eBay

Témakör: Tuning
aktuális téma
eBay

Biztos vannak nálam sokkal profibb eBay felhasználók, akik több praktikát és dolgot tudnak mint én, de, van itt néhány hasznos információ amit ha végig olvasunk figyelmesen, akkor sok segítséget nyújt az induláshoz.
A többit majd a kérdezők hozzáteszik, amire megpróbálunk válaszolni vagy én, vagy valaki aki idetéved és tudja a helyes választ.



Hasznos információk! eBay,Váráslás,Postázás,Határidők,Vám



eBay regisztráció

PayPal regisztráció

A fiókok összefűzése, vásárlás



Egyéb külföldi oldalakról,Boltokból történő rendelés



Mini szótár:

Tracking number: ragszám / nyomkövetési/ csomagszám - ezzel tudod követni a csomag állapotát
Shipping: szállítás
Shipping method: szállítási mód
"INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered
Article)": a csomagszám lett csak kikérve, fizikailag nincs még a postán a csomag,
Item accepted: küldemény felvéve
Item sent abroad: célországba elküldve
Dispatched to overseas: célországba elküldve
Arrived in the destination country: célországba megérkezett
Item presented to customs: küldemény vám elé állítva
Inbound item customs procedure: küldemény vámkezelve
Delivery registered: kézbesítés regisztrálva
Complaint: panasz
Dispute: vita
Claim: követelés
Order: rendelés
Cancel order: rendelés törlése
Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
90 91 92 93 94 95 96 97 98
norbGTi_
#65
2004. május 01. 21:43
"de ha rendes, banki atutalassal fizetek, akkor hogyan lehet lepeseket tenni azert, hogy visszakapjam a penzem egy ilyen esetnel??"

Sehogy. Akar banknal utalod at a lovet, akar csekken , nem tudod visszaszerezni a lovet, ha athuznak. Annyi, hogyha banki atutalast csinalsz akkor lesz nyoma, hogy a penzt elutaltad, de semmi tobb.
ZDoman
#64
2004. május 01. 20:20
Hali eBayosok!
En kb. 1,5 éve "szörfözés" közben veletlenul vetodtem az oldalra, regisztraltam, de nem hasznaltam jo darabig. Aztan tavaly karacsonykor ujra rabukkantam, mert nagyon motorkerékpart akartam venni, nemetektöl.. Ra is licitaltam egy fullos gepre, megnyertem, eleg alacsony aron, kb. a piaci ar feleert, harmadaert. Akkor meg mint kezdo, nem foglalkoztam azzal, hogy van e bewertungja.. A gyerek azt akarta, hogy a leutesi ar felet utaljam ki neki foglalonak. Mondtam szerintem 10% a szabvany, de kell a gep. Kiutaltam neki 100 eurot, es mondtam, hogy 1 het mulva indulunk a gepert. Mar minden ossze volt pakolva az autoba, indultunk volna, irt a gyerek egy emilt, hogy ment egy uccso kort a motorral, osszetort, ne menjunk erte. Gyorsan felhivtuk, egy idoseb ferfihang vette fel es letagadta, hogy barmifele motor lett volna naluk. A srac azt mondta visszakuldi a penzt. Azota erkezik. Szep karacsonyi ajandek volt.
Irtunk az ebay-nak az esetrol, azt mondtak figyelmeztetik a gyereket, hogy adja vissza a penzt, de semmi. Mivel mar eleg regen tortent az eset, gondolom nincs esely arra, hogy visszaszerezzem a penzt, de ha rendes, banki atutalassal fizetek, akkor hogyan lehet lepeseket tenni azert, hogy visszakapjam a penzem egy ilyen esetnel?? Elore is koszi a segitseget.
Suncee
#63
2004. április 23. 17:07
norbGTi_
#62
2004. április 23. 17:02
Szar a freemail , most nem tudok írni mailt! :(

Nincs ICQ-d , vagy MSN-ed?
norbGTi_
#61
2004. április 23. 17:00
Oké , irok mindjárt mailt magánba !
Suncee
#60
2004. április 23. 16:58
Van.
De azt csak majd magánban kellene ha tényleg érdekelne...
norbGTi_
#59
2004. április 23. 08:12
Van kinti bankszámlád ahova tudnék nyomatni zsozsot akkor?
Suncee
#58
2004. április 23. 03:49
Hát a mostani helyzetemet nézve ez odavágna nekem rendesen...
Pedig segiteni szeretnék. Utalni nem tudsz pénzt? Mást nem tudok mondani, mert tényleg elvertem minden vasam és már melózni sem melózok, mert már csak pihenek és élvezem, hogy épitem az autómat fejben...
Paja8
#57
2004. április 22. 22:43
Nekem nem akarsz hozni egy turbós Spoon civic coupét?!
(de jó is lenne...)
Suncee
#55
2004. április 22. 22:18
Suncee
#54
2004. április 22. 22:15
Egyébként nincs is messze tőlem ez a hely. Már csak az a kérdés menyibe kerüle, mert mivel megyek haza nemsokára magamnak is bevsároltam nagyon és elég hadilábon állok a pénzzel.
norbGTi_
#53
2004. április 22. 21:55
Hát, igazából jó lenne előbb.... :(

Miért , olyan drága a légiposta ?
Suncee
#52
2004. április 22. 21:54
Május végén megyek haza... Addig ráér?
norbGTi_
#51
2004. április 22. 21:24
Persze nem ingyen gondoltam, a szívességet !
norbGTi_
#50
2004. április 22. 21:23
Csak mert , van egy oldal , www.ssgti.com , és itt is lehet rendelni chipet , és elvileg ők New Yorkban vannak, és mondjuk ha van nekik chip raktáron , akkor te megvehetnéd nekem , és te biztos feladnád nekem:)

SSGTi.com
176-25 Union Turnpike #191
Fresh Meadows
New York 11366
USA
Suncee
#49
2004. április 22. 21:17
norbGTi_
#48
2004. április 22. 21:01
te , mint írtad lejjebb , jelenleg New Yorkban vagy?
Suncee
#47
2004. április 22. 16:46
Én nem mennék bele. Igy buktam egyszer 200 dolcsit. Ugyanigy megadott valami adatokat nekem én meg küldtem a pénzt. Aztán a cucc csak nem jött, csak nem jött és miután meguntam irtam neki, hogy mi újság van? Erre azt hazudta a köcösg, hogy valaki más volt az ő felhasználónevén és ő nem is tud a tranzakcióról. Ilyenkor mit csinálsz? Semmit. Buktam.
Azóta soha Western Union.
norbGTi_
#46
2004. április 22. 14:58
Köszi !

Csak, azért nem mindegy , hogy 100 zöldhasúval vékonyabb leszek :)
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
90 91 92 93 94 95 96 97 98
Összesen 1945 találat 98 oldalon