eBay

Témakör: Tuning
aktuális téma
eBay

Biztos vannak nálam sokkal profibb eBay felhasználók, akik több praktikát és dolgot tudnak mint én, de, van itt néhány hasznos információ amit ha végig olvasunk figyelmesen, akkor sok segítséget nyújt az induláshoz.
A többit majd a kérdezők hozzáteszik, amire megpróbálunk válaszolni vagy én, vagy valaki aki idetéved és tudja a helyes választ.



Hasznos információk! eBay,Váráslás,Postázás,Határidők,Vám



eBay regisztráció

PayPal regisztráció

A fiókok összefűzése, vásárlás



Egyéb külföldi oldalakról,Boltokból történő rendelés



Mini szótár:

Tracking number: ragszám / nyomkövetési/ csomagszám - ezzel tudod követni a csomag állapotát
Shipping: szállítás
Shipping method: szállítási mód
"INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered
Article)": a csomagszám lett csak kikérve, fizikailag nincs még a postán a csomag,
Item accepted: küldemény felvéve
Item sent abroad: célországba elküldve
Dispatched to overseas: célországba elküldve
Arrived in the destination country: célországba megérkezett
Item presented to customs: küldemény vám elé állítva
Inbound item customs procedure: küldemény vámkezelve
Delivery registered: kézbesítés regisztrálva
Complaint: panasz
Dispute: vita
Claim: követelés
Order: rendelés
Cancel order: rendelés törlése
Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Gyuszo
#1785
2013. június 28. 14:36
így jártam anno én is az RC autó elektronikával.
"Gift"-ként lett feladva
tonyiwwrc
#1784
2013. június 28. 14:35
asszony is rendelget.....EU-n belül max 1 hét és itt van,nekünk se volt eddig gond hála az égnek

Viszont most kínából is várunk csomagot,elvileg úton van

Jó fej volt az eladó,áfa köteles lett volna az összeg miatt,mondta hogy ráírja a csomagra hogy "ajándék",elvileg így átcsusszanhat áfa nélkül a vámon
Gyuszo
#1783
2013. június 28. 14:33
mi van akkor ha az én paypal számlámra utalnak pénzt? automatice átvezetik a bankszámlámra?
Gyuszo
#1782
2013. június 28. 14:32
tudom, rendelrem már Hong-kongból, Angliából, Németországból ....
Nem vagyok nagy vásárló, eddig minden jól ment


viszont paypal-el kapcsolatosan lenne egy kérdésem
tonyiwwrc
#1781
2013. június 28. 14:29

Asszem tranzakciószám kell hogy be tudd jelenteni...
Függ attól is honnan meg hogyan rendel az ember...pl Kínából nem lesz itt 3 munkanap alatt a motyóha kicsi a postaköltség akkot hajóval jön mondjuk Rotterdamig konténerbe,oonan vonattal vagy kamionon,egy 1 hónap legalább
Scamp
#1780
2013. június 28. 14:29
Most elvileg itt tart az ügy,de többen írták,hogy csak több hónapra rá és nem is a teljes összeget kapták vissza.
Az a baj,hogy nekem a termék kellett volna mindenképpen,mert nagyon szép volt és olcsó,ráadásul már más ismerős is rendelt innen és megkapta,azért mertem ilyen nagy cuccba belevágni.
Az a baj,hogy a fószer nem reagál semmire,amit megadott ellenörzőkódot,az sem stimmel.Pedig először abban reménykedtem,hogy csak a vámon csücsül....
Gyuszo
#1779
2013. június 28. 14:25
de ezt be tudod / tudjátok jelenteni .... elvileg felülvizsgálat után visszakapod a pénzt.
Scamp
#1778
2013. június 28. 14:24
Mikor megrendeltem a terméket,akkor még 98%-os volt az eladó(régi motoros).Vártam a cuccra 2 hónapot,akkor már csak 64%-os volt és többeknek nem küldte a szajrét.Most lehet kuncsorogni az oldalnál.De szerintem az a pénz kuka.
lada1200
#1777
2013. január 26. 10:13
Sziasztok!

