eBay

Témakör: Tuning
aktuális téma
eBay

Biztos vannak nálam sokkal profibb eBay felhasználók, akik több praktikát és dolgot tudnak mint én, de, van itt néhány hasznos információ amit ha végig olvasunk figyelmesen, akkor sok segítséget nyújt az induláshoz.
A többit majd a kérdezők hozzáteszik, amire megpróbálunk válaszolni vagy én, vagy valaki aki idetéved és tudja a helyes választ.



Hasznos információk! eBay,Váráslás,Postázás,Határidők,Vám



eBay regisztráció

PayPal regisztráció

A fiókok összefűzése, vásárlás



Egyéb külföldi oldalakról,Boltokból történő rendelés



Mini szótár:

Tracking number: ragszám / nyomkövetési/ csomagszám - ezzel tudod követni a csomag állapotát
Shipping: szállítás
Shipping method: szállítási mód
"INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered
Article)": a csomagszám lett csak kikérve, fizikailag nincs még a postán a csomag,
Item accepted: küldemény felvéve
Item sent abroad: célországba elküldve
Dispatched to overseas: célországba elküldve
Arrived in the destination country: célországba megérkezett
Item presented to customs: küldemény vám elé állítva
Inbound item customs procedure: küldemény vámkezelve
Delivery registered: kézbesítés regisztrálva
Complaint: panasz
Dispute: vita
Claim: követelés
Order: rendelés
Cancel order: rendelés törlése
Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
91 92 93 94 95 96 97 98
kacsa
#45
2004. április 22. 13:57
Az a private gold bizalomkartya?
Gizmo
#44
2004. április 22. 13:53
Nem akarok beleszólni, de én amikor kezdő voltam az ebayen, vettem cuccot 180 euróért.
Elbasztam a banki utalást, nem ment ki a pénz.
Írtam mailtaz eladónak, aki történetesen egy török volt.
Én ajánlottam a WU utalást, mert már nagyon csúszott az idő..
Kiküldtem a pénzt a megadott számlára.
És írtam mailben a bizonylatszámot.
Emberünk nem ismerte a Western Uniont, úgy kellett neki elmagyarázni, hogy miként jut a pénzhez.
Másnap írta a mailt, hogy nem adták neki oda a pénzt, mert nem vol nála az igazolványa, és nem tudta, hogy az is kell a felvételhez, de a cuccot feladta már a címemre.
Meg is kaptam hiánytalanul, és azóta is haverok vagyunk. :-)
Tehát ez nagyon emberfüggő, nem lehet tanácsot adni.
Viszont jártam már úgy, hogy normál banki német nem küldte a cuccot, és jól beszívtam. Pedig volt egy halom pozitív Bewertungja is..

Én vállalkozó szellemű vagyok, én belevágnék:)
norbGTi_
#43
2004. április 22. 12:37
megadta nevét , címét , telefonszámát , számlaszámát...
norbGTi_
#42
2004. április 22. 12:32
Halihó !

Maga ez egész rendelés nem e-bay keretein belül zajlik, hanem van egy oldal:

http://members.shaw.ca/bigbearzuke/ts/

és innen szeretnék rendelni , a tag írt email-t is , hogy Western Union -on fizessem be a lóvét egy számra, és a átutalás kódját küldjem el neki mailben és már fel is adja a cuccot.

Szerintetek?
Gizmo
#41
2004. április 22. 10:42
Nekem meg az a kedvencem rajta, mostmár az első is olyan peremes
Suncee
#40
2004. április 22. 04:23
Az nem is volt sok. Most nagyon szép, de a hátsó felni és gumi már túlzás. Az nem jön be annyira.
Gizmo
#39
2004. április 21. 22:31
Suncee,
8.000 euro :)

de akkor nem így nézett ki, az csak az alap volt:)
Peeet
#38
2004. április 21. 21:50
Hello Norbi!

Azt mondtad h beszéltél egy taggal aki már rendelt tőlük,és őt is jól átbaxta....

