eBay

Témakör: Tuning
aktuális téma
eBay

Biztos vannak nálam sokkal profibb eBay felhasználók, akik több praktikát és dolgot tudnak mint én, de, van itt néhány hasznos információ amit ha végig olvasunk figyelmesen, akkor sok segítséget nyújt az induláshoz.
A többit majd a kérdezők hozzáteszik, amire megpróbálunk válaszolni vagy én, vagy valaki aki idetéved és tudja a helyes választ.



Hasznos információk! eBay,Váráslás,Postázás,Határidők,Vám



eBay regisztráció

PayPal regisztráció

A fiókok összefűzése, vásárlás



Egyéb külföldi oldalakról,Boltokból történő rendelés



Mini szótár:

Tracking number: ragszám / nyomkövetési/ csomagszám - ezzel tudod követni a csomag állapotát
Shipping: szállítás
Shipping method: szállítási mód
"INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered
Article)": a csomagszám lett csak kikérve, fizikailag nincs még a postán a csomag,
Item accepted: küldemény felvéve
Item sent abroad: célországba elküldve
Dispatched to overseas: célországba elküldve
Arrived in the destination country: célországba megérkezett
Item presented to customs: küldemény vám elé állítva
Inbound item customs procedure: küldemény vámkezelve
Delivery registered: kézbesítés regisztrálva
Complaint: panasz
Dispute: vita
Claim: követelés
Order: rendelés
Cancel order: rendelés törlése
Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
92 93 94 95 96 97 98
norbGTi_
#25
2004. április 21. 09:31
Akkor magyarul kidobok 75 dodo-t az ablakon :( Ugy meg tuti nem fogja elkuldeni a tag, hogy akkor fizetek ha itt van a kezembe, vagy csak ugy tudnam atvenni ha kifizetem... :(
kacsa
#24
2004. április 21. 09:30
WU-val valszeg soha nem latod viszont.
norbGTi_
#23
2004. április 21. 08:55
Sziasztok !

Most keszulnek rendelni Kanadabol ket darab chipet ($75), Western Union-al lehetne fizetni. De tegnap beszéltem egy taggal aki rendelt már tölük , a lóvét elutalta de a chip nem érkezett meg soha. Ilyen esetben vissza lehet valahogy kunyerálni a lovét , vagy szívás van?
kacsa
#22
2004. április 21. 08:36
Erre csak annyit mondok, hogy ez mind szep es jo.
Csakhogy ez Magyarorszag. Az az orszag, amelyiket mar Olaszorszagban se ismerik.
Mind1, nem ez a lenyeg, hanem hogy a jo magyar emberre magasrol tesz a paypal, ugyanis itt nincs paypal.
Van western union, meg van a banki atutalas olyan aron, hogy ha postan kuldened a penzt akkor szerintem felebe siman kijonne. Bar ugy meg nem probaltam
Suncee
#21
2004. április 21. 00:57
Én napi használója vagyok a óz Ebay.com-nak. Rengeteget veszek, adok és még nem volt soha gondom. Estetleg olyan bunkókkal akik megnyerték a licitet és basztak fizetni. Na de akkor sem nagy a kár max a dij amiért regisztrálod a cuccot az oldalon. A legolcsóbb 5 dolcsi alatt van. Mind1.
HA veszek akkor csak olyantól veszek, akinek megbizható a feddbackje. Mindig beleolvasok, hogy tudjam nem e átbaszás. Nekem több mint 50 pozitivam van és no negativ. Ugy látszik megbizható vagyok.
Ha pedig vettem valamit és fizetek akkor csakis PayPal ami egy elektronikus bank ami levonja a bankszámládról az összeget és átutalja a másik félnek. Ingyen!!! Ez a legmegbizhatóbb.
Egyszer vettem egy telefont még naiv koromban Ebayen kivül és Western Unionon keresztül fizettem. Soha nem láttam a telefont. Magyarul átbasztak. Én azóta csakis PayPal-on keresztül. Úgy még nem volt soha gondom. Sőőőt. Volt most nemrég olyan, hogy megnyertem egy igen király erősitöt és ki is fizettem. Erre másnap a manus irja, hogy nem az övé a cucc, hanem a bátyja akarta eladni, de nincs regisztrálva az Ebayen és ezért ő rakta fel. NA de amikor el akarta küldeni, gondolta, hogy kipróbálja. Nem működött. Azonnal irt nekem és elnézést kért és visszautalta még aznap a pénzt. Nem ért semmi károsodás. Szóval ilyenekkel érdemes bizniszelni, nem holmi Szingapúri köcsögökkel.
Ennyi lett volna a véleményem.
Sok sikert mindenkinek hozzá.
HA kérdés van, kérdezzetek, szivesen segitek...
Burgee
#20
2004. április 21. 00:00
Sziasztok...

