Sötétítés: fólia & füstüveg

Témakör: Tuning
aktuális téma
Sötétítés: fólia & füstüveg

Sötétítés: fólia & füstüveg

Fóliázni csak műbizonylattal lehet!!! valamint a fóliában van engedélyszám.
Engedélyt csak B oszloptól hátrafelé adnak.

Ami ettől eltér az szabálytalan, a forgalmit is elvehetik...

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Rbrt
#5576
2013. november 10. 20:29
Forgalmiba nem is lesz.... plasztik kártyát kellett volna kapnod amivel igazolod a fóliázást!
Etele
#5575
2013. november 10. 20:18
Sziasztok. Vásároltam 1 autót és a hátsó ajtók és a csomagtér ablakai SKYFOL fóliásak. A forgalmi engedélybe nincs semmi bejegyezve. Kellene hogy legyen benne erről valami, vagy valamilyen papírt kellett volna hogy kapjak róla?
köszönöm
Dogeba
#5574
2013. augusztus 16. 06:59
Dogeba
#5573
2013. augusztus 16. 06:58
http://www.llumar.hu/autofolia/jogszabalyi-hatter.html
aimeTTi
#5572
2013. augusztus 16. 01:27
Ezzel valami gond van , nekem most szóltak műszakira hogy felejtsem el a hátsó fóliázást (mármint a csomagtartós részt...) valaki tudja hogyan szól a pontos jogszabály? és az ide vonatkozó jogszabályok? mert állítólag kiszednek érte... áll a vizsgaállomáson egy passat is full hátsó sötétítéssel... megjegyzem baráti jótanács volt haverok részéről a vizsgaállomáson.
GiorgioXR3
#5571
2013. július 19. 14:11
Sziaszotk, jó régóta nem megy már ez a topic. Annyi kérdésem lenne, ha valaki ide kavarodik, milyen elérhető áru hővédő fóliát ajánlottok ablakra Előlre áttetszőt, hátulra minimálisan szürkét szeretnék, a hővédelem lenne a lényeg, mert nagyon melegszik az utastér és hamarosan jön a baba.
Tetőre létezik olyan karosszériafólia, ami szintén áttetsző, de visszaveri a hőt?

Köszönöm a válaszokat!
Fasírth
#5570
2013. március 11. 18:45
help Skacok!!
lámpafòlia kellene Nekem valami jòféle vkitől,inkább magánszemélytől
tudtok vkit ajánlani??
thanx.
pityu222
#5569
2013. február 15. 20:46
és ez mennyire tuti? nincs valami jogszabály erre a dologra?Mer megvettem a fóliát csak nem merem felrakni
tonyiwwrc
#5568
2013. február 15. 14:43
az előző kommentben a válasz....ha van mindkét oladon külső visszapillantó,be is lemezelhetd
pityu222
#5567
2013. február 15. 14:34
Sziasztok!Nem tudjátok véletlenül,hogy az első oldalablakok és az első+hátsószélvédő kivételével,hogy a hátsó ablakokra matt fekete fólia ragasztható?Vagy tiltja valami jogszabály?
Nevemsincs
#5566
2012. november 14. 16:21


hátsó ablakot akár le is falazhatod, ha mindkét oldalon van visszapillantó
kissti83
#5565
2012. november 14. 16:18
Sziasztok!

Csomiajtón, hátsó ablakokon LLumar fólia bizonylat nincs, mert svájci volt az ótó, de forgalomba helyezték. Most akkor átmegy műszakin?
DJ.Szicso
#5564
2012. szeptember 13. 18:05
Köszönöm a segítséget!
Csak azért kérdeztem mert most megyek majd műszakira és ugye nekem a hátsó ajtókon le van fóliázva!

Így is a régi felnijeimmel kell elguruljak (kicsit kilóg az új felni és nem szeretném megkockáztatni)
snecky
#5563
2012. szeptember 13. 16:39
Első ablakokról a fólia eltávolítva Örülhetnek most már a rend őrei! Hőlégfűvóval melegítve gyönyörűen lejön a ragasztó a fóliával együtt. Nem marad az üvegen szinte semmi csak ahol megkezdtem a leszedést, ott egy kicsi, azt meg a nitrohígító leszedte.
slowmera
#5562
2012. szeptember 12. 08:56
visszatükröződhet? az oldalablakon csak azt látod a legjobb volt hidegbe, esőbe éjszaka az M0-áson. Mondtam havernak, hogy feltekerem a fűtést mert le kell, hogy húzzam az ablakokat mert kurvára nem látok semmit és sávot kéne váltani. röhögött és mondta, hogy nem vagyok normális.:D:D
télen éjszaka ha megyek valahová akkor lehúzott ablakokkal, maxon megy fűtés és nem fázom...xD:D több mint 6éve van fent 5% mindenhol...akkor se szedném le ha a rendőr "kérne" meg rá.:D
mondanám neki, hogy most minek szedjem le mert holnap úgy is vinném újrafóliáztatni. XD
Amusing
#5561
2012. szeptember 12. 08:45
kivéve külföld

nekem német autópályán intett le a rendőr, forgalmit elvették, majd mondta, hogy amíg a fóliát nem veszem le, sehova nem megyek!
így parkolóba vakartam le előlről a fóliákat, meg fizetni kellet 200 eurós büntit
tipo gt
#5560
2012. szeptember 12. 08:41
Az első oldalablakok túl sötétre való fóliázásával én sem értek egyet, mikor nemek volt először ilyesmi bizony nem kis problémát okozott este hogy nem látok ki, nappal nagyon kitűnő volt a kilátás. Az még inkább zavarhatja a kilátást ha országúton mész este sötétben mivel a kinti sötétséget még inkább erősíti a fólia és esetleg olyan érzés lehet mintha egy sötét dobozban ülnél és a műszerfal fénye is visszatükröződhet róla.
tipo gt
#5559
2012. szeptember 12. 08:36
Felesleges körömlakk lemosót "hajtani", a sima folyékony szappan kis vízzel hígítva is tökéletesen megfelel a célra mivel a szappan oldja a fólia ragacsát. Szépen sprickálóval felviszed az ablakra ha sikerült kissé megkezdeni a fóliát szépen húzva alányomsz kis szappanos vizet és gyönyörűen lejön.
snecky
#5558
2012. szeptember 11. 21:32
A körömlaklemosó nem viheti le a ragasztót? Sok mindent le tud vinni. Szerintetek?
opelgeri
#5557
2012. szeptember 11. 17:08
Hali!

Én szakműhelyben, műbizonylattal fóliáztattam a szabályos mértékig (első szélvédőn 5-ös SUN GUARD fóliacsík ameddig a napellenző lehajtható, addig szabályos, a két hátsó ajtó üvegein szintén 5-ös SUNG GUARD fólia, a hátsó szélvédő teljesen lefóliázva (kivéve a középső féklámpánál, ott kihagyattam, hogy a féklámpát ne sötétitse fólia) 20-as SUN GUARD fóliával). Az 5-ös csak a fény 5%-át engedi át, a 20-as a 20%-át. KPM műszakin már kétszer is átment, valamint a rendőrök is elfogadták igazoltatáskor a műbizonylatot... Az első ajtók üvegei enyhén zöldítettek, a gyári sötétités.... Az ablakokon a fólia alatt van az azonosító felragasztva, ugyanaz szerepel a műbizonylatban is. Ha ilyent tesznek fel és adnak műbizonylatot, akkor nyugodt lehetsz. Az első ajtón amúgy tényleg zavaró sötétben a nagyobb mértékű fóliázás, előző autóm úgy vettem de le is szedettem róla.
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 5596 találat 280 oldalon