BicóSOKK

Témakör: Real life
aktuális téma
BicóSOKK

Akik szeretnek bringázni

2011-es Versenynaptár

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
PapaMaci
#3006
2016. július 26. 21:33
Jó reggelt!
Valaki ismeri a decathlon-os bringákat?
Vettem egy 26-ost használtan "traktornak", hogy munkába tudjak vele járni. Alu váz, egész korrekt kinézet, és nem is volt drága. Alig használta az elődöm. Amikor hazahoztam, nekiálltam nézegetni fórumokon, miket írnak róla.
A 3 tengelyt, a felnit, és a gumit írják gyenge pontnak. Nos tegnap reggel lapos kerékre eresztettem a fregoliról. Vettem 2 normális gumit rá (mert ebbe hiába rakott az előző tulaj defekt védőt, az dörzsölte ki a belsőt), és amikor elkezdtem szétszedi, akkor láttam, hogy a hátsó tengelyem görbe, az első meg csak szimplán rág.
Szerintetek érdemes ezzel a bringával foglalkozni, vagy hajtsam így, amíg megy, aztán adjam el? Az a baj, hogy a gyári nyereg sz@r volt,. azt cserélni kellett. Most a gumik, aztán 2 kerék esetleg, akkor már ott vagyok, hogy többet költöttem rá, mint amennyiért vettem. És a középső még mindig cserére vár, mert az is kattog keményen. Tehát már most ott vagyok, hogy megvettem 30-ért, és ráköltöttem alaphangon még egyszer ennyit (de inkább többet).
YELLOW
#3005
2016. április 17. 18:53
én az első kettő közül választanék...
jesse23
#3004
2016. április 17. 18:18
Sziasztok,

ha nem nagy kérés szeretném kikérni a véleményetek össztelós monti kapcsán.

A következőket néztem ki:

[ link: bolha.testbike.hu ]

[ link: bolha.testbike.hu ]

[ link: bolha.testbike.hu ]

[ link: bolha.testbike.hu ]

[ link: bolha.testbike.hu ]

Nekem az első tűnik a legjobb választásnak. Nektek mi a véleményetek? Mire érdemes ezeknél odafigyelni?

Segítségetek előre is köszönöm.

Üdv

Laci
Snec
#3003
2015. szeptember 16. 20:22
és lőn világosság
Snec
#3002
2015. szeptember 13. 19:32
amúgy nem vagyok ilyen grammos izé, de több mint 1,5 kg jött le az előző bringához képest. Kerekek, váz legfőképp.
De ez a Tora nem illik bele a mostani színtbe, de nem is ez a legnagyobb baj, hanem, hogy nem mozog úgy, ahogy kellene. Nézegettem videon például mit művel egy jól beállított tele, ez ahhoz képest néha mozog valamit.
Snec
#3001
2015. szeptember 13. 19:29
Nekem ilyen tecnikáim voltak:
1. Háromkerekű
2. Valami 16" kemény gumis valami, amire még kitámasztó kereket raktunk.
3. Camping (BMX kormányos) azért nem BMX, mert azt mondták ez gyorsabb...
4. 26" kerekű bordo egy sebességes Csepel valami
5. 4seb. orosz verseny
6. Első "mtb" '93 körül Dynamic Gt sis-es grip shift-el. 3x6 esőbe nem lehetett váltani Ismerős Ál GT nevezte. Ezt fejlesztgettem, de hagyjuk.
7. Schwinn-Woodlans Full Alivio-s '96 ez jó kis bringa volt. Aztán ellopták.
8. Schwinnn-Adrenalin '98 STX RC Rock Shox Judy C Ebből lett az előző építve, Magellan váz, mert tárcsafékes lett 2000-be. deore agyak Sun felnik. 1. Big Mammuthom. Ezen volt az idők alatt FSA, Truvativ hajtókar, Magura, Avid fék.
9. Mostani Wheeler, eltört a Magellan Két napig benne volt még a piros Judy (14 éves) de nem illett bele a színe és a mérete miatt se. Akkor jött ez a Tora. Novatec agyas kerekek sun felnikkel.
Idén találtam szép syncros kerekeket, aztán üléscsővet, kormány, hogy illjen bele. Ez a sun kerekek jók a novatec agyakkal, csak kell rá 2 féktárcsa, és akkor azok lesznek a terep gumisok.
Snec
#3000
2015. szeptember 13. 19:15
kb. mindig egyre jobb bringáim voltak. Ezeket az alkatrészeket most az elég jó áron vettem, sok 10000 forintot spóroltam vele. 32e xt hajtókar, ez 50 felett megy az xtr hátsó vált 42e máshol bőven 55e felett, xt első is jó, meg a váltókarok.
Különben én se vettem volna.
YELLOW
#2999
2015. szeptember 13. 13:38
anno volt XT XTR 7-es is ha a legújabb kell, akkor értem. de én valahogy kinőttem már ezekből. hogy mindig a legújabb a legjobb. semmi közöm hozzá, csak mondjuk nem látom értelmért egy hobby bringásnak. persze ha pont ez a része benne a hobbonak főleg, hogy hágh-tech, aktuális trnd, meg tudom érteni. én már inkább a gazdaságosabb formáját nézem.
pl elég egy alivio. nem vagyok gramm fetisiszta, aztán elmegy úgyis annyit, meg amire hazsnálom.
anno a legelső gepida montim, tulajdonképpen gagyi shimano felszereléses volt, útvar hajtókarral mégis marha sok km-t lement, a gagyi sys rendszerrel együtt. meg natúr középrésszel. jó persze egy szint alá már én sem adom, de ha belegondolok, hogy áv kerózáshoz az is elég volt...

