Számítógéppel kapcsolatos problémák!

Témakör: Real life
aktuális téma
Számítógéppel kapcsolatos problémák!

Jótanács: Használj Ubuntu Linuxot!!!
Nem lesz vírusod, és kékhalál - mellesleg ingyenes.
(davidsz)

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Piet_
#9247
2016. május 25. 19:43
jaja arra, csak kicsit kacifántosra sikeredett
Piet_
#9246
2016. május 25. 19:42
már annyira megszoktam ezt az "állapotot" hogy szinte már természetes hogy mindenki eredetit használ, de aztán ilyenkor szembesülök vele, hogy nem
Noise
#9245
2016. május 25. 14:29
minden procihűtő specifikációjában fel vannak sorolva az elérhető slot-ok. lehet, hogy ránézésre ugyanaz, de ha van valahol 1mm eltérés, már nem tudod felszerelni. nézd ki a hűtőt amit szeretnél és guglizd ki, hogy mire jó.
Noise
#9244
2016. május 25. 14:10
g mk3
#9243
2016. május 25. 13:42
Szerintem a hűtő tipusára gondolt.
Példa:
Piet_
#9241
2016. május 25. 11:40
sokat segítene ha leírnád hogy mi az a típus amit néztél, mert akkor annak a leírásában fel szokták sorolni a kompatibilis tokozásokat, és általában mindegyiknek megvan a saját felfogatója amit fel lehet tenni magára a hűtőre az adott tokozástól függően
Piet_
#9240
2016. május 25. 11:38
a kérdés hogy windowslive-os, vagy hotmailes, vagy ilyen bejelentkezési forma lett-e bállítva, a store és egyebek használatához ilyenre van szükéség, vagy csak simán a local userhez állított be jelszót, mert nem mindegy.
YELLOW
#9239
2016. május 25. 11:31
hi,
Intel LGA1151 hűtés felfogatása megegyezik az 1150, 1155-tel? azt tudom, hogy a proci lábkiosztása más, de maga a proci mérete, mármint a tokozása is a 1151 és a 1150 egyforma. viszont pár napja nézem a netet de nem találtam még infót arról, hogy a hűtés felfogatási pontjai azonosak-e.
nem akarom használni az i5 gyári hűtését, hiába elég lenne, bár panaszkodnak, hogy kevés, zajos lesz, de vennék valami komolyabbat rá, de amiket néztem 1151-est nem írják sehol, hogy kompatible, cak a 1150 és 55-ös meg sok mást.
Noise
#9238
2016. május 25. 09:34
Már a WinXP is külön .sam fileokban tárolta a login-hoz szükséges azonosítókat, user nevet és jelszót. A win7 már teljesen mást használt, úgyhogy így nem fogod tudni törölni a jelszót sajnos. Ha be tudnál jelentkezni egy másik, szintén admin felhasználóval, akkor meg tudnád adni bármelyik usernek az új jelszót...
Feriapu
#9237
2016. május 24. 18:03
Hello!

Tudja valaki,hogy Windows10 hol tárolja a bejelentkezéshez szükséges felhasználói jelszót (registry,file) ? Kaptam ismerőstől egy laptopot elfelejtett jelszóval. HDD-t kivettem,már benne van a gépemben.Jelenleg fut a víruskeresés.Utána viszont jó lenne törölni a jelszót.

Előre is köszi!
YELLOW
#9236
2016. május 09. 17:39
kössz már, így értem.
én meg az "új" melóba járós bringával sz.ptam egész nap. tegnap szétkaptam és részben áttisztítottam 1,5 óra alatt, most meg mire összeraktam beállítottam mindent, elment vagy 5 óra. vagy időt ugrottam. nem tudom
Noise
#9235
2016. május 09. 11:41
bocs, nem szorzás, hanem osztás... J/s.. de érted szerintem a lényegét... én meg inkább figyelek a melóra
Noise
#9234
2016. május 09. 11:39
1W = 1J x 1s
Tehát 35W = xJ x 1s
Tehát a 35W TDP azt jelenti, hogy a proci normál terhelésen 35Joule hőenergiát ad le másodpercenként. Na ez viszont szimpla fizika de amúgy tök 8... a lényeg, hogy a hűtést úgy kell hozzáalakítani, hogy minimum a TDP értéket tudja kezelni.
Nyilván a nagyobb TDP nagyobb hűtést igényel.
VGA-ban nem tudok tanácsot adni, mivel ATI párti vagyok, így nem is igazán ismerem az nVidia chip-es dolgokat...
YELLOW
#9233
2016. május 09. 11:13
köszi! hát sajnos kimaradtam sokáig a PC-s dolgokból, régen meg marhára nem foglalkoztunk ezzel, hogy mennyire melegszik, vagy mennyit fogyaszt. legalábbis nem ennyire.
viszont ha ez így lenne, akkor miért Watt van megadva mint mértékegység? ebből nekem az következne, hogy fordítva arányos, tehát az azt jelenti, hogy mondjuk vane gy szám ami állandó, legyen az 40 fok, és 40 fok hőtermelésnél az egyik 35 míg a másik 65W-ot fogyaszt. ez alapján viszont a kisebb szám a rosszabb. de azt már elolvastam, hogy a nagy érték a rosszabb. de akkor meg miért Watt-tal jellemzik? vagy hőteljesítmény lenne? nem teljesen világos, meg ugye a melegedő AMD-k TDP-je ilyen 120 körül is van szóval nyilván a kisebb a jó.
mindegy jó lesz a 6500 oszt kész.
igen VGA-ból nem akarok csak 40ezer körül. de abból ár értékben jobb a Gigabyte. viszont nekem mániám, hogy próbálom egymárkát használni, tehál alaplapból is ezt választanám. az a baj, hogy VGA-ból az Asus ugyanennyiért csak egy ventis, aztán ha jobban melegszik, jobban zúgatja, mert egy venti nehezebben dolgozik, ebből gondolnám a duplaventis Gigabyte hallkabb. tudom Asus-nak van ugyanaz a típusa, csak az egy 10-essel drágább, és ugyanazt tudja.
Noise
#9232
2016. május 09. 10:19
kezdjük az alapokkal a TDP nem a processzor teljesítményét, áramfelvételét, vagy húzhatóságát jelenti. a TDP a Thermal Design Power szóösszetétel rövidítése, ami annyit jelent, hogy mennyi hőt termel normál üzem mellett. Szög egyszerűre lefordítva, mennyire melegszik.

