Számítógéppel kapcsolatos problémák!

Témakör: Real life
aktuális téma
Számítógéppel kapcsolatos problémák!

Jótanács: Használj Ubuntu Linuxot!!!
Nem lesz vírusod, és kékhalál - mellesleg ingyenes.
(davidsz)

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
YELLOW
#9087
2015. november 06. 16:11
i5-öt szeretnék valamit, de mindenképp külön VGA kell. ezért gondolkoztam VGA nélküli 3350p-n. azért videó és kép szerkesztéshez lehet kevés lenne az i5-ben lévő saját VGA. bár nem tudom.
PapaMaci
#9086
2015. november 06. 15:52
Netre, filmre egy Brazos is elég, és az 7W
lenko
#9085
2015. november 06. 14:41
Mivel én nem játszok már, az én gépem a következő.
E8600+2x2Gb Geil ultra+1Tb vinyó+460w táp+gigabyte lap+Passzív hűtéses Nvidia N210(alap videókártya 512mb memóriával újonnan 7e volt)
Minden hibátlanul fut gyorsan. Esetleg ki lehetne egészíteni egy SSD-vel, de engem ez sem érdekel. sőt 8Gb ram volt benne, de levettem 4-re mert ez is elég. Esetleg ami néha zavaró, hogy cask USB2 van benne. Így lassabban másol külső vinyóra FULLHD filmet mintha USB 3 lenne, de ez is kibírható.
lenko
#9084
2015. november 06. 14:34
Van feljebb lépés, Q9650-ig. Mai játékok kicsit húzva még mindig elmennek szépen rajta. Akkor netre filmre legalább 5év még ez is.
lenko
#9083
2015. november 06. 14:32
Nekem most E8600 van, netezéshez filmezéshez még mindig tökéletes, meg még az is lesz pár évig.
g mk3
#9082
2015. november 06. 13:25
"egyenlőre az eddig jó pár évet visszatekintve a játék nem fontos. de az a baj, nem tudom mikor jön rám, ha véletlen rámjönne"
Akkor miért nem veszel egy jó i5-ös pocit? Az elég sokáig elég lenne, ha meg rádjön a játszhatnék, akkor bedobsz mellé egy monitorkártyát.
YELLOW
#9081
2015. november 06. 12:22
egyébként egy ipari ház jobb lenne, amibe lehet porfogókat tenni. cégen belül amik vannak asztali desktop-ok a gyártócsarnokba, kell bennül a por, nagyon durva, önszorgalomból szoktuk takarítani az IT helyett de az ipari házas gépek, amikbenvan porcsapda, azok elég tiszták. szóval hatásos. igazából annyit nyernék vele itthon, hogy nem kell széthúzgálni a gépet, és lecipelni kifújni. csak magát a szűrőt ki és kész.
YELLOW
#9080
2015. november 06. 12:16
ház téma ok, én voltam hülye igazából egy Codegen ház, de nekem tetszik kívül. sajnos szoci csavaros az egész bele, vinyók ilyenek. de ezzel is úgymond tudok spórolni, hogy ezt nem cserélem le. mert amúgy karcmentes. jó a tápot csak fentre lehet tenni, nem lehet 20 millió ventit beletenni.
PapaMaci
#9079
2015. november 06. 11:25
Én lassan 5 éve hajtok egy 920-as i7-et (és csak az idén nyáron kezdtem el felpöckölni) 12GB RAM. Az egyetlen hátránya, hogy rengeteget zabál. Viszont az én munkámnál még tudom teljesen zajtalanul járatni! Az biztos, hogy ha majd cserélni kell, akkor én is kapkodni fogom a fejem, hogy mit is vegyek.
Tartok tőle, hogy a DDR4 csillagászati árakon lesz majd
Piet_
#9078
2015. november 06. 11:03
Az e8400 már felejtős régen rohadt jó proci volt mára elavult. Én korábbi generációs i7ben gondolkoznek, vagy várnék még egy picit és már ddr4 platformon gondolkoznek
Piet_
#9077
2015. november 06. 11:01
Ha az a ház egy kicsit is jó minőségű akkor annak cserélhető a hatlapja, és az alaplapokhoz jár a saját hatlapja amit be lehet tenni a helyére
PapaMaci
#9076
2015. november 06. 11:00
Nyűgös vagy
Az E8400 elég jó proci ...volt...
Engem már többen leszóltak, hogy abból nincs továbblépés, csak teljes platform cserével. Ebben van is igazság.
