Dupla kuplung - hogyisvanez?

Témakör: Tuning
aktuális téma
Dupla kuplung - hogyisvanez?

Sziasztok! Még először a Halálos iramban című filmben hallottam ezt a kifejezést, hogy dupla kuplung. Ha jól tudom azt jelenti, hogy egy váltás között üresben felengeded a kuplungot, majd kinyomod, és utána rakod sebességbe. Magyarul : 1-N-2-N-3-N-4-N-5... Most ahogy nézegettem a CarTest 4.5-ös verzióját, csúsztatásos és a dupla kuplungos váltásmódok között 5 mp-es különbség van gyorsulásban. Igazam van-e, és tényleg növeli-e ez a fajta váltás a gyorsulást? Vagy valaki nálam hozzáértőbb megszakértené a témát?

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6
Polos
#8
2005. március 29. 15:21
Egyébként ezt én sem értem miért lenne jobb. Esetleg a dupla kuplung nem mást jelent? Mondjuk váltás után egy rúgás a kuplungba már más eset. felpörög a motor és mikor lelépsz a kuplungról megtolja az autót. Csak nem árt a motor is lekönnyíteni, hogy minél hamarabb pörögjön fel, egyébként szintén rosszabb a hatás. Más tippem egyébként nincs, és én sem tudom mit jelenthet ez.
Ottohoner
#7
2005. március 29. 15:21
Szerintem arra gondoltak hogy rárugnak a kuplungra. Nem pedig üresbe felengedik.
FullGAS
#6
2005. március 29. 15:21
az igen... :D
nálam a dupla kuplung az, hogyha szar a váltom, vagy nem jo a szinkron, esetleg nincs is benne, akkor könnyebb illetve csak igy lehet visszafelé váltogatni... pl... 3. 80 km/h... kuplung, üres, kuplung,2... igy beveszi, mashogy nem... de ez igy csak nálam van... ja meg közben rá kell rugni a gázra, közelebb vannak igy a fordulatszámok... javitsatok ki, de nálam ez a dupla kufflung...
Jánoska
#5
2005. március 29. 15:20
Ezért nem értem énse. Gondolom azért ha valaki profin csinálja, akkor nem bénázik úgy
carlos2101
#4
2005. március 29. 15:19
Annó amikor a filmet néztem,és is ezt a kérdést tettem fel.
Még villámlábbal is min. fél sec/váltás.
Amúgy sztem annó szarul fordítottak le vmit.
Ottohoner
#3
2005. március 29. 15:18
Felengeded és kuplungot. Csak elirtam.
Ottohoner
#2
2005. március 29. 15:18
Ezt most komolyan kérdezed?? Ha minden váltás között üresbe felengded a kulungot az nem kevés idöveszteség!
Jánoska
#1
2005. március 29. 15:15
Sziasztok!

Még először a Halálos iramban című filmben hallottam ezt a kifejezést, hogy dupla kuplung. Ha jól tudom azt jelenti, hogy egy váltás között üresben felengeded a kuplungot, majd kinyomod, és utána rakod sebességbe.
Magyarul : 1-N-2-N-3-N-4-N-5...

Most ahogy nézegettem a CarTest 4.5-ös verzióját, csúsztatásos és a dupla kuplungos váltásmódok között 5 mp-es különbség van gyorsulásban.

Igazam van-e, és tényleg növeli-e ez a fajta váltás a gyorsulást?

Vagy valaki nálam hozzáértőbb megszakértené a témát?
Ez a fórum átmenetileg lezárásra került!
1 2 3 4 5 6
Összesen 108 találat 6 oldalon