nem azt mondom, hogy kerüld. de a videóban benne volt, ahogy lopott bringát vettek. először nem nagyon akarták, aztán pofátlan árért már igen. aztán vagy szétbontják, vagy nagyobb áron értékesítik. nem azt mondom, hogy ebből élnek, de én olyan emberekkel nem kívánok foglalkozni, akik egy ilyet meglépnek.
ocskos
#2998
2015. szeptember 13. 13:31
Hello csepel tractionra kellene szines gumi destonet vettem rá de nagyon nem adja marha vékony valami ballonosabb kéne de sehol nincs!!valaki nem tud ??
TaaT
#2997
2015. szeptember 13. 09:50
Én is 10-es hajtókart vettem, hátul (és a lánc is) meg minden maradt 9-es.
Snec
#2996
2015. szeptember 13. 09:05
igazándiból a 7-es 8.as sor is jó volt, de egyre macerásabb kapni hozzájuk alkatrészt. Plusz akartam xt hajtókart, xtr váltót, abba meg nemigen volt 9-es.

Nem ismerem amúgy a boltot, felejtős akkor?
YELLOW
#2995
2015. szeptember 13. 08:19
nem láttad a tolvajkergetők ecobike-os adását? én nem gazdagítanám őket.

és miért is lett jobb, hogy 9-es helyett 10-es sor van? olyan ez már, mint a megapixel harc és a többi.
a legkisebb kerék, úgyis ugyanakkora. az, hogy most 1 fogasával növekszik felfelé, hát annyit nem számít., hogy most egy 9-es sorról 10-esre váltsak. a 7 fokozat si adott bőven annyi teret, hogy ha kellett tudtam miből válogatni.
egy országúti esetében, verseny sportban látom értelmét a dolognak.
Snec
#2994
2015. szeptember 12. 22:41
1
2
ezen a kettőn gondolkozom, írtam nekik, hogy kicsit több info kell róluk. Aztán kész lenne, minden, a héten lett lecserélve 3x9-ről 3x10-re a cucc rajta
Snec
#2993
2015. szeptember 12. 22:37
olyasmiket olvastam, hogy félintegrált csapágy csak ó ehhez a megoldáshoz.
TaaT
#2992
2015. szeptember 12. 22:23
Aha, ezek szerint alul kívülre rakják a csapágyat és úgy már befér a tapered teló az 1.1/8-ados vázba. Hiánypótló cucc mert páran már belefutottak abba a hibába hogy tappered telót vettek az ahead-es vázukba.
Snec
#2991
2015. szeptember 12. 20:18
TaaT
#2989
2015. szeptember 12. 09:00
A tappered teló alja 1.5col széles, nem lehet berakni az 1.1/8-ados vázakba.
Snec
#2988
2015. szeptember 11. 17:43
taperedes telót raktatok már 1 1/8 vázba?
Snec
#2987
2015. szeptember 09. 23:07
használ valaki Fox 32 telót?
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 3046 találat 153 oldalon