eBay

Témakör: Tuning
aktuális téma
eBay

Biztos vannak nálam sokkal profibb eBay felhasználók, akik több praktikát és dolgot tudnak mint én, de, van itt néhány hasznos információ amit ha végig olvasunk figyelmesen, akkor sok segítséget nyújt az induláshoz.
A többit majd a kérdezők hozzáteszik, amire megpróbálunk válaszolni vagy én, vagy valaki aki idetéved és tudja a helyes választ.



Hasznos információk! eBay,Váráslás,Postázás,Határidők,Vám



eBay regisztráció

PayPal regisztráció

A fiókok összefűzése, vásárlás



Egyéb külföldi oldalakról,Boltokból történő rendelés



Mini szótár:

Tracking number: ragszám / nyomkövetési/ csomagszám - ezzel tudod követni a csomag állapotát
Shipping: szállítás
Shipping method: szállítási mód
"INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered
Article)": a csomagszám lett csak kikérve, fizikailag nincs még a postán a csomag,
Item accepted: küldemény felvéve
Item sent abroad: célországba elküldve
Dispatched to overseas: célországba elküldve
Arrived in the destination country: célországba megérkezett
Item presented to customs: küldemény vám elé állítva
Inbound item customs procedure: küldemény vámkezelve
Delivery registered: kézbesítés regisztrálva
Complaint: panasz
Dispute: vita
Claim: követelés
Order: rendelés
Cancel order: rendelés törlése
Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
-Bandi-
#1905
2014. május 27. 14:54
az enyémen meg soha nincs pénz
Piet_
#1904
2014. május 27. 14:51
én ezt a részét úgy oldottam meg, hogy a webkártyámat kötöttem hozzá a paypal-hoz, és azon meg mindíg csak annyi pénz van amit éppen aktuálisan el akarok róla költeni.
Noise
#1903
2014. május 27. 14:49
kb 3-4 hónapja történt az adatlopás, én azóta 5x változtattam... tegnap volt az 5.
Piet_
#1902
2014. május 27. 14:44
olvastam már róla, de még én sem változtattam meg
Noise
#1901
2014. május 27. 14:38
azt írd bele a fejlécbe, de nagyon, hogy mindenki azonnal váltson jelszót... nagyon sokáig titkolta az ebay, hogy kikerült a user+pass adatbázis, de már el is adták az infókat... szóval aki jót akar, azonnali jelszóváltás!
Piet_
#1900
2014. május 27. 14:36
A fejléc frissítésre került, rengeteg hasznos információval!
boriszgolf
#1899
2014. április 22. 21:42
De nyithatsz ujra caset es ott megint leirhatod mivan amire nagy ivbe szarnak okos ebayesek
boriszgolf
#1898
2014. április 22. 21:39
Abbol se lett volna ha megtartod a penzt de paypal ebaye szoval latjak mikor mi tortent es tudod igazolni is h visszautaltad...
N0name
#1897
2014. április 22. 20:37
közbe írtam az eladónak az email címére h paypal on visszafizetem neki a visszatérített összeget csak nemtom ha ebay kezdeményez vmit akkor paypal os kivonattal fogom e tudni bizonyítani h vissza is utaltam neki a tévedés miatt az összeget...de ha vkinek van 5lete még mit tehetnék még az ne tartsa magába.
thx
N0name
#1896
2014. április 22. 17:42
Üdw
Leírnám a történetet hátha tud vki segíteni a problémámmal kapcsolatban.
Szal rendeltem a kocsimhoz vmit kb.10.000.-huf értékben és a termék érkezési ideje marc.20-ápr.1 volt magadva.Mivel ápr.1 sem kaptam meg a terméket gondoltam jelzem ezt az eladónak vhogy R.centeren keresztül amire jött a válasz is h várjak még pár napot és ha nem jönne meg akkor jelezzem.Sajnos a postai értesítő a csomagról vhogy elbújt a posta ládában vagy késő délután akarták hozni a csomagot nemtom de ápr.2.án már a p.ládában volt az értesítő a csomagról amit a postán át is vettem és a termékkel se volt gond és írtam az eladónak is h sry és h itt a csomag és a pozitív visszajelzésbe is megírtam h jó a cucc és az eladó is megbízható.Sajnos a mai napig ott figyelt a szöveg belépéskor ebay en asszem az R.centertől h 1 esetben még mindig nyitva az elbírálás.Gondoltam ma már teszek vmit ez ügyben és volt ott vmi olyan szöveg h nincs válasz a problémámra akkor klikk a szövegre stb és átdobott 1 másik oldalra ahol azt lehetet bepipálni h megkaptam és zárják le az esetet,nyomtam is pipa klikk klikk ez volt ma délelött,1órával ezelött kaptam 1 mailt az ebaytől és a paypaltol is h döntöttek az ügyben az én javamra és h teljes egészében visszatérítették nekem a mai nappal az összeget amit 3-5nap múlva jóvá is írnak a számlámon...
Kérdés h lehet e ebből vmi bajom vagy mit kéne csináljak most ez ügyben mert én nem akartam visszatérítést se semmit csak h zárják le ezt az esetet mert megkaptam a csomagot.Olvastam h van vmi pénz bünti is ebay en és kicsit tartok tőle nehogy ez miatt a félreértés miatt bevasaljanak rajtam vmit.

