Autohifi

Témakör: Tuning
aktuális téma
Autohifi

Sziasztok!
Ha már tuningrol beszélünk, akkor ne csak a külső dolgokról beszéljünk!
Aki szereti az autohifit, és bármelyik válfajában érdekelt, az ide írjon mindenfélét: tapasztalat, élmény, probléma








Ezért nem kell kondi a kocsiba .



Wolfman user hifi-s blogja



Rodolpho cikkjei az Autohifibolt.hu -n




Hirdetéseket , aréna kuncsorgást moderáljuk !
Három felszólítás után egy hét ban!
Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
Zen
#149
2004. április 07. 21:44
tommy az király!
Akkor tied a Mac Audio-s matricas Fabia?
Mert en is ott leszek, s ha latlak, akkor majd megkereslek...!
Hosszu lesz ez a 7vege bagezz :)Ö))
De nagyon varom mar a gyorsulast...!
En a fektuskokat spray-ztem be, de eddig csak az egyik oldal sikerült :((nincs idom gyerkekek..aaa :(
Holnap csipogok beköt, jee :))
na csao
tommy
#148
2004. április 07. 21:40
Megcsináltam a neonokat, szerintem nagyon durva! Első vélemény OPTX-ról: erősebb a fény és mivel vékonyabbak jobban elhelyezhetőek, ami még tetszett, hogy minden felfogató és vezeték volt hozzá alapban(de majd a Ringen meglátjátok)! Viszont vasárnapig sajnos nem fog elkészülni a zene, mert az új Fábiába nem tudom belerakni a 16-os hangszórót, mert pont ott van egy merevítés és nem fér bele(valószinű 13-as lesz helyette)!
Zen
#147
2004. április 07. 21:22
Szeva!
Ma vettem macaudio csipogokat :)
Holnap kotom be: )
Tok faxa!
7vegen meg gyorsulas jeeee :)
HSN Fire lada, ja az eleg jo!30cm!Ha rendessen hasznalod, nem vagod tonkre...megvan a hatar.!dehat ki tudja!
nah csaooo !
Mac!!
monsters
#145
2004. április 07. 14:52
Ja hogy a 10-es is az erölködőről ment, ahha, akkor nem ugyanaz...
Akkor szak a kopogót mélyeknek volt inkább híjában nem?
monsters
#144
2004. április 07. 14:50
csak azért kérdezem mert az első installom kb nekem is ez volt, és hihhetetlen sz@r vótt. Megpróbáltam rendbehozni egy nagyovállal a kalaptartóban, de fejegységről úgy is keves volt....bár már nem olyan rossz.
tommy
#143
2004. április 07. 14:44
Őszintén megmondva ez volt az első zeném és kicsit a vagánykodás volt a lényeg(akkor még ritka volt a mélynyomó), ahhoz képest, hogy csak 10cm-es volt az első hangszóró nagyon jól szólt(sokat számított már itt is az erősítő)!
monsters
#142
2004. április 07. 14:15
És hogy szólt ez az installáció??
tommy
#141
2004. április 07. 13:32
Most csinálom a kocsi neonozását és (egyenlőre csak) a régi zenémet rakom vissza(1 hetes a kocsi, de már darabokba van)!
Bishop
#140
2004. április 07. 13:29
Én kint leszek, ha út közben nem kapnak el a rendőrők megint.....
tommy
#139
2004. április 07. 11:46
BOA kondival semmi gond, ezek a hangszórók már inkább hangzásra vannak(egyik hangszóró se teljes hangerőre van tervezve, mindig a kissebbik számnak kell hinni!), a Focal-nak hasonló paraméterei vannak, mint az Absolute-nak és szerintem ha kell, akkor vagánykodni is lehet vele(de első a hangzás!)!
tommy
#138
2004. április 07. 11:44
Pl. jelenleg Sonic 2090-es erősítőm van. Rá van írva, hogy 600W, DE ténylegesen 2x90W-ot tud, ami ugye állandó teljesítmény és bőven elég, ez maximum 2x200W, amit nem sok szett tud és ebbe bele kell számolni a torzítást is tehát lesz belöle kb. 160W maximumon hasznosítható! Ugyanez az erősítő mélynyomóra: 450W a max, DE torzításmentesen lesz belőle kb.400W, de mivel nem fogod mindig max-on hallgatni az állandója 1x250W, ami szerintem bőven elég, akár hallgatni, akár vagánykodni! Ha kíváncsi vagy rá, hogy szól, kinn leszek vasárnap a Hungaroringen az OPTX-os autók között(tanulókocsi)! Remélem érthető voltam( mérésekkel ki lett próbálva, hogy a gyári adatokat pár százalék eltéréssel tudta!)!
Insane
#137
2004. április 07. 11:43
tommy Köszi!
A régi kék BOA kondenzátoroddal meg voltál elégedve? Mert én is olyat szeretnék venni. A Focal hangszórók tényleg szépen szólnak.Egy bizonyos hangerőig utánna nem az igaziak. De ha a szép hangzásra kell és nem gizdázni akkor jó választás szerintem.
tommy
#136
2004. április 07. 11:32
Nekem úgy volt, hogy egy 10cm-es Iron előre(2x50W) és a Fire láda(másik 2 csatorna hídba)!
tommy
#135
2004. április 07. 11:30
Nekem Absolute 16cm-es szett van elöl(már nem kapható, ilyen volt a 2002-2003 legszjobb hangja Meganéban). A 13cm-e mosz 44e, ha megteheted én ajánlom, már 2 éves, de egy darabig ez fog maradni! Ha megoldható 16cm-est vegyél! Én még ezenkívül ajánlom a DLS-t és a Focal, szerintem szépen szólnak, de minden márkában található hasonló tudású és árkategóriájú!
Insane
#134
2004. április 07. 11:15
tommy!

