535 egy hete mondták, hogy Füreden lakik, de kaposváron van a műhelye valahol a Dombóvári úton. (Budai Béla ex rallys is őt ajánlotta...most Corolla WRC-t és újabb szerzeményeit(GT Four..többek között Carlos Sainznak a gépe is nála van Kaposváron) adja ki versenyekre bérbe. Remélem tudtam segíteni!!!
Bishop
#79
2004. augusztus 31. 18:42
Az tényleg igaz, hogy nem kéne itt mindenféle chipekkel szarozni súlyos összegekért...
Példul 100 ropiért van levegő/benzin arány compjuter...
Ezt olyan 20 körül teszik be neked és frankón programozgathatod kedvedre... Apexi termék, megnéztem és nem szar. (volt szerencsém menni egy crx-el amiben volt ilyen és a "gyári" 160 LE-t kitolta 180-ra.. 1.6 os motorból az nem szar...
Az volt a frankó, hogy be lehetett állítani aut is hogy a verda ne fogyasszon 5 liternél többet akárhogy nyomod neki Perszer nem is ment úgy mint kéne...
Kulinpapa
#78
2004. augusztus 31. 18:15
Ollah
#77
2004. augusztus 31. 17:44
Hááát, az itt elhangzottak alapján tényleg nem nagyon lehet az országban olyan hely, ahol ezzel komolyan foglalkoznak. Dehát mondjuk az enyémen akkor is annyit érne, mint halottnak a csók, ha normálisan csinálnák.
A többivel meg egyetértek, ami mondjuk sokat nem jelent, bár én vagyok a legnagyobb tuningmájszter a Földön.
Kulinpapa
#76
2004. augusztus 31. 17:31
Csa Ollah!
Szerintem az elektronika ara nem tul magas, nem sokkal tobb mint egy chiptuning. De azzal egyetertek hogy sima szivomotorra felrakni nincs ertelme, nem eri meg a befektetett munkat, es a sok-sok szivast a muvelet soran. Ha extrem szivo tuningot, vagy turbositast csinalsz, akkor viszont nelkulozhetetlen a programozhato motorvezerles szerintem.
Az elobb meg arra akartam utalni hogy szamomra a chip-hokuszpokusz, a direktlegszuro-tuning kategoraiaba tartozik. Nemhogy nem fogjak neked padon beallitani a kocsit, hanem szinte egy egzaktnak mondhato pad sincs idehaza. Megegyszer mondom, ez szigoruan csak az en velemenyem.
Ollah
#75
2004. augusztus 31. 17:18
Szia Feró!

Kérdeztem Rolandot, ajánlja -e szívóra a komplett új motorelektronikát, de azt mondta, szerinte túl nagy a befektetett pénzösszeg a nyert teljesítménynövekedéshez képest. Ergo ezzel sem éri meg kezdeni. Persze, hogy egy utólagos turbó-applikálás után elkél, de tanult kollégánk szerint addig nem nagyon éri meg, amíg komolyabb belepiszkálás nincs a mociban.
Azt meg nemtom, az 1.4 90 lovas Asztmánál mennyivel drágább az 1.6 100 lovas. De talán egy cűrő-kidörgő-csipp trió nincs annyi, mint a különbözet. És az utóbbival már fel is rakhatod a szekeredet az oldalra.
JiM
#74
2004. augusztus 31. 16:42
Nekem 5ször megcsinálta egymás után, sosem éreztem a hatást, pedig dumált, hogy simán 10-12LE plussz, mert neki olyan fasza olasz cucca van. Aztán 5. után rákötöttük közvetlen laptopot, és úgy néztük menet közben, hogy mit és miként olvas/működik a computer. Aztán kiderült, hogy nem is arról a területről olvas, ahova az előzőleg az új értékeket égette. Mondta szól az olaszoknak, hogy csináljanak új drivert a verdámhoz.
6. alkalommal megcsinálta, érzésre más lett a kocsi, de addig nem nyugodtam, míg számszerüleg nem láttam az eredményt. Elmentem hát ismét Kecelre a BOSCH szervízbe és bemérettem a kocsit. Hát amit láttam nem semmi érzés volt. A nyomaték görbét teljesen elcseszte, a teljesítmény hamarabb megindult, de 3000-től a gyári értékeim alatt ment. Szóval a vége az lett, hogy a teljesítmény megmaradt a régi, viszont a tuning előtti 157Nm-ből lett 147, vagyis -10...
7. chipem érzésre jobb, azóta komplett 4leömlős rendszer van a kocsi alatt is, de még nem voltam méretni. De menni fogok az tuti, és kiderül az igazság...
csacsa
#73
2004. augusztus 31. 15:44
Nem nagyon hiszem hogyha direkt szurod es sportdobod van akkor a kovetezo lepes a chip lenne
csacsa
#72
2004. augusztus 31. 15:43
A chiptuningrol annyit hogy szerintem akkor van ertelme ha a gepeden komolyabb modositasok vannak. Mert akkor mar egyedi a motorod es a gyari motorvezerlo elektronikaval nem tudnad kihasznalni azt a teljesitmenyt amit vartal az okositasoktol
Kulinpapa
#71
2004. augusztus 31. 15:20
Szerintem semmi ertelme a chiptuningnak, ha komoly tuningot akarsz akkor programozhato motorvezerles kell mindenkepp. A direktszuro meg sportdob meg chiptuning kategoriaju tuningnak csak minimalis , vagy inkabb mentalis teljesitmenynovelo hatsa van, es egy valag penzbe is kerul. Ha valaki 90LE-bol akar 100-at akkor szerintem erdemesebb megvenni ugyanazon autot egy erosebb motorral. Ez persze csak az en velemenyem. Aztan ne ugassatok majd le erte nagyon.
norbGTi_
#70
2004. augusztus 31. 14:54
Lehet akkor nem egyre gondolunk. Hogy hívják ?
a8
#69
2004. augusztus 31. 14:53
nekem elöször elcseszte még a régi otomat (2000töl jo volt 5000nél vége volt), de aztán visszavittem és addig nyaggattam mig megcsinálta.....
a8
#68
2004. augusztus 31. 14:51
kaposfüredinek mi a neve, esteleg telszáma? nem tudod véletlenül?
Rolcsi
#67
2004. augusztus 31. 14:45
A bajaihoz levitte a haverom az enyémmel azonos autóját...3 féle chipet tett bele: az egyik nem pörgött fel 5000 ford. fölé, a másikkal feketén füstölt és nem ment...a harmadik majdnem megközelítette a gyári szériát, de még attól is távol volt.....tehát nem cég!!!!!(a képen látható metáll)
Rolcsi
#66
2004. augusztus 31. 14:43
Pontosabban Kaposfüreden lakik (Kaposvár mellett!)
JiM
#65
2004. augusztus 31. 14:43
Lajost el kell felejteni Baján, mindent beválal, igérget, és rendes csipet sem tud csinálni...
Rolcsi
#64
2004. augusztus 31. 14:43
A kaposváriról csak jót hallottam!!!! Ha Debrecenből is őt ajánlották rallys berkekben, akkor biztosan spéci lehet a srác és állítólag addig nem hagyja abba, amíg csodát nem művel a géppel! Remélem hamarosan meg is tudhatom és akkor saját tapasztalatot is mesélhetek!
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
Összesen 2023 találat 102 oldalon