Szóval csak érdemes lenne venni valami fejleszthetőt! Vagy tényleg bevállalod, hogy megmaradsz azon a szinten!
Az meg, hogy melyik boltban mi az olcsób...
Oda kell menni, ahol jó fejek vannak ,és megversenyeztetni őket az árakban! Általában ugyan azokból a nagykerekből dolgozik mind, szóval ha épp nincs az árlistájukban, akkor is meg tudják hozni, akár még jobb áron is, mint a másiké.
Piet_
#9075
2015. november 06. 10:59
Nézz körbe a prohardver apron ott elég sok jó cucc van elég jó áron
Nevemsincs
#9074
2015. november 06. 10:49
nem értek a lovakhoz, de ha a házat meg akarod tartani, hónod alá kapod, és besétálsz az említett számtekboltba egy szabadságos napodon és megdolgoztatod őket a nyitvatartási időben
YELLOW
#9073
2015. november 06. 10:29
egyenlőre az eddig jó pár évet visszatekintve a játék nem fontos. de az a baj, nem tudom mikor jön rám, ha véletlen rámjönne. most a keret egy dolog, mert vehetnék 200ezres gépet is. de inkább a lehető legolcsóbban szeretném megúszni.
de hihetetlen, hogy nincs egy orgazda sem vagy egy nagyker, ahol valóban jó árak vannak.
amire hirtelen kellene, azt kitudnám hozni, ha mondjuk gyengébb VGA-t vennék. engem a kibaxott drága proci árak zavarnak. vagy hogy alig találni Pentuimba olyna 4 magos procit, ami nem i5 széria, vagy i7, hanem a szokásos számos dolog. pedig vannak. majd ma lehet bemegyek az egyik számtech boltba, ahol mindig vettem korábban a cuccokat, aztán megnézem milyen árakat ajánlanak.
mert oké, lehet sok cuccot jó áron venni,d e egyik sem egy helyen van, mindenhonnan külön posta, a +pénz, ha gond van, akkor postázgatni levelezgetni 20 hellyel.
16GB memót is azért akarok, hogy egy jó ideig elég lesz. persze lehet az árak lefelé fognak menni, de erre alapozni felesleges. jelenleg pedig lehet egy 4-8giga is elég lenne. azt néztem, hogy E8400-as 4gigás gépek vannak ahzsnáltan ilyen 40körül. hogy veszek azt, aztán elég 2 évig szerintem, amire éppen kell. de én félek a hazsnálttól. pedig sokan mondják nem kell. jó egy monitort megvennnék, mert tudom mi bajai szoktak lenni, meg tudom csinálni, olcsón hozzá tudok jutni. na de azért egy alaplap javítás, vagy bármi, már nem egyszerű, főleg, hogy nincs aláfűtőm sem, hőlégem, amivel precízebb munkákat lehetne csinálni.
na meg ahogy nézem a komplett épeket is, elég drágk a hazsnáltak pl a jófogáson. 1-2ezer Ft kedvezmény nem éár annyit, hogy hazsnáltan vegyek. én azt hittem azért jobban hozzá lehet jutni hazsnált dolgokhoz, de nem tűnik olcsónak annyival, hogy megérje. most írhatja nekem, hogy 2 éve 250ezer volt. lekakszilom.
Piet_
#9072
2015. november 06. 10:14
Mi a keret ameddig gondolkozol? Játszani is szeretnél vagy csak netezni? Esetleg mást
YELLOW
#9071
2015. november 06. 09:39
az a probléma, hogy még mindig nem tudom mit vegyek. komolyan bemegyek valami nagyáruházba oszt megveszek valami összerakott szart
most nézem, hogy ha meg akarom tartani a házat, akkor már nem is mindegy milyen alaplapot veszek bele. mert a farán más a kiosztás a konnektoroknak. ez a baj, ha az ember 3 évtől többet kihagy az informatika világából, a hardverekből.
Nevemsincs
#9070
2015. november 06. 09:14
nem probléma, csak egy kis nyálcsorgatás
g mk3
#9069
2015. november 04. 15:58
Szerintem elbeszélünk egymás mellett. Tökre igazad van abban, amit írsz. Egy jó alaplapnak rengeteg előnye van. De egy 3350P procihoz senki nem vesz hiper-szuper alaplapot, mert felesleges.
ChPh
#9068
2015. november 04. 14:10
Szerintem elírás volt

Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Összesen 9267 találat 464 oldalon