A MacAttack 4050-et lehet 1csatornára hidalni? Én ugy tudtam, hogy csak 2csatornára lehet hidalni, 4ohmos terheléssel.
Köszi!
Insane
#133
2004. április 07. 11:12
Szia!

Eggyik ismerősömnek van SAL erősítője a legkisebb, talán 2*120W. Ez hajt egy magnat 30cm-es mélyet egy reflex ládában. És elég rendesen meghajtja. Mondjuk az erősítő gyári hibás volt és néha elmentek a mélyek. Ha teheted próbáld ki mielőtt megveszed. De a www.somogyi.hu-n találsz bőven árakat és infókat!
ÜDV!
Sámpi
#132
2004. április 07. 11:10
ferszi! Én raktam már be G Astrába DLS R6-ot is ami igencsak mély hangszóró, mármint beépítési mélységre gondolok!
Egy megfelően méretre szabott kiemelőgyűrűvel beférhet a Jensen 16cm-es! Szerintem mindenképp ragaszkodj a 16cm-eshez, ha a gyár "megáldott" egy ilyen hangszóróhellyel!
Bishop
#131
2004. április 07. 09:17
Szerintem max 15K-t adj érte de csak ha nagyon szereted a márkát.
Szolíd autórezegtetésre még elég, egy jó mélynyomóval....
Bishop
#130
2004. április 07. 08:58
Én véleményem az, hogy nem a márkát kell venni hanem az amperos/wattos dolgokat. Pl: macaudio 300W-os erősítője jó ha lead 80W-ot ténylegesen..... Én a jelenlegi erősítőmet úgy vettem, h mondtam a srácnak kipróbálom és ha szétküldi a mélyládát akkor jöhet. Jött!
A hangszóróknál már más a helyzet, ott a minőségi kialakítás, tervezés és az érzékenység a fontos. Pl: frankón lehet hogy kevésnek tűnik az erősítőd pedig 500W-os és nem igazán érzed hogy a hangfal szétüti a fejed. Ez lehet azért mert a hangszóród érzékenysége mondjuk 88dB vagy kevesebb. Somogyinál néztük ezt a dolgot, (Sal mélynyomó 86dB JBL 91dB) 5dB eltérés van a kettő között ami majdnem kétszeres viszont mutat. Na sebaj. Nem nagyipari hangosításra tökéletesen megfelelnek véleményem szerint a SAL dolgok.

Haver fóbiájában van Sal nagyovál egy clarion fejegységgel és nagyon frankón szól.

Ugyanakkor fater verdájában 1 pár JBL nagyovál figyel egy kicsi 2X20W (tényleges) erősítővel és mindenki a mélyládát keresi a kocsiban úgy szól.

Igen fontos a beszerelésnél a rögzítés.

Majd teszek föl képet a verdámról hogy mi is az a fém merevítés a csomagtartóban....

Ha túl hosszúnak találod a mondókámat, nem kötelező elolvasni
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
Összesen 329408 találat 16471 oldalon