Autóápolás, tisztítószerek

Témakör: Tuning
aktuális téma
Autóápolás, tisztítószerek
Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Haga
#98
2005. február 01. 19:02
nem angy a pörgés.
JA, ha már itt vagyok. Ma elszántam amgam,h. mindenképp megmosom a kcsoit, még,ha jégkocka is elsz belőle a végére.
(megjegyzem, nem lett egséz jól bírta a hideget, melegvízzel locsolgatva, azonnal szárazruhával megtörlve, sehol egy jégcsap, még az ajtók sem fagytak be)
De mi van, ha öntök kis fagyálló ablakmosót a vödörbe??
Állítólag nem bántja afestést, de nemtom, megakadályopzza-e a kaszni lefagyását, legalább, amíg szárazra törlöm az egsézet?
mert tavly volt olyan,h. a forró víz egyből m,egdermedt rajta, utánna meg lehetetlen törlni.
Más: hallottatok már oylat,h. a hideg kasznit nem szabad forró(meleg) vízzel msoni, mert a festék összevissza repedezik?
A festék alatt hideg a kaszni, jéghideg, fölötte meg forró a víz, nem tud hogy tágulni, ezért tele lesz hajszálrepedésekkel, szitne láthatatlanokkal.
Hmm?
Karelka
#97
2005. január 12. 16:41
HHáááá!! Az ott van a podmaniczky utcában!!! Tudom, mert ott lakom (na jó nem teljesen). Ja a hahota ennek szól, nem a szegény kocseszodra.
Szal az télleg nagy hiba volt odavinni! Régen egész jó kis stuff volt ott, de már pár éve eléggé elkanászodtak...
Ezt csak azért írom, h más ne járhasson úgy mint Te.
Haga
#96
2005. január 10. 17:54
NA, mivel jó idő eltelt az uccsó hozzászólás előtt, gondoltam kicsit frissítek!
Polírral kapcsoaltban lenne kérdésem, ha benne vagytoka témában.
Történt, hogy haverom elhúzta a piros carináját egy C3 Pluriellel. Szerencsére a Carinának esett ksebb baja, megmosva a kocsit, alig észrevehetőa horzsolás a hátsó sárvédőn.
Akarta poílrozni, de mondták neki, h. nem érdemes,így is jégvert a kocsi,az a ksi karc nem éri meg apolír árát, ha úgyis el akarja adni.
Inkább otthon turtle waxos polírral javítson rajta egy kicsit.
Én adtam enki kölcsön az enyémet, nem is ez a lényeg, de én eddig úgy tudtam,hogy az ilyen polírokat felkenjük gyengédena kasznira, fekete műanyag részekre vigyázva, ne kerüljön rá. Majd pár perc múlva, ha megszáradt ledörzsöljük,de szintén gyengéden, simogatva.
NAmsot, a havarnak, nemtom, hol akarta políroztatni, de csak szakember volt, azt tanácsolták,hogy nem kell emgszáradni hagyni, hanem a még nedves anyaggal kell jó erősen dörzsölni a kocsit.
Régen iylen waxos poílrral a 125ös Polski narancsos színéből élénkpirosat csináltam, szóval csak nem annyira gagyik ezek a dolgok.
De ha véeltlenül a még nedves ronggyal dörzsöltem, egyből visszaszáradt ráa a polír, csa és kizárólag a csontszáraz felületet dörzsölhettem száraz, tsizta ruhával.
De neki meg nem fehéredett ki, sőt még a fekete lökösöket, ablakperemeket is megkente vele, az sem fehéredett ki, iylet még nem láttam.
És ő mutatta a ruhán, hogy ( a már előtte tsiztára mostot kocsiról) miylen kosz jött le a polír után.
Ha ráérek, bepróbálok én is egy iylen nedvesen agyondörzsölős polírt, hátha segít valamit.
Persze a millió hajszálkarc a Cariánról sem tűnt el, de élénkebb lett sokkal a szine.
Az üzemi polírról mi a véleményetek?
Már gyűjtögetek rá, hogy taasszal csináljak egyet, szakemberrel.
De kozmetikusnál 20 körülre mondták.
Állítólag festők is ugyanúgy csinálják, talán valamivel ocslóbban, madj emgkérdezem.
Iylen sok tízezres összegek ellenére ugye azért van jól látható eredmény?
A sok hajszálkarcot szeretném eltüntetni, állítólag üzemi polír után olyan a fényezsé, mint a zsír új?
Ha mondjuk egy kocsin újrafényeznek egy elemte, akkor is szoktak polírozni, úgy tudom, hogy a két szín ne üssön el egymástól, összepoílrozzák.
Nekem ez nagyon nagy fájdalmam, hogy a sárvédő és a géptető nagyon elüt egymástól, pedig álíltólag gyári kóddal votl újrafényezve.
Az én bajomra is segítség lehet a polír, vagy azért ennyire nem egetverő a dolog?
Remélem tudtok segíteni!