sry ha hosszúra sikeredett...
Robert9
#1895
2014. március 29. 11:07
Kellett hozzá amit belinkeltem formanyomtatvány (vámkezelési nyilatkozat).
Amit küldtem nekik:
-vámkezelési nyilatkozat (kinyomtatva, kitöltve, aláírva, visszaszkennelve)
-Ebay árumegvétel képernyő Print Screen
-PayPal számla Print Screen.

Ez a 3 és elfogadták. Már folyamatban a vámkezelés.
Robcsusz
#1894
2014. március 26. 14:11
Emlékeim szerint nem kell semmilyen formanyomtatvány...

Amit kértek, azokat e-mailben elküldöd nekik + leírod, hogy mi van a csomagban.
Az értéket úgy is ők állapítják meg, ha gift, ha kisebb érték van ráírva.
Robert9
#1892
2014. március 26. 13:46
Ez jó hozzá? + a paypal igazolás + kivonat?
(Ha jó, akkor mehetne fejlécbe, hogy más ne keresgesse.)
Robert9
#1891
2014. március 26. 13:43
Posta meghozta a levelet, hogy vámot kell fizetnem, küldjem a megfelelő dokumentumokt. Valaki tudna nekem ebben segíteni, miket kell elküldenem nekik?
Írnak itt minden, hogy számla, kivonat, leírás, mennyiség, stb... Erre nincs egy formanyomtatvány amit kitöltök és kész? Vagy most konkrétan mit küldjek nekik el az e-mail címükre?
xixa
#1890
2014. március 26. 13:33
2014. január 1 és 2014. dec 31. között :

1. A vámmentességi rendelet szerinti értékhatárok a Közösségi Vámkódex létrehozásáról szóló 2913/92/EGK tanácsi rendelet (a továbbiakban: Vámkódex) 18. cikk (2) bekezdése alapján alkalmazott, a Hivatalos Lap 2013. október 2-én megjelent C286 számában feltüntetett euró-átváltási árfolyam [296,07 HUF/EUR alapján számított értékhatárok:
12. cikk (2) bekezdés - Házasságkötés alkalmából behozott árucikkek: 1000 EUR ami kb 296 000.- ft
23. cikk (2) bekezdés - Elhanyagolható értékű küldemények (behozatal)* 150 EUR ami kb 44 000.- ft
26. cikk (1) bekezdés - Magánszemély által magánszemélynek küldött küldemények: 45 EUR ami kb 13 000.- ft
114. cikk - Elhanyagolható értékű küldemények (kivitel): 10 EUR ami kb 3000 ft
Robert9
#1889
2014. március 26. 10:38
Vártam türelemmel, de végre frissül a csomagom állapota... Adatbekérés... szólval tuti vámköteles...

Na mindegy.
A kérdés, hogy nem lehet kikapcsolni azt, hogy az amerikai eladókat ne mutassa, amikor keresek?
Robert9
#1888
2014. március 21. 00:38
Köszi srácok.
Mazlee
#1887
2014. március 20. 11:41
elvileg vagy telefonszám vagy email vagy utolsó esetben postai címre kapsz egy értesítőt hogy csomagod van a vámon és várják a papírokat. hívd fel őket és az azonosító alapján kérj infót. Esélyes hogy náluk keveredett el az értesítés amit kéne kapnod.
Piet_
#1886
2014. március 20. 10:44
itt van róla egy kis útmutató postai vámkezelés
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 1945 találat 98 oldalon