Megbüntetett a rendőr

Témakör: Real life
aktuális téma
Megbüntetett a rendőr

Problémád akadt a rendőrséggel, vagy az NKH.-val?
Írd le, de a végső megoldást nem itt fogod megkapni, max iránymutatást,hogyan is oldd meg a problémát.

Néhány egyszerű, könnyen betartható kérés:

Ha negatív vagy pozitív élményed volt a hatósággal kapcsolatban meghallgatjuk, de a felesleges és billentyűzetet nem tűrő fikázódást mellőzzük!

A rendőrségen keresztül, kerüljük a napi politikát is!

Aréna kuncsorgásra még nem került itt sor, ne is legyen!
Hirdetés feladásra se használd e topicot, kérlek!
Ne priviben írjatok ha kérdésetek van, azért van a fórum.

Mindent mi se tudunk fejből,így igyekszünk segíteni a vonatkozó jogszabályokkal!



Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
YELLOW
#35886
2015. június 19. 12:49
gyanítom politikai pályára készülsz. jó úton haladsz.
Vectra555
#35885
2015. június 19. 12:40
Ja értem. Tehát, ha az, hogy azt írom valakinek, hogy nem ért hozzá, az már ítélkezés. Köszi, hogy felvilágosítottál.
vik011
#35884
2015. június 19. 12:32
Biztos akkor is hasonlóan érvelnél, ha az ÉMÁSZ küldene az utcátokba mindenkinek egy levelet, hogy fizessen be 30k HUF-ot, mert ebben az utcában bizony valaki lopja az áramot.
Gondolom bizonygatná mindenki, hogy ő nem lopja. Az ÉMÁSZ nem fogadná el, mert csak, mert de, meg különben is, szerinte lopja.
Majd kimenne, és lekötne mindenkit az oszlopon, mert nem fizetted be a bírságot.
Nem tetszik? Menj el bíróságra. De ha áramot akarsz fizesd be a bírságot plusz a visszakötés díját. Ha nyersz majd a bíróságon, akkor visszakaphatod majd az összes pénzt.
Kata
#35883
2015. június 19. 12:31
sziasztok!
látom, jó a buli....

nevezzétek át a topicot rendőr vs. civilekre.....
YELLOW
#35882
2015. június 19. 12:31
lehet skizo nem mindig önmaga ír
vik011
#35881
2015. június 19. 12:28
Te nem ítélsz meg senkit???
Minden 5. kommentedben megítélsz valakit.
YELLOW
#35880
2015. június 19. 12:27
persze, hogy nem ítélsz... alig pár órája azt teszed...
vik011
#35879
2015. június 19. 12:27
Jelenleg hasra ütmenk. Nem a "megy a kukába", hanem próbálkozunk, majdcsak bejön... (és mivel mi vagyunk a rendőrség, úgy is be fog jönni).
Már a rendőrség is a számok (bevétel) és statisztikák bűvöletében él.
vik011
#35878
2015. június 19. 12:26

Látod te a logikai réseket? Szerintem nem. (Ezt a nemet most veheted személyeskedésnek.)

"Nekik ez volt az egyértelmű, így hoztak döntést, ha tetszik, ha nem. Ezért van lehetőség tovább vinni az ügyet, amivel Te nem éltél.
Nem minősítettem, hogy jó, vagy sem."
Örülök, hogy nekik az volt az egyértelmű (1,5 számot tippeltek) - azt persze nem tudom, hogy hány helyre küldték/küldhettők még ki a büntetést...
Én minősítettem. Szerintem szánalmas és vicc az eljárás, és teljességgel szakmaiatlan (ahogy írtam, remélem nem így keresnek rablót, mert így bármikor bárkit "lekapcsolhat" a rendőrség).

"A másik ügyben, amit írtál, végigzongorázták a lehetőségeket, akkor meg az volt a baj. "
Ez megint fáj. NNem az a baj, hogy végigzongorázták, hanem ezt tényleg így kell csinálni? Ez a rendőrség szakmaisága? Valami nem egyértelmű, akkor próbálkozunk, hátha valami bejön. Gondold el, ez is csak azért derült ki, mert egy cégnél volt az összes ilyen autó. Ott sem egyértelmű a dolog, de próbálkozunk, hátha bejön. Mennyire szakmai már! Minden 180 cm magas fekete hajú gördeszkást megbüntetünk, csak köztük lesz a nagy számok törvénye alapján a tettes. Ha nem, úgy is jó, mert a bevétel megvan belőle (és ez a lényeg ugye, hogy a vezetők hozzák a számokat - mint egy multinál).
Vectra555
#35877
2015. június 19. 12:23
Több mint 2 félévet hallgattam, és pont nem az RTF-en, mégsem kategorizálok, vagy ítélek meg senkit. Erről ennyit.
YELLOW
#35876
2015. június 19. 12:22
de ne utólag zongorázzanak. hanem mielőtt kiküldik, akkor zongorázzanak. oké, elkövette valaki, a céges autóval. de ne úgy derüljön ki, hogy a cég mellékeli a futár levelet, meg a szervízes papírokat, hogy a korábban 2x is rosszul megadott autóknak alibijük van. ezért kérdeztem, hogy ha nem felsimerhető a rendszám, akkor mi a menet, mi alapján próbálnak beazonosítani valamit? vagy hasra ütnek, hogy szerintem az nem 3-as, hanem 8-as, és kiküldik oylan valakinek, akinek köze nincs hozzá, aztán ő kínlódjon a jogi dolgokkal. ez nonszensz.
PapaMaci
#35875
2015. június 19. 12:19
Annak nem jártál utána, hogy vajon az összes szóbavehető corsásnak kiküldték-e a büntit? Mert erre mondaná Kohn bácsi, hogy ügyes!
vik011
#35874
2015. június 19. 12:19
"Ott ahol írtad a ZH-kat, nem tanították, hogy ne ítélj meg embereket néhány komment alapján, teljesen ismeretlenül? " - nem ítéltelek meg (azt te csinálod), hanem bekategorizáltalak. Teljesen más a két dolog.

