eBay

Témakör: Tuning
aktuális téma
eBay

Biztos vannak nálam sokkal profibb eBay felhasználók, akik több praktikát és dolgot tudnak mint én, de, van itt néhány hasznos információ amit ha végig olvasunk figyelmesen, akkor sok segítséget nyújt az induláshoz.
A többit majd a kérdezők hozzáteszik, amire megpróbálunk válaszolni vagy én, vagy valaki aki idetéved és tudja a helyes választ.



Hasznos információk! eBay,Váráslás,Postázás,Határidők,Vám



eBay regisztráció

PayPal regisztráció

A fiókok összefűzése, vásárlás



Egyéb külföldi oldalakról,Boltokból történő rendelés



Mini szótár:

Tracking number: ragszám / nyomkövetési/ csomagszám - ezzel tudod követni a csomag állapotát
Shipping: szállítás
Shipping method: szállítási mód
"INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered
Article)": a csomagszám lett csak kikérve, fizikailag nincs még a postán a csomag,
Item accepted: küldemény felvéve
Item sent abroad: célországba elküldve
Dispatched to overseas: célországba elküldve
Arrived in the destination country: célországba megérkezett
Item presented to customs: küldemény vám elé állítva
Inbound item customs procedure: küldemény vámkezelve
Delivery registered: kézbesítés regisztrálva
Complaint: panasz
Dispute: vita
Claim: követelés
Order: rendelés
Cancel order: rendelés törlése
Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Robert9
#1865
2014. január 23. 09:09
A gomb amúgy a "számla" rész jobb felső sarkában volt, elég kicsi, de észrevehető.
Robert9
#1864
2014. január 23. 09:09
Na, sikerült!
Betettem kosárba a terméket és ott megjelent egy kis gomb, hogy Kérem az eladótól, hogy egészítse ki a számlát a szállítási díjjal. Ezt ő megtette és így meglett a teljes fizetendő összeg.
Már csak abban reménykedem, hogy nem valami mást vagy vackot küld.
Piet_
#1863
2014. január 22. 15:18
E-bajról szeretnék vásárolni, van is acc-om meg minden de a kinézett terméket az eladó magyarországra nem postázza (a jóég tudja miért, kérdésemre "mert csak) van valakinek külföldi kapcsolata aki meg tudná rendelni és a végén meg is kapnám?
Gyuszo
#1861
2014. január 22. 14:48
ne fizesd ki, majd ő átírja az árat a postaköltséggel növelt összegre. előtte kérdezd azért meg tőle, hogy ilyenkor mi a helyzet.
Robert9
#1860
2014. január 22. 14:38
Most akkor fizessem ki a terméket, vagy kérdezzek tőle megint, hogy mi legyen?
Gyuszo
#1859
2014. január 22. 14:29
így szoktam én is ... egy kérdést megér, hogy postázna-e ide és ha igen, akkor mennyiért.
Robert9
#1858
2014. január 22. 14:27
olyan van, hogy adott egy termék: 200$.
Oda van írva, hogy shipping: Will ship to Hungary, contact seller...
Írtam neki, visszaírt, hogy 59$ a díj... Ki szeretném fizetni a terméket, de csak a 200$-t mutatja, hogy annyit kell kifizetnem...

Itt merült fel bennem a kérdés, hogy a szállítási díjat hogy fogom kifizetni?
(De konkrétan még most sem tudom.)
YELLOW
#1857
2014. január 22. 14:25
jó ezt nem tom, nekem még futár nem hozott ebay-ről vett cuccot. de ha veszel valamit az drágább általában mint a posta, ha az eladó feladja, és visszamegy nem veszít nagyon semmit, mert az utalt pénzből fedezi. mellesleg futár is szállít utalogos fizetéssel. no meg ebay-en is vannak valós magánszemélyek.
jó én másképp vásárolok, igazából így kár volt hozzászólnom azt írtam le, hogy szerintem hogy lehet. ha meg az embel nem beszél jól idegenül, akkor az ilyen utólagos megbeszélés is csalóka lehet, mert simán lehet félre értés.
Gaben
#1856
2014. január 22. 14:21
igen
max olyan fordulhat elő, hogy ha nincs kiírva mennyi a posta, vagy az van kiírva hogy nem küldi pl magyarországra, de üzenetben lebeszéled vele, hogy mégis postáz, akkor olyant szoknak általában csinálni, hogy ebayen kívül paypalon, vagy banki átutalást kérnek amiben szintén előre fizeted a posta költséget.
Gyuszo
#1855
2014. január 22. 14:18
utólagos fizetésről még nem is hallottam ebay-es vásárlásakor ....

paypal-an kifizeted az összeget, megterheli a számlád. az invoice meg maga a számla.
Gaben
#1854
2014. január 22. 14:18
na ilyent még nem tapasztaltam volna, hogy előre állják a posta költséget, és átvételkor fizetem a posta díjat
YELLOW
#1853
2014. január 22. 13:57
na akkor így attól függ hogy beszéled meg az eladóval...
de mivel ez futárcéggel van szállítva ilyenkor általában utólag történik helyben a posta fizetés átvételkor.
Robert9
#1852
2014. január 22. 13:48
Na most akkor hogy van? Mert már kezdek összezavarodni...
YELLOW
#1851
2014. január 22. 13:46
ha UPS-sel küldi, akkor azt valószínű majd itthon fizeted... te átultalva a terméket fizeted ki.
Robert9
#1850
2014. január 22. 13:36
mikor küldi az invoice-t? miután kifizettem?
Robert9
#1849
2014. január 22. 13:36
ad rá nyomonkövetés, UPS-sel küldi, csak azt nem tudtam miko lesz belekalkulálva a szállítási díj.
TaaT
#1848
2014. január 22. 13:34
Az eladó majd küldeni fog egy invoice-t, ebben szerepelni fog a termék ára és a kívánt postaköltség. innen meg olyan mintha simán vásárolnál.
YELLOW
#1847
2014. január 22. 13:32
általában előre kell fizetni a szállítási díjat is. sőt már a vámit, adót is az eladónak fizeted. utalod paypal-on keresztül. olyan nem szokott lenni, hogy mikor kézbesítik, akkor fizetsz a postásnak. a legtöbb terméknek nincs rack száma, ezért el is tűnik, én elég sűrűn járok így, de visszafizetik az árát legalább. szóval ha nincs rack szám, akkor kb olyan mintha sima levélként lenne feladva, ha befér a postába, vagy gázóra doboz tetejére (jártam így), akkor beteszi, ha nem akkor csenget, de csak amiatt, hogy ne marajon kint. ha nincs posta megadva, akkor lehet ingyenes.
tudni kéne mit akarsz rendelni, tudom, hogy a nagy medve vibrátort, leírhatod. függ az érték meg minden, de nyoma kell, hogy legyen, mert amúgy sok a lenyúlás is. pl nekem megint nem jött meg egy termék, és visszanézve 30 napra 120 negatív értékelés érkezett az eladóhoz. mondjuk nem nagy lérték, sokan szóvá sem teszik. ha nagy értékben rendelsz, mindenképp kérj rá nyomonkövetést.
Gyuszo
#1846
2014. január 22. 13:31
... aukció nélkülinél is így megy természetesen.
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 1945 találat 98 oldalon