Megbüntetett a rendőr

Témakör: Real life
aktuális téma
Megbüntetett a rendőr

Problémád akadt a rendőrséggel, vagy az NKH.-val?
Írd le, de a végső megoldást nem itt fogod megkapni, max iránymutatást,hogyan is oldd meg a problémát.

Néhány egyszerű, könnyen betartható kérés:

Ha negatív vagy pozitív élményed volt a hatósággal kapcsolatban meghallgatjuk, de a felesleges és billentyűzetet nem tűrő fikázódást mellőzzük!

A rendőrségen keresztül, kerüljük a napi politikát is!

Aréna kuncsorgásra még nem került itt sor, ne is legyen!
Hirdetés feladásra se használd e topicot, kérlek!
Ne priviben írjatok ha kérdésetek van, azért van a fórum.

Mindent mi se tudunk fejből,így igyekszünk segíteni a vonatkozó jogszabályokkal!



Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
Quad
#46
2004. november 11. 16:56
Nekünk pont ma jött a papír még egy augusztusi eset miatt.. barinőm kocsijával mentem (volt rá engedélyem is) aztán megállított a rendőr és le volt járva a zöldkártya. Most kijött a büntetés: 15 HUF én, mivel lejárt zöldkártyájú verdát vezettem, 18 HUF bnőmnek mert lejárt zöldkártyákú autót bocsátott a rendelkezésemre. Összesen 33 rongy.. a történethez hozzátarozik hogy én is fasz voltam, mert üvöltöttem a rendőrrel, viszont eredetileg egy állítólagos szabálytalan előzésért állított meg, amit nem követtem el (és tanúm is volt rá). Csak aztán sajna észrevette a zöldkártyát, akkora meg már olyan ideg voltam hogy aztmondam inkább fizetek az államnak minthogy két ilyen lehúzós ocsmány f.szt pénzeljek
DOH, felkúrom magam ha csak eszembe jut az eset
GTAti
#45
2004. november 11. 16:47
Mondjuk azt ne mondd, hogy az a rendőr nem élvezi a dologt,akinek a "Nem oldhatnánk meg máshogy?" kérdésre azonnal a "Mennyire gondolt?" a válasza! Megkeres egy szerencsésebb estén 100 ropit!
GTAti
#44
2004. november 11. 16:44
Jah, sajna minél olcsóbb a járgány, annál gecibb a rendőr. Engem tavaly karácsonykor büntetett meg a rendőr egy 100e Ft-ot alig érő, szétesőben lévő Forddal azért, mert nem volt nálam a forgalmi. Pedig lekérték az adtaokat, apám nevén van, mondtam, hogy az "A" családi autó (ergó karácsonyfára is alig telik...) és mégiscsak karácsony van, de feljelentett!
Aztán megúsztam egy figyelmeztetéssel...
n12turbo
#43
2004. november 11. 16:41
jó neked....
én most is kaptam egy 25 ezres HUF felszólítást.....

