eBay

Témakör: Tuning
aktuális téma
eBay

Biztos vannak nálam sokkal profibb eBay felhasználók, akik több praktikát és dolgot tudnak mint én, de, van itt néhány hasznos információ amit ha végig olvasunk figyelmesen, akkor sok segítséget nyújt az induláshoz.
A többit majd a kérdezők hozzáteszik, amire megpróbálunk válaszolni vagy én, vagy valaki aki idetéved és tudja a helyes választ.



Hasznos információk! eBay,Váráslás,Postázás,Határidők,Vám



eBay regisztráció

PayPal regisztráció

A fiókok összefűzése, vásárlás



Egyéb külföldi oldalakról,Boltokból történő rendelés



Mini szótár:

Tracking number: ragszám / nyomkövetési/ csomagszám - ezzel tudod követni a csomag állapotát
Shipping: szállítás
Shipping method: szállítási mód
"INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered
Article)": a csomagszám lett csak kikérve, fizikailag nincs még a postán a csomag,
Item accepted: küldemény felvéve
Item sent abroad: célországba elküldve
Dispatched to overseas: célországba elküldve
Arrived in the destination country: célországba megérkezett
Item presented to customs: küldemény vám elé állítva
Inbound item customs procedure: küldemény vámkezelve
Delivery registered: kézbesítés regisztrálva
Complaint: panasz
Dispute: vita
Claim: követelés
Order: rendelés
Cancel order: rendelés törlése
Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Scamp
#1825
2013. június 28. 15:51
Na ezt a részét nem tudom,mert én mindig odaadom a kívánt összeget a haveromnak,aki megrendeli a címemre és ennyi.
Scamp
#1824
2013. június 28. 15:50
Nekem ha lenne rá pénzem és nem halnék éhen,ha elbuknám a pénzt,és emellett nagyon vágynék az adott cuccra,akkor én megjátszanám.Nem milliókról van szó,viszont ha bejön,akkor hoooliday!
Robert9
#1823
2013. június 28. 15:49
És bankkártyával fizetnék, mivel nincs paypalom. Ez mennyire ajánlott?
Kuuci84
#1822
2013. június 28. 15:49
Az RS-től már rendeltem bár izzókat az is igaz, de eltartott egy darabig mire kontaktolni tudtam... de kárpótlásul asszem kaptam tőlük + 1 párat...
Scamp
#1821
2013. június 28. 15:48
Nem lehet,hogy letiltotta ezt a "szolgáltatást",mert nem tud vagy nem akar levelezgetni senkivel?!
Attól még lehet korrekt.
Ezt neked kell eldöntened,hogy ilyen feltételek mellett be mered e vállalni.Ki adna tanácsot,hogy egy esetleges balul elsült tranzakció után lefűrészeld a fejét.
Robert9
#1820
2013. június 28. 15:44
Még mindig nem tudom, hogy akkor rendeljem-e vagy sem.
Vajon ha olyan jó cég, akkor miért nem tudja felvenni velük a kapcsolatot az RS Tuning és se egy másik?
Kuuci84
#1819
2013. június 28. 15:42
Kis kütyük ált. eljönnek free postával is, max 3 hetes postával, de mondjuk, hogy ha egy nyomót s csak egy nyomót rendelnél, vagy egy párat... pl ezt akkó már ugyanennyi csak a posta... azért nem éri meg...

