Sötétítés: fólia & füstüveg

Témakör: Tuning
aktuális téma
Sötétítés: fólia & füstüveg

Sötétítés: fólia & füstüveg

Fóliázni csak műbizonylattal lehet!!! valamint a fóliában van engedélyszám.
Engedélyt csak B oszloptól hátrafelé adnak.

Ami ettől eltér az szabálytalan, a forgalmit is elvehetik...

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Nevemsincs
#5556
2012. szeptember 11. 16:46
B oszloptól hátrafelé akár lemezeltetni is lehet még a hátsó ablakot is, ha van mindkét oldalon visszapillantó...
DJ.Szicso
#5555
2012. szeptember 11. 16:34
De ugye a hátul lévő oldalsó szélvédő fóliázásért még mindig nem büntetnek?? (És műszakin is átmegy)???
snecky
#5554
2012. szeptember 11. 15:39
Azt még nem tudom hogy kapok e büntetést de valószínű mer ma kaptam a levelet, hogy eljárás indult ellenem "közlekedési szabályok kisfokú megsértése" miatt. Szerintem most direkt ezért jöttek mert pesti rendőrök voltak. kocsikáztak kb 1,5órát, hogy szivassák itt a népet. Nagyon sok mindenkinek elvettek ahogy hallottam, sőt németből hozott új t4-es első ablakok gyárilag sötétebbek voltak és neki is elvették. Ja meg volt ilyen kütyüjük amit rárakott ablakra kivül, belül és megmondta hogy mennyi a fémyáteresztő képesség, persze nem 70% os az ablakom. Köszöntem a segítéget Megyek OBI-ba.
tipo gt
#5553
2012. szeptember 11. 06:45
Hali, első ablak sötétítésért ha normális a rendőr akkor nem szól ha szemmel láthatóan "belül" esik az esetleges megengedett színezettségi százalékon-fokon, azt tudjuk hogy az első ablakot csak kb75% szabad fóliázni úgy hogy ebben már benne van az üveg színezettségi foka is, azaz nagyon halványan sötét fólát felrakva nagy valószínűséggel nem kötekednek. Az is más kérdés hogy az autók ablakai eltérő mértékben színezettek az újabb autóké jobban a régieké kevésbé, sőt a régi Skoda-Lada kivitelek ahol még nincs színezettség jobban fóliázhatóak. Nálam ennyire van sötétítve az első ablak, sosem szóltak érte felhúzni felhúzatták már és szemrevételezték.
CsabeszHRV
#5552
2012. szeptember 10. 23:32
vagy ami még jobb..veszel az obiban vagy elektronikai boltokban cimkelemosót ami tényleg oldja is a matrica-ragasztó nyomokat és egy zsebkendővel 1 perc alatt áttörlöd vele az üveget. Hány ilyet láttam,hogy higítóval nekiesnek és több kárt okoznak
Gonoszkodó
#5551
2012. szeptember 10. 22:33
Két megoldás van
1- leszeded magad . Azzal nincs baj hogy szikével a szélén megkezded és lehúzod egyben . A baj utána van , mert a ragasztó fent marad . Én szedtem már le 1 liter Nitrohigitó hozta le a két első ablakról
2 - Elviszed szakműhelybe és fizetsz a leszedésért . Nem kell vele dolgoznod
zsozso2940
#5550
2012. szeptember 10. 22:29
szia és meg is büntettek?

nem tudtad ki magyarázni?sehogy sem?

hogy el is vette.