akkor maradj is az asus-nál szerintem. kár, hogy az epox cég tönkrement a mai napig azokat a lapokat használnám...

te döntöd el mire kell a gép. nem kell egyből 100k -s vga. vegyél 40-50 ezreset, ha nem húzod rommá a géped játékkal, semmi értelme a legdrágábbat megvenni.
YELLOW
#9231
2016. május 06. 13:33
én ezt néztem, de most sem látok olyan nagy különbséget a kettő között... vagy ennyire hülye vagyok hozzá?
mi az a 30W különbség??? semmi nagy különbséget nem látok az adatokban, ami miatt indokolt lenne sem a kisebb fogyi, sem a drágább ár. nyilván 6600T-n többet húz. mondom ezért írtam, hogy lehet tuning proci (nem értek ehhez úgy, mert nem tuningoltam ilyen szinten sosem gépet, nem volt rá igényem)
igazából lényegtelen, bár sok évre leszámítva a mostani is 70W körül megy...

hát igen eddig volt már 2 Asus deszka, de és tényleg le a kalappal, igaz mindegyik idősebb, mint 10 év, de kínjuk nincs.
most vehetnék 100ezres VGA-t is, de feleslegesnek tartom. mindig ezzel cseszem el, hogy nem szeretek feleslegesen pénzt kiadni, meg nagyon igényem sincs rá, hisz nem játszom, e valahogy saját részre megint 10 évre tervezek, bár a technika még jobban fog fejlődni a következő 10 évben, mint az előzőben.
megint az van, hogy jó annak, aki tök laikus, bemegy a ósönben, oszt megvezsi az összerakott gépet, oszt a boldog tudatlanságban van egy gépe, ami már akkor sem egy jól összerakott konstrukció, de neki jó, mert totál fingja nincs semmiről.
Noise
#9230
2016. május 06. 09:45
első rész: procik. ha megnézed összehasonlítva a kettőt, rájössz, hogy elég nagy a difi a kettő között... segítségedre lehet [ link: ark.intel.com ]
vga a prociban? felejtős. minimális grafikai megjelenítésre képes. ha jó lenne másra is, nem lenne ekkora verseny a gpu gyártók között.
alaplap: asus...
vga: amit a pénztárcád elbír.
YELLOW
#9229
2016. május 05. 16:18
no szakik. már közel a csúcs

nem értem.
Intel i5-6500 3,2GHz 65W TDP
Intel i5-6600T 2,7GHz 35W TDP

először azt hittem, hogy a T-ben nincs VGA ezért ilyen alacsony a TDP-je. de valószínű ez valami tuning proci lesz, mert bosst-ja ugyanannyi mind a kettőnek. akkor ezek szerint a 6600T is fogyaszthat 65W-ot? csak 2,7-en teker 35W-tal? vagy a 6500-on ha nem használom a VGA-t akkor lehetséges, hogy kevesebbet eszik az is? mondjuk a 35W nem hiszem, hogy megér +20ezret.

ezek a benne lévő VGA-k mire elegek? mert lenne 16GB RAM-om, aztán abból használhatna, és akkor spórolnék egy külső VGA-n. VGA-ból egyébként egy nVidia 750-est néztem 4GB-os változatban 128bit-esben DDR5-ökkel.

alaplapból elég lenne nekem a 150.es csipset-es, vagy kell a 170? igazából néztem itt is Z170-eseket, de visszatekintve, sosem tuningoltam semmit. éppen ezért akár olcsó 2 memória foglalatos lap is elég lenne, de azok olyan semmilyennek hatnak. még amiket 30-35 körül néztem, azokon sincs fain audio kimenet, pedig a régi 12 éves lapomon is van. nem mintha ez is lényeg lenne, de ebben az árkategóriában gáz.

illetve deszka és VGA tekintetében is még mindig nem tudok dönteni, hogy Asus vagy Gigabyte.

egyébként nem tudom valaha is fogok-e játszani még PC-n vagy bármin. de valamiért nem akarok gagyit venni.

köszi a segítséget, válaszokat!
Feriapu
#9228
2016. április 28. 10:35
Sziasztok!

Van valakinek bármilyen ötlete arra,hogy hogyan lehet egy sérült excel filet megnyitni?
Azt írja,hogy: a file sérült és nem lehet megnyitni.
Próbálkoztam javítással és adatkinyeréssel,de semmi.Kipróbáltam több office/excel recovery programot de nem segítettek.
A file különösen fontos adatokat tartalmazott.

Előre is köszönöm.
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 9267 találat 464 oldalon