Köszi szépen!
SkylineGTR
#94
2004. december 24. 23:43
Boldog Karácsonyt mindenkinek!
Üdv
Zero
#93
2004. szeptember 12. 13:26
ajjjha! az tényleg gáz lehetett! hát ja! a sötét színű gépek atom kényesek!
nekünk nemrég volt 1 mélykék-metál Xedos 6-unk de az 1 rémálom! utálom a sötétszínű gépeket! persze nagyon szépek de kössz nem!!!!
BIGIMI
#92
2004. szeptember 12. 13:14
A FEKETE SZÍN,A LEGKÉNYESEBB SZÍN !

PL,NEM MINDEGÍY MIKOR MOSOM,MÁRMINT TÜZŐ NAP STB........

MERT NEM LEHET LEVILEDÁZNI,MIKOR SÓÜT A NAP,MERT EGY SZERRE MEGSZÁRAD,ÉS FOLTOS LESSZ !

DE HA EGY SZER ELKÉSZÜL,AKKOR CSODA SZÉPEN TUD MUTATNI EGY FEKETE AUTÓ !

TÖRTÉNT EGYSZER,HOGY A REITER FERENC U SARKÁN ÁLLTAM,MIKOR EGY HIDRAULIKUS DARU NAK A NYOMÓCSÖVE ELDURRANT,ÉS A FRISSEN MOSOTT GÉPEMRE RÁFRÖCCSENT A HIDRAULIKA OLAJ !!!

ELÖSSZÖR PÁNIK,JAJJ,NEM MARJA LE,MI A FAX,TUDJÁTOK.........
MONDTA A KEZELŐ,HOGY NEM LESSZ SEMMI BAJA,CSAK LE KÉNE MOSATNI...


GYORSAN EGY KÉZI MOSÓT KERESNI........

DE HOL?????

LÉNYEG,10PERC MULVA TALÁLTAM EGYET A DÓZSA,GY UT RÓL NYILT,A LEHEL ÚT ELÖTTI UTCA SARKÁN VOLT KÉZI AUTÓ MOSÓ !

NA,
A FÓRRÓ FEKETE KASZNIRA A KISGYEREK RÁFÚJTA A BOGÁRÖLÖ SZERT,ÉS BELEÉGETT A KASZNIBA
TUDJÁTOK,AZ A GÁZOLAJS SZINFOLTOS......


MÉG AKKOR NEM IS VETTEM ÉSZRE,CSAK MIUTÁN LEMOSTÁK,LEVILEDÁZTÁK ÉS MONDTÁK HOGY KÉSZ !

HÚ GYEREKEK,AZT A BALHÉT AMIT ÉN OTT KIVERTEM ......................
AZT MONDTA AZ EGGYIK GYEREK,HOGY MOSOGASSAM MAJD PÁR MOSÁSSAL HALVÁNYODNI FOG.......