Eléggé érdekes dolgot fedeztem fel az Ebayen, ha csak simán kategória szerint akarok böngészni, pl. az osztrák Ebayen belemegyek bármelyik alkategóriába, kiírja, hogy 0 terméket talált. Ha beírok alapból egy címszót, pl. vw golf amit biztos találna, akkor is azt írja ki, hogy nincs ilyen találat és behoz minden más ország ebayeiről találatokat. Megtaláltam, hogy hogyan hozza be a csak osztrák találatokat, de akkor pl. használtautóból töredékét hozza csak ki, mint előtte, német ebayen ugyanez. Mi lehet a gond?
Golf V
#1776
2012. június 28. 19:00
Sziasztok tudna nekem segíteni valaki egy intercooler csövet rendelni az ebayről??
erről lenne szó ebay
Ati86
#1775
2012. június 13. 18:11
Tudna Nekem vki segíteni eligazodni, de nekem lehet nem is Ebay-ről kellene
MCMLXXXII
#1774
2012. június 05. 17:50
sziasztok énis sokat ebay ezem föleg telefon alkatrészek kiegészítők meg led es vackokat szoktam
nekem csak egy bajom van vele sokára ér ide
Taiy
#1773
2012. június 05. 17:32
Sziasztok :)

Egy ideje már ebayezek, van is jó pár pozitív értékelésem.
Ha valakinek segítség kell, némi "közvetítői díj" ellenében szívesen segítek, csak keressen meg privátban!

Üdv
Gergő
wood
#1772
2012. június 05. 17:02
Ebay link az órához
wood
#1771
2012. június 05. 16:59
Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni egy ilyet rendelni? Köszi http://www.ebay.com.au/itm/Nice-Gift-Blue-Binary-LED-Light-Aviation-Speedometer-Dot-Matrix-Mens-Watch-/120901095843?pt=AU_Watches&hash=item1c264451a3#ht_6572wt_935
sarelll
#1770
2012. május 21. 21:31
igen rászállt! f...om ki van, ócska 21e Ft-s alkatrészre rádobták az áfát+vám+postai ügynöki díj. összesen: 7500 ócska magyar péz. Ez már tényleg a lehúzás országa.
Luee Jr.
#1769
2012. május 20. 20:23
Óóóó, tárgytalan, nem tudtam, hogy ilyen önálló ez a paypal, már visszaküldték a számlára a zsét, annak meg átfutási ideje van
Luee Jr.
#1768
2012. május 20. 20:12
Hele!

Tudna segíteni valaki?
Ebay vásároltam, nem jött össze, bejelentettem és kaptam egy mailt, hogy visszaküldték a pénzem (paypal tranzakció volt)
de se a számlámon se a paypal-ben nem találom ezt az összeget, ez miért lehet? hétvégén nincs paypal???
skynismo
#1766
2012. május 17. 16:09
Csak pay pall.t fogad el az ebay, ajánaltos pay pall business számlát nyitni mert ott nincs vitrav limit, csak annyi a dolgot hogy beállítod mennyi az a kereskedés amit havi szinten szoktál és kész, majd rámész hogy verify your account, itt azonosítani kell a számlád ajánlatos egy bescannelt személyi és elküldeni nekik ez 3-4 nap max és aktív a számlád, a pay pall számla mellé ajánaltos g-mail cimmel regisztrálni mivel az a legyorsabb és ebay is elöszeretettel fogadja azt! Senki soha előre ne küldjön pénzt semmiért ha jönnek valami kamu dumával, engem át akartak verni az acura rsx-el amit felraktam mert kint volt a cimem és jöttek a levelek belekeverték a pay-pall és a western uniont ismétlem semmi köze a kettönek egymáshoz, és nem is láttam a számlán a kocsi vételárát, de jött egy fantom pay pall számla, és bukta volt az egész ezt okulásul irom hogy vigyázni ki mit vesz, és hogy, és jól olvassátok el a hirdetést, nem vagy biztos a dolgodban keresd meg a feladót, vagy ha csalást szimatolsz pay pall help desk,:) probáltak lehuzni de túl tapasztalt és agyafurt voltam h elhigyem! Kérdés van bátran!
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Összesen 1945 találat 98 oldalon