Mi vettünk ebay.com-ról egy motort, és alkatrészt hozzá. Western Union-on keresztül csináltuk. Gyors, megbízható volt. Kinti ember pik-pak megkapta a pénzt és már rakta is fel a hajóra a mocit. Köbö 2-3 hónap és már itt brümmögtem a a motorral. bár kicsit nehézkes volt, de ami a lényeg, a nyelvtudás, és nem árt egy kinti ismerős is... Egyszóval sok sikert hozzá, jó muri
fox
#19
2004. április 20. 23:45
öha, sorry a helyesirást!
fox
#18
2004. április 20. 23:44
wow!

na akkor erre had válaszoljak!

western unionrol mit rendelsz? az egy utalási modszer amit tuti nem szabad felhasználni erre!soha!

amugy, mint német azt mondom neked is peeet, "1-1,5 hónapba " johogy mire te elmész a bankba és átutalod neki a pénzt, mire megkapja, mire kiküldi és a vége meg mire ideérkezik! mit vársz?

"Elektronikus technológiájú dolgot rizikós rendelni,mert a garit (HA VAN), azt saját költségeden "
kötelezö garit adnia, ha egy ebay cégtöl uj termékként veszed, ha meg használt akkor meg mire adjon?

"azt saját költségeden kell visszaküldeni,és jó esetben még nem kell pereskedni a külföldi céggel" vedd meg akkor ithon, nem értelek!

" Láttam már arra is példát,hogy visszaküldte az egyik ismerősöm és a cég mondta hogy ez nem garis hiba,és tudták,hogy most azért a cuccért nem fog kiutazni,és beperelni őket....Szóval sok dolog van és még a negyedéről sem beszéltem! Átverések ÁLTALÁBAN nem fordulnak elő,induljatok ki csak abból, hogy ŐK NEM MAGYAROK :-)))
" erre most mit mondjak? add elö magad! ezt mindig meg lehet oldani! de sokra nem tartod magad!az tuti!
"Viszont előfordulnak....Óvakodjatok a NAGYON,sőt már feltünően olcsó termékektől,mert ott biztos hogy valami gebasz van...És a külföldiekkel előbb kicsesznek mint a sajátjukkal..." ebay arrol szol hogy az aki elad kötelezö a cuccnak minden adatait sérülését ha használt paramétereit megadni! ha azt nem teszi akkor te nem vagy kötelezö ezt betartani! sajátjukkal...énis német vagyok de azért kivel csesznek ki? tudnád hogy a legtöbb powerseller németben törökök akkor nem ezt mondanád!
ez 4 éves ebay tapasztalat?
ja amugy minden ebay hirdetésben bele van irva hogy hol van az elado regisztrálva, arra érdemes figyelni, nehogy hong kong legyen meg az hogy hol van a termék! amugy én az utso 2 automat ott adtam el! ebay licit és auktions gewinn az németben ill. az EU-ban egy jogtiszta adásvételi szerzödés!
ja és éppen a pápa meletti ingatlanomat az ebayen adom el!

köszönöm türelmeteiket! bárkinek segitsége kell email!