BAZZZ, NEKI AKARTAM MENNI,MERT EGY AKKOR A SUTTYÓ NYERGES PARASZT VOLT,AKINEK MÉG A BMX ÉN A KÜLLŐTISZTITTÓK KATTOGNAK...)))
AZ LETT A VÉGE,HOGY A MELLETÜK LÉVŐ FÉNYEZŐ SRÁCCAL POLÍROZTATTÁK FÖL AZ EGÉSZ GÉPTETŐT !

OLYAN LETT,MINT ÚJ KORÁBA !

A VÉGÉN MONDTÁK,HOGY ŐŐ,...IZÉÉ
IGAZAM VOLT



HÁÁT,SZÖRNYŰ VOLT,DE HAPPY END LETT A VÉGE

ÜDV: BIGIMI
Zero
#91
2004. szeptember 12. 12:53
természetesen! persze a glicc. műszerfalra nem jó de nem is erre van! jah! meg-a leggagyibb samponos dolgodban 1etértek! fullra nem kell a drága cucc!!!! az olcsó is ugyanannyi (néha akad kivétel) néha több!
Kerál
#90
2004. szeptember 12. 12:48
na meg a szilikonkúrát ha abbahagyod bebarnul csúnyán a gumid!
Zero
#89
2004. szeptember 12. 12:44
A szilikon az 1ik olyan dolog amit rá nem raknák a gumira!
1 enyhén drága! és ha azt nézed majdhogynem feléért kapsz glicerint és ez tovább is tart!!!!!
Kerál
#88
2004. szeptember 12. 12:42
nem igazán fontos a legdrágábbat megvenni, én sokáig 1700ftossal mostam, utána hallottam egy dolgot, és csodák csodájára szebb lett utána 150ftos sampontoól a kocsim mint a fullostól! ezt le is írom:
1. csapassátok le a gépsast vízzel
2. legyen szivaccsal mossátok le
3. öblítsétek le
4. Most jön a varázslat! Ekkor vegyetek elő egy vadi új szivacsot ( utána lehet ezt is használni! ) És a gagyi autósamponból kicsit öntsetek a kasznira, kicsit a szivacsra, és kezdjétek el szépen elkenni a kasznin ( persze fürgén nehogy megszáradjon ) amint ez megvan spriccoljátok addig amíg a víz nem kezd el gyöngyözni az autón! utána már csak várni kell egy kicsit, és ha megszárad lesz rajta 1-2 pötty de az ablaktisztítóval meg papírtörlővel simán lejön! Nagyon visszaadja a gyári színét a kocsinak!!! Sok szerencsét hozzá mindenkinek!
Ja és:
BIGIMI
#87
2004. szeptember 12. 11:53
NA CSÁÁ,
EZ A TOPIC,KÖZEL ÁLL HOZZÁM,ÉS A KICSIKÉMHEZ

SZÓKTÁK IS MONDANI,PÁROM,BARÁTOK HAVEROK,HOGY TÖBBSZÖR FÜRDIK A MAZDÁM MINT ÉN

NA DE CSAK KÉPLETESEN

SZÓVAL......
REX ALUFELNI TISZTÍTÓ,RÁFÚJ RAJTHAGY ,MELEGVIZES NYAGYNYOMÁSÚ !

AZ ELEJÉN A RÁCSOZÁS IS KAP BELÖLE,MERT ONNAN IS LEOLDJA A KOSZT,PORT.....

VÖDRÖCSKE FINCSI MELEGVIZES REX AUTÓSAMPON !!!!
NAGYON JÓ,OLYAN MINT HA EGY KIS VIASZT IS VINNÉNK FÖL !
FINCSI FÜRCSI
FELNIK SZIVACSAL
HIDEGZUHANY...

VILEDA,TÖBBSZÖR ÖBLÍTVE HIDEGVÍZBE !
AJTÓK NYITÁS BELLÜL IS KITÖRÖLNI,ALAPOSAN !
ABLAKOK KIVÜL BELÜL VILEDA

CLIN ABLAKTISZTÍTÓ !
CSILLI VILLI :-))

PORSZINYÓ:-)

MÜSZERFAL VILEDA, UTÁNNA VAN EGY SZILIKON MENTES LÁGY VIASZOL BALZSAM,NAGYON JÓ !!