ilyenkor mivan??
snecky
#5549
2012. szeptember 10. 22:18
Sziasztok! Nekem nem rég vették el a forgalmim az első ablak sötétítés miatt! Hogy vakarhatom le a fóliát? Szerintetek sűrűbben fogják ellenőrizni mostanság?
Zakumi
#5548
2012. július 24. 20:25
Sziasztok nah mégiscsak lehet 5 ajtós N14-es hátsó szélvédőt fóliázni 1 darabból is ahogy írtad írtátok olyan nincs hogy nem... Kb. fél órás művelet volt magának a fóliának a felrakása azon a helyen ahol végül sikerrel jártam (bp), de viszont az üvegnek az előkészítése kicsit tovább tartott mert valami nagyon bele volt gyógyulva szinte anyagába olyan fátyolos vízkőszerűség.. De a lényeg hogy nem magának az üvegnek az ívessége vagy a kialakítása okozott úgymond problémát, persze ahogy írtam korábban az előző 2 helyen már attól is eldobták a "tudományukat" mikor meglátták a hátsó üveget.. Hát no komment, max annyi hogy meg kell találni a megfelelő helyet és fóliást és nincs olyan üveg amire nem lehet szépen és esztétikusan felvinni az anyagot.
juventusgy
#5547
2012. július 16. 16:13
van egy-ket visszapillanto tukor altalaba a regebbi kocsikon amik teljesen egy anyagbol vannak szal az egeszet bekell vonni ugy hogy valahol ossze kell erjen a folia ezt ugy oldjatok meg hogy a tukor also nem lathato felenel erjen ossze a folia ket vege? koszonom valaszod
PetDekor
#5546
2012. július 15. 21:43
Őszintén szólva olyan nincs, hogy nem lehet, olyan se nagyon, hogy egy darabból nem lehet, mert igazából mindent lehet, csak jól át kell gondolni, hogy mekkora tábla és honnan kezded nyújtani, simítani, élre teszed-e mert úgy adja ki majd a végén a feszültséget, vagy a domborok felé haladsz, vagy rádobod egyben és melegítés, és a fólia szinte magától kisimul...stb stb. Szerintem a mester csak nem akarta bevállalni, ami még a jobbik eset, mert általában ma már mindenki fóliázik és bizony sokszor a végeredmény nem az aminek kellene lennie!!!

Látszólag egyszerű dolgok ezek, de én 7 éve foglalkozok reklámgrafikával, dekorral, wrap-pal és bizony még vannak esetek amikor mi is átgondoljuk a lépéseket!
juventusgy
#5545
2012. július 15. 20:57
a foliák vastagsága (mikron) , a legjobb választás ha minál vastagabb kb 100 mikronos? gondolom jobban birja a gyürödést a 100mikronos de egy vékonyabb jobban nyujthato nem?
juventusgy
#5544
2012. július 15. 20:32
Mi most foliázzuk öcsém crx-t mi meg a tetön lévö beömlö miatt átkozodunk sokat nehéz munka lesz körbe foliázni...
*CCCP*
#5543
2012. július 13. 18:12
árban az oldalsó üvegek kb 5ezer/db mondjuk skyfol. mübizonylattal. a hátsó az 10 szokott lenni. De ez függ a fólia tipustol is és a gyártótol.
csepelen 21ker. őt tudom ajánlani. többször voltam nála és korrekt nagyon.Szunyi
Taiy
#5542
2012. július 13. 18:03
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni.
Golf III hátsó üvegeit szeretném lefóliáztatni. Tudtok Pesten vagy környékén jó és korrekt áron dolgozó szakembert? Mire számítsak árban? (csomagtér ajtó üvege egyelőre kimarad)
Köszönöm
Stilo25
#5541
2012. július 13. 16:39
Hy
Nem kell kivenni az ablakot,csak akkor ha gumikéderes még....
Ennek"csak " az a baja,hogy nagyon íves és ahhoz sokkkkk tapasztalat kell a zsugorításhoz!!!
Az sem mind1 milyen fóliával csinálják,elbírja-e a zsugorítást...

A komplett autó fóliázáshoz köze nincs most itt a problémának
Ati86
#5540
2012. július 13. 16:32
Én fehérváron tudok aki szerintem megcsinálná Neked
Zakumi
#5539
2012. július 13. 16:04
Azért is néztem nagyot mert pesten is láttam élőbe komplett autót hogy behúznak fóliával és ott is van ív meg domborulat azért. A mai autók formavilága meg eleve gömbölyűbb mint a 20 évvel ezelőtti sztenderd. Bár igaz a üvegfelületek ezt nem minden esetben követik le.

Uhh üveget azért nem szívesen vetetném ki ha egy mód van rá.

Talán valami hasonló íves üvegforma a első Tigráé, MX3-as mazdáé, NX100-é is tehát remélem nem reménytelen azért..
Nevemsincs
#5538
2012. július 13. 15:50
hát nem tudom, ránézésre nem egy egyszerű, de nem is lehetetlen...

anno mi a trabantot (hozzá nem értés miatt) úgy sötétítettük, hogy kiszedtük az ablakot, és hajrá...
sztem valami ilyesmi megoldással a szaki is boldogulna, ha máshogy nagyon nem megy... de sztem mennie kell
Zakumi
#5537
2012. július 13. 15:43
Jaja stimm ez típus ez a kaszni ez az üveg, persze aktuális a dolog már túl is kellett volna rajta lenni..

Fejér megye. Az a kiskönyv is megvan ami a tanusítványa lenne meg minden épp csak a fólia hiányzik.
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 5596 találat 280 oldalon