bár az angol bay-ről 1/4 áron meghozattam a gyujtótrafóimat, ami szerelőm szerint origi gyári ( asszem Sagem ) csak nem volt ráírva... s mai napig jó
Gyuszo
#1818
2013. június 28. 15:38
"könyörögtem" én már eladónak, hogy ugyamáá' ....állítson be kisebb postát. Meg még ha nem is szállítanak Mo.-ra a lista szerint, a licit vagy vásárlás előtt e-mail-ben megkérdezem, hogy mi lenne a költsége egy esetleges Magyarországra postázásnak. Eddig többé-kevésbé bejött
Gaben
#1817
2013. június 28. 15:38
amúgy ha találsz egy olcsó import céget akkor simán megéri amerikából rendelni és még a vámot is könnyen megúszhatod rajtuk keresztül
Gaben
#1816
2013. június 28. 15:37
lehet érdeklődni, mert volt már hogy a vámon ráültek és nem értesítettek, hogy jött egy csomagod barátom és kellene érte perkálni
Kuuci84
#1815
2013. június 28. 15:36
Hát ja, sajna ez van, bár milyen jó lenne... Már én is "komplett amerika" lennék...
Gaben
#1814
2013. június 28. 15:36
max ha alkudozol az eladóval hogy még rendelsz mellé valamit akkor betudja e pattintani. amúgy 2 éve emelték a USPS árait, azért ilyen rohadt drága már a posta amcsiból. de amúgy az is érdekes, hogy egy kis kütyüre a posta van akinél pl 5000 forint, és van akinél csak 1000 ft.
Gaben
#1813
2013. június 28. 15:32
le kell kérni a számládról. beállíthatod hogy mekkora összeget, és 2 munkanap alatt ott lesz a számládon a kívánt összeg.
Scamp
#1812
2013. június 28. 15:32
Olyat lehet csinálni,hogy bemegyek mondjuk a vámosokhoz és megmondom,hogy várok egy csomagot ilyen és ilyen névre,nincs véletlenül náluk?!A megadott tranzakciószám nem jó.
Scamp
#1811
2013. június 28. 15:30
Hát igen.Amcsiból nem nagyon éri meg rendelni a posta miatt.Azt nemigen tudod redukálni,az van,amit az eladó megad.
Én is csak a posta miatt nem rendelem be egész amerikát a lakásba.
Macleod
#1810
2013. június 28. 15:20
Sziasztok!

PayPales fizetésnél elég jól le vagy védve, nagy baj nem lehet.
Nekem 170 vételem van ebay-en, minden héten jön mostanában valami.
Ami előfordult már, és nem mindennapi:
- eltelt 6 hét, semmi sehol.
Írtam emberkének (Hong Kong) aki azonnal visszaküldte a pénzt Paypalen keresztül.
Az rögtön ott van a bankszámlámon.

- március 20-án rendeltem hobbykingtől (rc alkatrészek több kiló:)) és májusban már eltemettek a cuccot, mondván buktam egy csúnyát.
Erre június 18-án jött a vámtól egy levél, hogy nyilatkozzak.
Na az annyira jól sikerült, hogy nem vámoltál, meg áfázták..:D

-tegnap is kaptam csomagot, a postás előtt bontottam ki.
Rc töltő, az alu doboza is eldeformálódva, tápja beesve.
Mondom ez így használhatatlan, vigye el.
Tegyek panaszt bent a postán.
Most jöttem el onnan, ott azt mondták, mivel rosszul volt csomagolva megpróbálhatom, de akkor adjam le a cuccot nekik, 30 napon belül nyilatkoznak, hogy fizetik-e vagy nem.
Mondom ez így nem móka, már meg is javítgattam..
Írtam közben a kínainak is, még egyezkedünk.
Szerinte küldjem vissza a 30$-os(postával együtt) töltőt neki, és kapok másikat.
Szerintem meg az két hónap, úgyhogy küldjön pénzt.

Hát kíváncsi vagyok.

ByE!
Kuuci84
#1809
2013. június 28. 15:13
Jah, s eddig megjött minden, minden úgy ahogy az ott volt, a fizetést meg paypalon keresztül... én kb 5 évig nem mertem, mert beszari voltam... nem kellett volna...
Kuuci84
#1808
2013. június 28. 15:11
Sziasztok!

Azt nem tudjátok, hogy bay-en hogy lehet estleg a postaktg redukálni?

Mondjuk amcsiból többe kerülne a posta, ha rendelnék egy subot mint maga a sub...

Bár tény és való, hogy csomó dolgot, nem mindent, de olcsóbban meg lehet kapni...
Robert9
#1807
2013. június 28. 15:05
Nekem kéne segítség. Nem tudom merjek-e rendelni, mert ugye előre kell kifizetni... De mi van ha nem jön?
Rs tuningtól szerettem volna rendelni ilyet de mondták, h nem érik el a beszállítót... Most ezek után merjem lerendelni a cuccot vagy ne? Mi van ha időközben gondoltak egyet és lesz@rják Magyarországot?
skynismo
#1806
2013. június 28. 15:02
Olvastam a komitokat valaki elakad ebayon szívesen segítek. én ott adok veszek ! a postát hiába is nézítek! Ott előszeretettel dhl, ups, dpd stb futárcégek vannak!
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Összesen 1945 találat 98 oldalon