A KIPUFOGÓ VÉGEKET REX KRÓM TISZTÍTÓVAL BEKENEM,ÉS FOGKEFÉVEL ELDOLGOZOM,SZÁRADNI HAGYOM,ÉS MINT A CIPÖPUCOLÓ MESTER EGY PUHA RONGYAL OLYAN FÉNYESRE VIKSZOLOM,MINT A TÜCSÖK PICS....JA

GUMIK SZILIKON(NEM SOK )

HÁÁT,NÁLAM MINDEN 7 VÉGÉN ÍGY NÉZ KI EGY KOCSI FÜRDETÉS

UI: A REX EGY TERMÉK,NEM PEDIG AZ A REX

ÜDV:BIGIMI
Zero
#86
2004. szeptember 12. 11:26
halika!
nyári melón dolgoztam mosóban (KÉZIBEN!!!) éss hát mit mondjak!
otthon olcsóbban kijön! bár kinek mi.
fogom a mutter mosószerét, foly. gél-> bizti tudjátok mi a rákról van szó!
aztán kocsiöblítés mosás bőrös szivaccsal. felni 1 durvább szivaccsal! ne maradjon ki a küsztöbök alja se mert nagyon ronda lehet! , öblítés aztán vileda -> szárazra törlés. Ablakpucc utána pedig műanyagozás ás gumiáőolás!
ez a kedvenc részem! szépen emeli ki az autó vonalait bla bla... persze én glicerinnel csinálom. fontos az arány. na pá!
llaci1
#85
2004. szeptember 11. 11:15
Én is csak ajánlani tudom a Sonaxot! Szerintem nem kell feltétlenül mosóba vinni a kocsit, otthon is meg lehet csinálni a kocsit. Az apróbb szurokpöttyökre segíthet a Sonax kátrányeltávolító, a gumikra pedig szerintem sem ajánlatos szilikont fújni. A Sonaxnak vannak kimondottan gumiabroncs ápoló szerei (gumiápoló spray, és hab), amitől ugyanolyan szép lesz a gumi, mintha új lenne.
stifi|SR
#84
2004. szeptember 11. 10:17
töltik= törlik :D
karac = karc (LOL :D)
ketzelt = kezelt

jó reggelt
stifi|SR
#83
2004. szeptember 11. 10:15
rovaroldó: rászabadítod az autóra, hagyod állni, majd gőzborotvával nekiesel, vagy legalább leöblíted

ismerősöm vett bogároldót, 5 perc után már egy sárga tócsában állt a hófehér autó!
stifi|SR
#82
2004. szeptember 11. 10:13
mosás téma

én mindig mosóban mosatom, kéziben
ajánlani tudom a sonax mosókat, pl dunaplaza, de általában egy kézi mosóban jól doloznak, a képlet egyszerű:

beállsz, tolnak rá vagy habot, vagy ha kéred rovaroldót, hagyják hatni
ezután gőzborotva, és már majdnem úgy néz ki mintha kész lenne, néha már ülnék be hogy vigyem...
de csak most kezdődik a munka, a tiszta autót szivaccsal bő habbal átmossák, leöblítik, szárazra töltik
a tükörtojás lecsúszik róla, de a hányás is
ergo ha egy madár leszarja, az is könnyen lejön, szép fénye marad

persze karcokat nem ússza meg az ember, az ellen nem véd... kertben parkolni rémálom, nem lehet beállni a bokortól, karcos lesz előbb utóbb.. a fényezésnek meg kifejezetten árt, ha 120szal elcsapsz egy verébrajt, a kis mocskoknak kemény a csőrük :(

