NKH vizsga (átépítési engedély)

Témakör: Tuning
aktuális téma
NKH vizsga (átépítési engedély)
Jó hír a tuningosoknak.
Rossz hír a tuningosoknak cikk folytatása.

http://www.ozewatuning.extra.hu
a teljes cikk itt olvasható:
http://www.kziweb.hu/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=1&Itemid=50

Kérdésekkel ide:
NKH Kiemelt Ügyek Igazgatósága Közúti Jármű Hatósági Főosztály, Műszaki Engedélyezési Osztály

1082 Budapest, Baross u. 76.

- A sok hülye kérdés miatt az elérhetőség törölve.
Előbb vagyétek a fáradságot és olvassatok utánna, mielőtt ide fordultok. ez legyen a legutolsó!!! - mielőtt mindenre azt a választ adják hogy nem lehet!!!

Független bevizsgáló állomás:
JÁFI-AUTÓKUT Mérnöki Kft.

Jármű átalakításának engedélyezése:

http://www.nkh.hu/kozuti_jarmu/content/view/5/9/lang,hu/

http://web2.nkh.gov.hu/fovfel/szakter/gepjarmu/kozjarm/atalakosszeep

KÖHÉM rendelet:
http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99000006.koh

A topic a tuning-ok dokumentálásának és hivatalossá tételének tárgyalására jött létre, kérjük az illegális megoldások tárgyalásának mellőzését!!!

Minden átalakítás pénzbe kerül!!! és nem csak az alkatrész árába. Egyes dolgok lepapírozása annyiba kerül mint maga az átépítés. Az extrémebb motor, és karosszéria változtatások akár ~500e-tól is kezdődhet a terveztetés miatt.
- tehát tedd fel magadnak az első kérdést, ami a legfontosabb: - mennyi pénzed is van, hogy hivatalosan átalakíthass???
- ha nem kellő mennyiségű, akkor ne is kérdezz itt feleslegesen, mert csak a kommenteket növeljük. : davidsz
Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
TaaT
#2266
2011. szeptember 02. 15:31
németben a felni cseréhez is kell papír, de ha jó a felni akkor meg is adják...
Adam Vito
#2265
2011. szeptember 02. 15:28
Ha van ismerősöd műszakiztatni, akkor nem lehet gond... A para még egy mezei igazoltatásnál lehet, milyen rendőrt fogsz ki, mert akinek van füle, szeme (és jobb esetben ezt aggyal kapcsolja össze:D), akkor leesik neki és megszivat(hat). De amúgy meg ez a tuningvilág..

Szóval vedd meg, hozd át, ideiglenes rendszámot neki, addig meg kecske-káposzta.. :-)
Zsolt86
#2264
2011. szeptember 02. 15:26
Golf 3 VR6 Cabrio-ról lenne szó
Az a baj hogy a cabrioba nem volt vr6 kiadás.
ebay-en van fent átépített Golf.

Adam Vito
#2263
2011. szeptember 02. 15:22
Ha csak forgalomba helyezed, akkor is később bukik ki a dolog, újabb műszakin, hogy háhá itt valami turpisságot követtek el...
A dolog akkor érdekes, hogy a típus szerepelt e ilyen motorral, mert akkor kevésbé feltűnő a dolog....
Zsolt86
#2262
2011. szeptember 02. 15:18
kösz a gyors válasz