de hát az ilyen 5 ezres büntetések már lassan mindennaposak lesznek
má lassan meg sem állok csak kiteszem nekik a lét.
De egyébként nem a rendőr tehet róla hogy ennyit mérnek. Nem ők akarnak kimenni. "Hányingerük van" tőle, "szivesebben üldöznék az autófeltörőket" Egyszerűen üres az államkassza és kell a zsír....
Az meg hogy lopják magnódat a kocsiból meg leveszik a felnidet senkit nem érdekel csak téged....
GTAti
#42
2004. november 11. 16:37
Én hálistennek ezt eddig megúsztam. Mindig szólnak, de ennyi. Mákom volt.
Az utóbbi időben egész sok jó tapasztalatom volt rendőrrel. Legutóbb pl fél éve lejárt forgalmijú Trabival engedtek el (ráadásul papírok se nagyon voltak nálam). Annyit mondtak, hogy siessek haza, hogy ne találkozzak más rendőrrel...
nismo
#41
2004. november 11. 16:28
En meg azt is hallottam hogy kötelezni fognak menetlevel irasara 1 vagy 2 évre. Persze plussz bunti is
POS
#40
2004. november 03. 20:34
Mivel családtag ellen nem vagy köteles vallani, ezt elfogadják (erre van is egy nyomtatvány). Ilyenkor néhány hónapra a forgalmit szokták bevonni. De van amikor ejtik az ügyet....
A fenevad
#39
2004. november 03. 20:02
Engem volt amikor 3x egymás után megbüntettek az öv miatt
ChPh
#38
2004. október 29. 11:37
erről már volt itt szó... csak a topic nevét feledtem el...
Beebazsa
#37
2004. október 29. 11:34
Én utánnajárok!Van pár cimbim a "fakabátok"-nál!
Jövő7en, ha lesz hasonló rovat, majd beírom, hogy mutogassanak neked papírt a készülékükről, vagy sem!
Addig is kitartás!
Tiv
#36
2004. október 29. 11:16
Nekem annak idején volt belőle nyomtatva a kocsiban, de sosem mertem használni, ált. ha normális vagy az célravezetőbb szvsz. Mellesleg ha a mérés nem hiteles, akkor nincs mérés.... Kb 5-6 ilyen papírral kell rendelkezniük. Azt hogy KÖTELES-e megmutatni, nem tudom de szerintem igen. Mondjuk ha azt mondja hogy nem mit csinálsz? Ez itt a kérdés...
nismo
#35
2004. október 29. 11:12
Hi all.
Most kaptam egy levelet miszerint az ady endre úton 50 helyett 80-al egy mosolygos kep készült az automrol. Persze a levelben megkérdezték hogy ki vezette az autot szeptember 17-én(ugyebar ezt nem vallana be senki), ezert en sem tettem meg. Mivel azt irtam ra a papirra hogy a csaladban mindenki vezeti az autot ( perszer ez nem minden esetben igaz) ezert nem tudjuk hogy ki volt az az elvetemult aki ilyen gyorsan mert menni. Na mindegy. ha van tippetek mi lesz a büntetés akkor irjatok meg. Amint megkapom közlöm veletek.
1816V
#34
2004. október 29. 11:07
Ebbe még a rendőr sem tud belekötni, kénytelen elmenni onnan!
Tázsi
#33
2004. október 29. 10:58
a traffipaxrol jut eszembe...sulimtol nem messze mértek a zsaruk...Béke úton...arra mentünk fagyiéé , azért láttuk őket...előlrőbb sétáltunk néhány száz métert és fél órán keresztül lengettük a kezünket és szoltunk, hogy lassitsatok, mee mérnek...-:))
akkor mindenki 49-el ment el rendőrök mellett és mi jot mulattunk...-:)))
Crampus
#32
2004. október 29. 10:54
És ezt meg is kell mutatnia, amennyiben kéred? Nem biztos hogy publikus papírok ezek...vagy köteles az orrod alá nyomni?
ChPh
#31
2004. október 29. 10:44
hápersze, ha kötekedsz, tuti talál nálad vmit...
Beebazsa
#30
2004. október 29. 10:44
Zsír!
Kössz!
Nem mintha nagyon kötözködős lennék a közeggel,de ha +spórol6ok pár FT-ot, mért ne próbálnám +?!
Legalább marad valami karácsonyra!
Na még majd visszanézek!
Szasztok!
Ja, és kössz még1szer!
Tiv
#29
2004. október 29. 10:34
valahol még lehet megvan nekem ez a lista, ha előkerül betolom ide, amúgy igaz :)
Beebazsa
#28
2004. október 29. 10:34
Az igaz, hogy minimum 12 hivatalos papírnak kell lenni a rendőrautóban amikor méregetnek, kameráznak, stb(pl: optika, mérési , + mittudom én....)?
Rádióban hallottam!
Ha + nincs, akkor ők is szabájsértést követnek el?

Szóval?
Ha valaki ex, vagy aktív rendőr, és autó-tuning párti, válaszoljon!
Vagy bárki, aki tud valamit erről!
THX!
Tiv
#27
2004. október 29. 09:49
Azért vannak yofej rendőrök is. Lekaptak az M1-esen, (észre se vettem, hülye korszerű technika) Megállít, közli velem, hogy ügyes vagyok megdöntöttem a gyorshajtás idei rekordját náluk. Ellenben nincs első rendszámtáblám ezért a kép értékelhetetlen, így felírják az adataimat, és forgalmi el. Na itt kezdtem el magyarázni, hál istennek olyan sikeresen, hogy már röhögtek rajtam a végén, és 15 pénzzel tovább engedtek, mintha nem állítottak volna meg, így no para Jah mellesleg 212 úgyhogy lehet csúcsot dönteni Hozzá kell tennem, hogyí előttem mögöttem kilométerekre nem volt senki.... Olcsón megúsztam, legközelebb meg se állok
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
Összesen 36286 találat 1815 oldalon