Számítógéppel kapcsolatos problémák!

Témakör: Real life
aktuális téma
Számítógéppel kapcsolatos problémák!

Jótanács: Használj Ubuntu Linuxot!!!
Nem lesz vírusod, és kékhalál - mellesleg ingyenes.
(davidsz)

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
blackdot
#9207
2016. február 17. 22:21
Elviekben igen, mennie kellene.
Üdv!
bd
blackdot
#9206
2016. február 17. 22:16
Szia!
A hátlapi csatlakozókról meghajtható 5.1ben a Genius a gigabyte manualja szerint. Az előlapi csatlakozók a 7.1hez kellenek. Az alaplapi audiodrivert felraktad? Szerintem abban kellene beállítani az 5.1et és akkor adna jelet a másik két hátlapi csatlakozón is.
Audio driverek: [ link: hu.gigabyte.com ]

Üdv!
bd
Redzsee
#9205
2016. február 17. 21:11
Helló! Lenne egy olyan bajom, hogy: Van nekem egy Gigabyte GA-B75M-D2V alaplapom és van egy Genius 5.1-es hangszórószettem (ez egy olyan kábellel kapcsolódik a géphez hogy egyik vége 3 jack fiú és a másik vége olyan mint az S-video csak 9 tű van benne valamennyire látszik a képen az aljzata), de nem sikerül csak 2.0-ban üzemeltetni. A lap hátulján van a szokásos helyen 3 jack, de abból csak az egyik "szól" raktam az alaplap front audio panel header tűire(9-es kép) egy panelt amin van 2 jack és a 2 USB (amit a front USB headerhez [12-es kép csatlakoztattam), de ezzekkel sem szólnak a hangszórók. A házam olyan, hogy az elején a bekapcsoló gomb alatt van 2 USB és 2 jack aljzat amik a front USB(12-es kép aljzathoz kapcsolódnak. Meg kellene ezekkel próbálni, hogy ezzel működne e az 5.1-es verzió, vagy valamit engedélyezni kell a BIOSban?
Feriapu
#9204
2016. február 17. 20:21
Sziasztok!
Adott egy helység ahol a falból kijön egy UTP kábel és belemegy egy gépbe,van net.
Viszek még egy gépet abba a helységbe.Ha azon is akarok netet akkor elég nekem egy switch?Falból kijövő kábel a switchbe és abból 1-1 UTP a gépekbe.Jól gondolom?
A falból jövő kábel eredete ismeretlen (óvoda).

Előre is köszi
gejza
#9202
2016. február 02. 23:56
Üdv mindenkinek! Megoldódott a probléma, de a 9021-es képen lévő csatik vannak és a dupla bement a HDDbe, de a szimplát nem tudtam sehová bedugni mert volt benne valami műanyag darabka. Azt hittem benne kell lenni, de mégsem. Miután kivettem látszott rajta, hogy letört valahonnan. Köszi a fáradozásaitokat! Már működik rendesen bármelyik likban.
Piet_
#9200
2016. február 02. 09:35
jól mondja a kolléga az ss csati megy a vinyóba a sima usb 3.0 csati pedig a gépbe
PapaMaci
#9199
2016. február 02. 07:24
Jó reggelt!
Az egyik végét legalább be tudod dugni valahova? Pl a "duplát" a levélnehezékbe? A másik vége elméletileg kompatibilesnek kell legyen az összes USB csatlakozóval! Nyilvánvalóan csak az USB 3.0 (általában kék) csatikban éri el a maximális sebességet, de működnie kellene a többiben is!
Esetleg képekkel illusztrálhatnád, hátna nem is szabvány dologról van szó!
gejza
#9198
2016. február 01. 23:52
Üdv mindenkinek! Vettem egy külső HDD-t és ilyen SS USB csatija van az egyik vége ilyen dupla a másik méretre mint a sima USB, de semelyik lyukba nem lehet belerakni. Mi a teendő ilyenkor, van átalakító vagy a vinyóhoz sima USB kábel? Mert eddig van egy tizenezres levélnehezékem. Gigabyte GA-B75M-D2V alaplap van amin a könyv szerint van USB 3.0/2.0 és USB 2.0/1.1, de ezekbe nem megy.
Leu
#9197
2016. január 05. 07:44
Viszont akkor ahhoz Őnekik kell a modemet adni. Egyébként a stabil 16 nem is rossz, főleg hogy ezeknél 1mb a garantált. Igen DSL 5km a limit, ha annál messzebb vagy vége. Én köb 7-re raktam, külön engedéllyel volt 2 mb6s netem amit mikor fel húztak 5-re úgy szakadt hogy használhatatlan volt. Pedig arra már az összes szerelővel lepacsiztam. Akkor mondtam nekik, hogy köszi inkább ingyen sem kérem!!
Feriapu
#9196
2016. január 04. 20:59
Jó is lenne optikai net,de erre még a környéken sincs olyan.Analóg vonalas netem van,20Mb/s le 1Mb/s feltöltésivel.A városközponttól kb 4km-re lakok.A veszteség ezen a szakaszon akkora,hogy már csak 16Mbit jut el idáig,az viszont állandó.Nagyobb sebességet meg nem is lehet kérni,mert vagy nem bírná el az analóg vonal vagy olyan rossz lenne a minősége,hogy állandóan szétkapcsolna.

