-VETERÁN-

Témakör: Tuning
aktuális téma
-VETERÁN-

Annak ellenére hogy külön kategória van VETerán korú autóknak, sajnos egyetlen témábavágó és márkafüggetlen fórum sincs. Szeretnék lehetőleg "szakmai szemmel" ismerkedni és tapasztalatokat cserélni itteni kategória társakkal és youngtimer tulajdonosokkal vagy csak kedvelőkkel, lehet saját autót bemutatni esetleg lelőhelyeket, ügyeskezű szakembereket vagy alkatrész forgalmazókat javasolni NEM reklám jelleggel és ami még ide passzolhat. Lehetőleg az észnélküli képtologatást mellőzzük, NE OFFOLJUNK vagy balhézzunk feleslegesen! Köszönöm..

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Nickhole
#176
2015. július 30. 09:02
Ok akkor ez az Audi 100 Coupe lesz a számomra megfelelő választás már érzem
Nickhole
#175
2015. július 30. 09:01
Neem félreértettél. Nekem vagány csajos kell
TurboBoxer
#174
2015. július 30. 08:56
Értem. Csajos autó...háát fogós kérdés. A régi audik (pl. a Coupe) a régi opelek (pl. Manta) mind karakteres autók ("férfias" .
Csajos autó lehet pl. egy rózsaszínű öreg Bogár, vagy egy fiatalabb New Beetle.
Vagy fiat500 de a régieknek már tudtommal megy fel az áruk. Ezen a nyáron láttam egy tűzpiros kis Fiat 750-est. Zabálnivalóan édes kis autó volt...de legalább egy 2 méteres csávó ült benne. Viccesen nézett ki de az autó pici volt, csajos, gömbölyded.

De a "meg is nézik" és csajos is...hát nemtudom. Szerintem vagy megnézik mert mondjuk egy 7 literes Hemi üvölt egy nagy tepsi amcsi kaszniban...vagy csendben poroszkál egy csöpp autó ami valóban csajos.
Egy Fiat 500-ba én meg nem tennék 7 literes motort, hogy "megnézzék"...igaz akkora az egész autó mint maga a V8-as motor.
Nickhole
#172
2015. július 29. 20:37
Amúgy meg örülök, hogy beindult a topic
Nickhole
#171
2015. július 29. 20:36
Igazából az a baj hogy ezek az autók mind-mind férfiasak és én olyan dögös nőies kocsit keresek. Az Audi fox is nagyon pasis. Meg még tetszik az Audi quatro is, de az is túl pasis.
Nickhole
#170
2015. július 29. 20:33
Köszi nagyon szép. Akár el is tudnám képzelni de valahogy nekem az Audi fox jobban tetszik
Z_Márti
#169
2015. július 29. 13:44
csak is hobbyra kellene illetve nekem nem, mert pont elég a zaporozsec, de hátha valakinek megtetszik
Freddie
#168
2015. július 29. 11:26
Van egy jó barátom, Ő megszállott nagypolszki mániás. Kicsit macerás hozzá alkatrészt találni (de nem lehetetlen, főleg, ha van Lengyelországban ismerős) az autók árai alacsonyak. Kis szerencsével ki lehet fogni belőle nem szétrohadt példányt (csak olyannal érdemes foglalkozni! ) Szerelése egyszerű (eléggé hasonlít a zsigulihoz) az egyetlen macerás része a hátsó fék: 4 tárcsafékes a gép és kéziféket állítani rajta több, mint művészet
Napi használatra az iszákos motor miatt nem javasolt, de hobbiautónak remek!
Z_Márti
#166
2015. július 29. 11:06

Wartburg tényleg nagy filling, és még annyira nem kapták fel, egész olcsón ki lehet fogni nagyon jó állapotúakat.
Én nekem a trabik is bejönnek
A nagy Polskiról ki tud valamit mesélni? Nekem azok is nagyon tetszenek, kicsit Ladás, de még is más
Z_Márti
#165
2015. július 29. 11:03
Szia!

Az oldalamon látható, egy '73-as Zaporozsec

Baluz!
Én úgy tudom, ezért érdemes OT-ztatni... És ezért van hogy nagyon szigorú egy olyan vizsga. Ha jól emlékszem, csak 25%-ban térhet el az eredetiségektől az autó, színben pl egyáltalán nem... Csak olyan színű lehet, amilyenben tényleg gyártották. Nekem ebben is szerencsém van. Konkrétan talán a kipufogó ami cserélt rajta Majd egyszer összeáll a pénz, és akkor lehet vele "vágtatni"
TurboBoxer
#163
2015. július 29. 10:10
Nekem is nagyon tetszik. Ha lenne helyem meg szabad kapacitásom akkor megmentenék egyet. De hát az is csak álom marad...
Black M7
#162
2015. július 28. 13:29
Lassan mi is veteránok vagyunk...a youngtimer már megvan
Baluz
#161
2015. július 28. 13:20
Pont van egy ugyanilyen az orszagban, nagyon szép forma. Szerintem a csehek erről koppintották a Skoda Rapidot.
Nickhole
#159
2015. július 27. 22:18
Akkor maradok az Audinál
TurboBoxer
#158
2015. július 26. 09:36
Bogárhoz egy kis infó:
Ma már nem olyan mint régen! 300-500e Ft-ért romok vannak! De még a 800e Ft-os példányokat is nagyon meg kell nézni!
Csak olyannak ajánlanám akinek érzelmi kötődése van mert annyit kell költeni 1-1 példányra, hogy aki divat-veterános az hamar túlad rajta nagy buktával!

Kezdő veteránosnak nem ajánlanám. Egyszerű szerelni...mégis sokan szenvednek vele mert nem értenek hozzá. Sok alkatrész van ez igaz. De a 90% szemétre való! Ami meg hibátlan annak borsos az ára.

És akkor csak a '70-es évekről beszélünk. '67 elöttiek már pofátlan áron mennek, és az alkatrész árak is horribilisek.

Tehát kezdőnek vagy audi, opel, BMW...pl. E30. Még nem olyan drága, bár felkapták így sietni kell.
Freddie
#157
2015. július 26. 07:41
Az Audi 80 szerintem jó döntés
Én ugyan megszállott Trabant mániás vagyok, így ezt ajánlom mindenkinek
De pl egy régi, kétütemű Wartburg is nagy királyság ! Iszonyat feelingje van és egy régi hűtőmaszkos eredeti pompájában egyszerűen gyönyörű!
De egy régi bogár is jó döntés lehet: minden alkatrészt be lehet szerezni hozzá, javítása egyszerű, sok fanatikus foglalkozik vele, akik szívesen segítenek ha rendbe kell hozni.
De nekem pl nagyon tetszik a régi 2002-es BMW is
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Összesen 316 találat 16 oldalon