ez is akkor még plusz pénzlehúzás? nem elég hogy kifizetném a több százezres regadót.
még ezzel is lehuzzák az embert
Adam Vito
#2261
2011. szeptember 02. 15:14
De kell ugyanúgy.. Pár éve BKV vásárolt volna buszokat, 5 centivel volt szélesebb az NKH szabványnál és nem kaptak forgalmit....
Zsolt86
#2260
2011. szeptember 02. 15:13
Helló. És mi a helyzet akkor ha külföldről hozok be egy hivatalosan átépített autót(PL: nagyobb motor lett belerakva)
ha jól tudom kint nem olyan szigorúak a feltételek/és nem olyan költséges mint itthon .
Ha kint már engedélyezve van(forgalmiba szerepel az új motor adatok)
akkor elvileg az NKH-tól már nem kell semmi átalakítási engedélyt kérni?
jozsika
#2259
2011. augusztus 28. 12:22
Már lassan arra is átalakítási engedélyt fognak kérni, ha egy szúnyog befingik a motortérbe :-) Na jó, komolyra fordítva a szót, valahol mégiscsak jó az a szabályozás, különben elég érdekes járművek szaladgálnának az utakon, mind kinézetre, mind pedig műszaki állapotra.
Eszembe jutott egy régi dolog, egy távoli ismerősről, aki barkácsolt a saját kedve szerint egy kistraktort, valami vw motor, zsiguli váltó,wartburg kormánymű (ha jól emléxem, valamint egyéb keleti autócsodák - motorok alkatrészei is kerültek még a projektbe), aztán találkozott egy rendőrrel, a "határból" hozta haza az embereke a kukoricát a csodamasinával, utána valamiért elkezdődött bontódni a gépezet ... :-) Na most képzeljük el ugyanezen, vagy hasonló kreativitást a jelenre kivetítve... :-)
jóbarát
#2258
2011. július 17. 10:58
de elképzelkhető minden kitellik ettől a geci államtól...
jóbarát
#2257
2011. július 17. 10:57
nekem azzal volt müszakin akkor még 45-45 volt
pomicsabi
#2256
2011. július 17. 10:56
ha hivatalosan akarod arról is kell
jóbarát
#2255
2011. július 17. 10:55
ültetésről nem kell .nalam is akad 90-60
jóbarát
#2254
2011. július 17. 10:54
fél éve vették el a forgalmim mert nem volt műbizonylat
jóbarát
#2253
2011. július 17. 10:54
sportkormányrol műbizonylat kell különben elveszik a forgalmid annyi , hogy új kormányt vegyél és arrol ott kérd el a mübizonylatát!!! ki kell tölteni ,forgalmiba belerakod .. 1 a4 es lap és annyi
balifone
#2252
2011. július 17. 09:46
Sziasztok!

Sportkormányról és ültetésről lehet papírt csináltatni?
Ha igen hol? Köszi!
sly120
#2251
2011. július 05. 21:33
Hali. Most vagyok itt először,talán tudtok segíteni. Érdekelne,hogy átalakitások vannak az autómon,de pénz hiány miatt nem tudom levizsgáztatni és még nincs meg az engedély se,viszont igy kérhetek 3napos ideiglenes forgalomba tartási engedélyt? és használhatom átalakitva? Köszi a segitséget.
lebok
#2250
2011. június 11. 09:32
Helló!

Corsa C-be szeretnék venni IRMSCHER kormány-t. Szerelővel szereltetném be a kormányt, de kell hozzá v.mi papír, amit esetleg a rendőrnek kell mutatnom vagy ha vizsgáztatni viszem? A saját kormányom lufiját raknám majd bele! Előre is köszi a választ!
Gabaaa
#2249
2011. március 21. 12:34
én is meglepődtem rajt h nincs benne.de hát elvileg 94-be is meg 96-ba is ugyan az az 1z-s motor volt tehát ha a 96 euro2 akk sztem a 94-10. havi is az kellene h legyen.sztem ez a magyar államnak a polgárok lefejése lesz...
tdicsaba
#2248
2011. március 21. 12:33
az osztrák forgalmit nem ismerem sajna, de a németben benne van , az biztos. Valami papírjában biztosan benne kell hogy legyen, az osztrák is elég precíz ilyen téren
Gabaaa
#2247
2011. március 21. 12:29
esetleg nem tudod h hol lehetne benn a besorolás melyik részén?a typenscheinbe vagy a kinnti forgalmiba?
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 2306 találat 116 oldalon