üdv

fox/fox-old1/fox-old2/fox-uj
Peeet
#17
2004. április 20. 23:18
Sziasztok!Jó az oldal nagyon! Grat. a szerkesztőknek!Mivel láttam az e-bayes topicot,gondoltam regisztrálom magam és megosztom a tapasztalataimat ezzel kapcsolatban....
E-baynek rengeteg pozitív és negatív oldala van,amivel nem árt számolni!!!
Ha rendelsz akármit,mondjuk 100 Euróért,akkor arra ugye jön egy átutalási díj, ez esetben 8000 ft,ami tartalmazza a külföldi bank kezelési költségét is!Majd azzal is számolnotok kell, hogy ha sima postai úton küldik el,akkor az beletelhet 1-1,5 hónapba is!!! (Személyes tapasztalat), viszont ha légipostával küldetitek (DHL),akkor a postaköltség több tízezer forint ,ami nem egy olcsó mulatság... Sok esetben egyszerűbb kiutazni! Elektronikus technológiájú dolgot rizikós rendelni,mert a garit (HA VAN), azt saját költségeden kell visszaküldeni,és jó esetben még nem kell pereskedni a külföldi céggel! Láttam már arra is példát,hogy visszaküldte az egyik ismerősöm és a cég mondta hogy ez nem garis hiba,és tudták,hogy most azért a cuccért nem fog kiutazni,és beperelni őket....Szóval sok dolog van és még a negyedéről sem beszéltem! Átverések ÁLTALÁBAN nem fordulnak elő,induljatok ki csak abból, hogy ŐK NEM MAGYAROK :-)))
Viszont előfordulnak....Óvakodjatok a NAGYON,sőt már feltünően olcsó termékektől,mert ott biztos hogy valami gebasz van...És a külföldiekkel előbb kicsesznek mint a sajátjukkal...Gondolj bele,postánál megtudja a srác a küldő címét,odamegy....És a többit a ti fantáziátokra bízom.....
Western Unionon SOHA SEMMIT NE RENDELJETEK (Vagyis rendelhettek,saját felellőségetekre),viszont a leges-legtöbb átverés ott zajlik,mivel névtelen a dolog....Bármi kérdésetek lenne szívesen válaszolok,....

UI:Ha már mindenki büszkélkedik,hadd mondjam el,hogy immáron 4 éve bayezek!

Üdv!

Peti
fox
#16
2004. április 20. 23:00
hát jo két hét!

ja, és olcsobb kintröl küldeni egy akkora csomagot ide! mint veszprémböl debrecenbe!

hajrá május, onnantol szerinmtem 1 hét a postázás márcsak (nem lesz vámvizsga, amit kis kamerával csinálnak és a csomag egyik sarkába beledugnak, köcsögök)ide magyarba!

de figyu, ez neked magán személy küldte neked (magánszemélynek), vagy egy kinti cég neked?
maert ha kinti cég akkor keresd pesten a csomagot a fö postánál és azonbelül a vámosoknál! szopás!
fox
#15
2004. április 20. 22:57
nem csak deutschul van! a .de változat azértis de

de küld a linket ha valamit találtál azt leforditom neked!
Paja8
#13
2004. április 20. 21:23
az ebay.de van angolul???

a németet nem volt kivel gyakorolni...
Fereg_8V
#12
2004. április 20. 21:19
Sziasztok!

Egy átlagos méretű, 30*20*10 es csomag, németorszából kb. mennyi idő allatt ér hozzánk?én csak várok, csak várok

köszi
Paja8
#11
2004. április 20. 21:01
thanx...

Norbert: nem én... haverom! én csak néa szisztálom meg szponzorálom! De mostmár muszáj lesz...
fox
#10
2004. április 20. 20:43
ja, és türelem az kell az ebay-hez! várni várni várni azt megvan:)

amugy paja, ami németben csak 16% az nem a vám hanem a Mwst (mehrwertsteuer) amit befizetsz!


üdv

fox
fox
#9
2004. április 20. 20:41
én 2 éve vagyok már ebay felhasználó:) és több mint 75 Bewertungom (positiv) van már!

aki ismeri az ebay-t az tudja az mit jelent!

ja, és adok egy tippet..

ne az ebay.com-ot nézzétek hanem az ebay.de-t ott még segiteni is tudok! shipping from Usa az tul bonyolult!

üdv

fox
Norbert
#8
2004. április 10. 12:32
Te szoktál kilyárni németbe?????
Paja8
#7
2004. április 10. 12:28
Az alkatrészeket meg úgy hozzuk be, hogy amikor felgyülemlik egy nagyobb adag, vagy kocsi is jön be, akkor bele egy konténerbe és németbe kell vinni, mert ott csak 16% a vám és van amit még mán nélkül is be tudsz hozni, csak aztán ki kell menni érte németbe és úgymond "becsempészni", mert így aránylag olcsón jutsz olyan dolgokhoz, ami itthon olyan ritka, mint a fehér holló!!! Csak persze erre is várni kell...
Paja8
#6
2004. április 10. 12:24
Durván 3 kiló a komp Hannoverig, de még így is kevesebbe jön ki egy alig törött gép, mintha németbe vennéd, csak legyen számlád kb 20 forintról és ennek megfelelően szabják ki a vámot! És még ha büntetűvám is van, akkor is olcsóbb, csak várni kell rá 3 és 6 hét között!!!
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
92 93 94 95 96 97 98
Összesen 1945 találat 98 oldalon