Nem biztos,de azért leírom,hogy arra figyelj (nemrég jött divatba,legalábbis nálam), hogy főleg ha licitálsz,képesek e-maileket küldözgetni neked bayen keresztül,hogy nem megbízható+ h már őket is átverte,szal képesek azért is e-mailt írni neked,hogy te véletlenül se bid-elj a termékekre,és ezáltal kihúzzanak egyet a "konkurenciából"....
Kicsit bonyolultan írtam,de remélem azért érthető volt...

Üdv.

Peti
Peeet
#36
2004. április 21. 21:37
Kedves Fox!Nagyon jól tudom h a WU egy utalási forma...Köszi,csak már kicsit késő volt...fárad az ember...asszem ez még megbocsájtható...
Azért abból a másfél hónapból 1 hónap az a színtiszta szállítási idő volt! Mit várok? Mondjuk 2 hét elfogadhatóbb lenne...De valamit valamiért,mert ugye lehet DHL légipóstával is,csak aki azt kibírja tejelni,az se kis pénz!
"kötelezö garit adnia, ha egy ebay cégtöl uj termékként veszed, ha meg használt akkor meg mire adjon?"
Új termékként veszem,viszont egy szóval nem mondtam hogy cégtől....Ilyenkor nem mindig adnak hozzá garit....
"vedd meg akkor ithon, nem értelek!"
Ne haragudj,de asszem ez a topic azért jött létre,hogy az ESETLEGES negatívumok és pozitívumokat megoszthassuk azokkal,akik nem annyira járatosak benne....DE NYUGODTAN JAVÍTS KI HA TÉVEDEK!
"" erre most mit mondjak? add elö magad! ezt mindig meg lehet oldani! de sokra nem tartod magad!az tuti! "
Úgy látszik asszony felb**ott mert nemtom mért rajtam vezeted le... A magyaros dolgot viccnek írtam,ez okból szúrtam be a szmájlit is...Kicsit azért Calm Down...
"tudnád hogy a legtöbb powerseller németben törökök akkor nem ezt mondanád! "
Ez ezesetben nem tudtam,elismerem jobb vagy nálam e-bayben...ez a versengésed nevetséges....Egyébként ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy egy szóval sem mondtam hogy Power Sellerekről beszélek!!! A Power sellerek nagyon is megbízhatók egytől egyig....
"ez 4 éves ebay tapasztalat? " Ezt inkább nem minősíteném....No comment....
"minden ebay hirdetésben bele van irva hogy hol van az elado regisztrálva, arra érdemes figyelni, nehogy hong kong
legyen meg az hogy hol van a termék"
Egyetértek abszolut!

Üdv.

Peti
Damien
#35
2004. április 21. 21:27
Mo-n nem műkszik a Paypal, ezt én is meg tudom erősíteni, de még tényleg nem hallottál az e-goldról?
Suncee
#34
2004. április 21. 21:22
Ez lehet. De próbáltad magad regisztrálni a PayPal-on?
Nem tudom, hogy működne-e, de szerintem igen ha van egy olyan bankkártyád.
Suncee
#33
2004. április 21. 21:16
Ez a szépség mennyi volt???
Gizmo
#31
2004. április 21. 21:03
Hi,
Látom eBay....

Most 112 Positive Bewertungom vagy Feedbackem van. Onnan vettem idáig 2 autót, a mostanit is, ami itt van az oldalon, és rengeteg cuccot.
Néha buktam is, nem küldték el a cuccokat.
De összességében jó a mérleg:D

Jó hely, sok sikert hozzá!
Damien
#30
2004. április 21. 20:57
e-golddal lehet fizetni az Ebayen?
Suncee
#29
2004. április 21. 20:27
Hja bocs. Ha valakinek kell segitség akkor én is szivesen segitek innen New Yorkbóóól. Fúújj.
Szóljatok srácok.
Suncee
#28
2004. április 21. 20:24
Tutira soha nem látod...
fox
#27
2004. április 21. 19:55
bukta mint az atom! nehogy belemenj a dologba!!!

marad az hogy én megveszem és online a német bankszámlámon keresztül fizetem ki! az nekem semmibe nem kerül!

szal ha kell a segitség nyugottan lehet szolni!
S_Bernie
#26
2004. április 21. 11:00
Ez egy kanadai különlegesség, a 75 dolláros bukta.
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
91 92 93 94 95 96 97 98
Összesen 1945 találat 98 oldalon