"Tudod szakembereknek személyesen is órákig, napokig tarthat, így nem hinném, hogy Neked ez sokkal jobban menne." - Tudom. Én sem hiszem. Azt is tudom, hogy te is tudod. Sőt, azt is tudom, hogy tudod, hogy tudom. Tehát tudjuk.

"Azért mulattat, hogy úgy állítod be magad, mint aki ért valamit a pszichológiához. " - Örülök, hogy mulattat, és hogy már ehhez sem értek, és hogy megpróbálom úgy beállítani magam. Nevessünk együtt. Nem értek hozzá!

"Hol jön elő a személyeskedés?" - ott, hogy magamat próbálom valaminek beállítani? Lóóógikus.

Egyébként szerintem is logikus, hogy az átlag rendőr, aki a rendőrtisztin kb. 2 félévet hallgat pszichológiát (alapokat és kriminálpszichológiát) az ehhez is jobban ért mindenkinél!
Vectra555
#35873
2015. június 19. 12:17
"Abban, hogy a rendőrség nem egyértelmű bizonyíték alapján hoz döntést és ró ki büntetést (a paraszt meg majd mehet bíróságra ha akar/tud)?"

Nekik ez volt az egyértelmű, így hoztak döntést, ha tetszik, ha nem. Ezért van lehetőség tovább vinni az ügyet, amivel Te nem éltél.

Nem minősítettem, hogy jó, vagy sem.

A másik ügyben, amit írtál, végigzongorázták a lehetőségeket, akkor meg az volt a baj.
vik011
#35872
2015. június 19. 12:13
"Nem akarok nyerni, elég nagyot tévedsz, csak azokban az esetekben veszem fel a kesztyűt, amikor úgy látom, hogy teljes mértékben nekem van igazam. Minden más esetben kompromisszumkész vagyok. "
Ebben a két általam leírt esetben szerinted miért volt teljes mértékben igazad? Abban, hogy a rendőrség nem egyértelmű bizonyíték alapján hoz döntést és ró ki büntetést (a paraszt meg majd mehet bíróságra ha akar/tud)?
Aham.
vik011
#35871
2015. június 19. 12:11
Mindenki más érti, csak ő nem.
vik011
#35870
2015. június 19. 12:11
Ez azért fájt.
"Akkor még mindig nem értem mi bajod"
Az, hogy a rendőrség egyetlen fotó alapján, melyen az egyedi azonosító (rendszám) nem látszik jól megbüntet, és semmit nem fogad el, részéről lezártnak tekinti az ügyet. Egyáltalán ilyen esetben miért juthatnak el addig, hogy büntetést rójanak ki valakire? Miért nem mondják azt, hogy ja, ott valaki gyorsan ment, de nem egyértelmű a rendszám, akkor ezt buktuk. Ez a helyes eljárás. Nem az, hogy addig küldözgetjük ki a büntetéseket, amíg valaki be nem vállalja. Ez a bajom. Maga az eljárási mód, hogy nem egyértelmű "bizonyíték" alapján hoz döntést a szerv.
YELLOW
#35869
2015. június 19. 12:09
"Akkor még mindig nem értem mi bajod, hogy buktad a dolgot, vagy, hogy nem a Te szájízednek megfelel"

nem az a lényeg, hogy bukta. hanem mi alapján született meg a döntés, mi alapján szabtak ki dolgot. vagy szándékosan nem érted, amit írnak itt sokan, ami így van, mert hülyének nem tartalak, mégha annak is tünsz. egyszerűen nem mondhatsz mást, nem mondhatsz olyan dolgokat, amivel később vissza élhetnek ellened. megértem.
YELLOW
#35868
2015. június 19. 12:07
csalántól legalább vastagabbnak tűnik, vagyis vastagabb is lesz. kicsit igaz viszket, de majd súrlódik odabent....
vik011
#35867
2015. június 19. 12:07
"Természetesen, ha Te mondod, akkor valóban így van" - Naazé'!
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
Összesen 36286 találat 1815 oldalon