Így más szolgáltató híján marad ez.A poén az,hogy a mobilnetem fel/le sebessége nagyobb ennél.
Leu
#9195
2016. január 04. 09:01
Bocsi jogos valóban digit telefonod lesz. Kicsit elkapkodtam a dolgot. Mert ugye én egy ADSL re gondoltam, neked meg ha jól sejtem optikád van. Hogy őszinte legyek ott már nem emlékszem pontosan de ott nem csak bérelt modem létezik? Tehát azt a T-nek kellene cserélni. De hála az égnek már felejtek.
Feriapu
#9194
2015. december 29. 22:13
A T-s ZTE wifis modem akkor jár,ha digitális vonalra váltasz.Múlt héten cseréltem ki nővéreméknél.Oda sem jöttek ki hanem csak kiküldték a "szereld magad" csomagot.Nem is volt 1 hétig telefonvonaluk,mert maguktól nem tudták kicserélni a 2 eszközt.A szolgáltató pont letojta.

Amúgy nekem egy párszor cseréltek modemet meg routert is (Pirelli+Speedlink az övék volt) de aztán lemondtak róla.Most ha elromlik a modem akkor oldjam meg,vagy várjam meg míg ők szereznek egyet és akkor megvehetem náluk.Apunak múltkor 1,5 hónapot kellett várni egyre.

Egyébként nem blamálom őket,mert a net atom stabil.De ügyintézés terén...
csery406
#9193
2015. december 29. 14:29
Na már meg is oldottam.
csery406
#9192
2015. december 29. 14:23
Üdv Urak.Olyan problémám lenne hogy letöltöttem az angol nyelvü Firefoxot és szeretném átállítani a nyelvet magyarra.Lehetséges ez vagy keressek magyar nyelvü verziót?Válaszokat előre is köszönöm.
Leu
#9191
2015. december 28. 15:35
Állok elébe, hátha tudok valami érdekeset is mondani.
PapaMaci
#9190
2015. december 28. 15:34
Akkor irány a beszélgessünk! Ott kisírom magam
Leu
#9189
2015. december 28. 15:27
Nagyon sok mindent tudnék mesélni erről, de nem ide való, meg félek hátha olyan is el olvasná akinek nem kéne. De ilyen és ehhez hasonló okok miatt hagytam ott őket. És áldom az eget mikor eljöttem, bár korábban tettem volna.
PapaMaci
#9188
2015. december 28. 15:23
Én az 5., vagy 6. szolgáltatónál vagyok, miota megvettem a mobilom. De azt kell mondjam, hogy amig Westel 900 volt, lehet, sokkal magasabb volt a tarifa, de rendes szolgáltatást kaptam. Mióta Telekom, azóta zuhanórepülés. Anyámék rendszeresen leveleznek velük, de gyakran valami teljesen másra válaszolnak... Egy levélen belül több ellentmondással.
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 9267 találat 464 oldalon