Haga, a vékony karcra a gyógyszer: polír, kézi autómosóban vállalnak például
igaz soksok pénz, de értenek hozzá
ahol enyhe a karac, annak elég egy polír, ahol lemezig ment, arra más a megoldás, bár nekem is kéne, még nem próbáltam ki, de a lényeg:

veszel hibajavító festéket (rendelsz a seattól egy 20ml-es flakonnal vagy mittomén)
vékonyan bekened a durva karcot, vársz míg megszárad
na most kibaszottul rondán néz ki, mert egyenetlen a felület, más színe van, szóval ronda
ekkor elviszed, és lepolírozzák a ketzelt felületet
állítólag észre se lehet venni

ki kéne próbálnunk nem?
Haga
#81
2004. szeptember 11. 00:42
SziasztoK!
Láto, sok okosságot összeszedtettek itt, pár hét alatt, jó olvasni!
Éppen ma msotam le a drágámat, de nagyon elszomorított, amit láttam.
A kcosi oldala, hátulja, tele van szurokpöttyökkel. Mégsoha nem nézett ki ennyire rosszula dolog, és az z érdekes, hogy kb. két hete msotam, azóta nem rémlik semmilyen nagyon felolvadt aszfalt, aho ljártam volna vele. Ha meg valha találtam is ilyet, akkor alapjáraton emntem rajta, az tuti.
Elkezdtem dörzsölni ezeket a öttyöekt, de csak elkenődnek a kasznin.
Végülis, megmsova gynyöű lett a ksi, csak közelről tűnik föl a szurokfelverés. De agyoncsuszkolni egm nem akartam, remélem, tudtok ajánlani valami erre való szert, amivel könnyedén feljön, nem kell a szivaccsal dörzsölni órákig!
A géptetőm már majdnem két hónapos, és ennyi idejű szivacsos mosás után is teljesen tükör, egyetlen hajszálakrc sincs rajta.
Éspedig jó pontosan, egy centiről, erős anpféynben tapogattam le.
(maz msá dolog,hogy két hónap alatt kikarcosodna, be is sz*rnék, dea kcsoi tetején is nincs-lett jötek elő a körkörös karcolások)
Mási kdolog,hogy a küszöbön is elég rendesen össze van kaparva a festés.
persze ezt is csak közelről venni észre, de most már komolyan gondolkodom, hogy tenni kéne rá valami alucsíkot, vagy hasonlót, mint sok drágább autón gyárilag. Tuningnak sem rossz, és hasznos is.
Ugynaez a heyzet a csomagtartó peremével is. az sajnaos nem az n hibám, én a nem is tettem még bele semmit elsősegély dobozon kívül,de ott már a festék is fel van pattanva pár helyen. Van elegem, mi?

Más dolog:
ez a gumifelújító,vagy áolószer, amit emlegettek, ettől néz úgy ki a gmumi,mintha vizes lenne?
Mintha szilikonnal befújnám?
(amit nem teszek, mert nem jó, meg a por is ragad rá)
De egy gumiáploló, ha iylen féynes lesz tőle a gumi, nem vonzza aport?
Ez olyan,mint a cipőpaszta?
(Szivacs feje van?)

Van mg egy dolog, ami mára topic indíása elején izgatott, neveztesen, a löksöre ragadt bogarakat mivel jó eltávolítani, mert samponos vízzel dörzsölhetem egész nap.
(a zöld kézmosó ultra egy alkalommal,mikro megpróbáltam, leszedett mnident egy perc alatt, viszont mondták, többet rá se gondoljak, mert az hiába erős, de karcol is keményen, mert súrolószer.)
Fater ajánlota,hogy szappanos vízbe(vagysampon is jó) beáztatok valami törölközőt, és azzal leborogatom a kocsi elejét. Úgy hagyom egy időre, ez jól feláztat mnident)
Még nem próbáltam, talán jó ötlet lesz!


Na,mniden jót!

Bocs,ha hosszú voltam!
A tiszta kaszni a legszebb tuning!

EarwLine
#79
2004. augusztus 25. 17:39
A részleteket inkább mail-ben, ne legyünk off topicok. Ment is.
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 218 találat 11 oldalon