MŰSZAKI VIZSGA

Témakör: Real life
aktuális téma
MŰSZAKI VIZSGA

Tud valaki olyan embert, akik tutira levizsgáztatja a verdát?

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Astra tune
#629
2013. december 31. 12:12
Hali.
(Jelenlegi állapot szerint)gyakorlatilag mindent vissza kell állítanod gyárira vagy gyári hatásúra.A kocsidat megnézve hirtelenjében:
-első-hátsó lámpa
-első ülés
-kormány
-első lökös
Egyszóval mindent ami nem gyári vagy gyári kinézetű.
De hátha ez jövő szeptemberig változik.
Pixi
#627
2013. december 31. 10:32
Sziasztok!
Elég rég volt mozgás a topikban így gondoltam megkérdezem vannak-e új tapasztalatok az új műszaki rendszerrel kapcsolatban!
Akinek van tapasztalata írja meg!
Nekem majd csak jövő szeptemberben lesz aktuális, de az már csak kicsit több mint fél év így el kell gondolkoni rajt mit is kell visszaalakítanom a Trabin!
BUÉK mindenkinek!
Astra tune
#626
2013. szeptember 06. 19:05
Plusz én ritkán használom az autót,akkor is inkább hétvégén.Akkor meg nem dolgoznak.
Astra tune
#625
2013. szeptember 06. 19:04
Akkor megint szerelés-vizsga-szerelés.
soilder
#624
2013. szeptember 06. 18:23
Bocsi ,de a MOZAIKBAN SZÓRAKOZTAK :O biztos ismerős nélkül mentél
hobizoli
#623
2013. szeptember 06. 17:55
utkozben megallithatnak a NKH-sok
Astra tune
#622
2013. szeptember 06. 17:06
Tegnap egy pár helyen érdeklődtem az átalakított autók műszaki vizsgájával kapcsolatban.Jól rájuk ijesztettek az 500-as büntetéssel,gyakorlatilag senki nem vállalja az ilyen autók vizsgáztatását.Az én gépemet alapul véve még ott is értek meglepetések.Ami egyértelmű hogy LSD,air,toldatok,nagy felni eddig is problémásak voltak.
De ami meglepetés volt:
-szemöldök
-első lámpa(hiába van benne az E jel)
-kiegészítő műszerek az A oszlopon
Ami nagyon meglepett:
A hátsó ablakon semmilyen matrica nem lehet.Legyen bármilyen kicsi el kell távolítani.
A leg bevállalósabb mondta hogy az air maradhat és az ülést le kell takarni valamivel.Minden más csak szigorúan gyári lehet.Főleg ami a kamerán és a fotón láthatók.Amúgy mondták hogy nem csak kamerán ellenőrzik őket,hanem személyesen is számíthatnak ellenőrzésre.Szúrópróbaszerűen beesnek egy-egy vizsgahelyre és a vizsgázott autót átnézik teljesen.
Egyszóval szigorúan csak gyári autóval mehetsz vizsgára.
Mivel új a jogszabály eleinte biztos komolyabb ellenőrzések várhatók a vizsgapontokon.Később(remélhetőleg) mint sok esetben valszeg itt is csökkenni fog az ellenőrzési kedv.Nekem szerencsére megvan a gyári cuccok 99%-a.
Egy pár nap szerelgetés haverokkal és a kocsi gyári lesz,majd műszaki után mehet vissza minden.
Egy biztos.Én ezek után SEM fogok gyári autóval mászkálni.
tomeex14xe
#621
2013. augusztus 09. 17:06
Sziasztok!
Ültetésnek ( komplett futómű csere ) mi lenne a módja lepapírozni, és milyen költségei lennének? vagy ti hogy járkáltok a low kocsikkal? Most kezdeném a dolgot de kicsit kezdik elvenni a kedvem midnenfelé a negatív dolgokat hallom...
PN
#618
2013. augusztus 09. 15:39
Daniel22
#617
2013. augusztus 09. 15:00
Sikerült megtudnod valamit?
garden1771
#616
2013. augusztus 08. 18:50
Engem is megállítottak. Sokáig nézegeti a forgalmit, erre kiböki, hogy nincs bejegyezve a vonóhorog (nem vontattam, és tudtommal csak akkor kötekedhet, ha vontatok)
Mondom neki, hogy pedig az be van, nézze meg azt a papírt jobban. Kb 10 percre elvonult a kolégájához tanácskozni, gondoltam itt bajok lesznek, elkezdtem kotorászni a kesztyűtartóban a legutolsó műszaki vizsgás papír után.
Mikor visszajött, csak annyit mondott, hogy ő most engem fel is jelenthetne, de most szerencsém van, eltekint ettől.......de a gallytörőnek biztosan nincs műbizonylata....mondom neki most megfogott, mivel az öregebb, mint az azt követelő szabályzat.

Miután elengedett megnéztem a forgalmimat, és látom, hogy fél sorral el van nyomtatva, a fékezetlen tömeg "500 kg"-ját az "állóhelyek számához" olvasta.
fehérc
#615
2013. augusztus 08. 18:14
pár éve még a cordobával megállítanak a rendőrök,kérik a műbizonylatot a fóliáról,persze csak a hátsóról volt(mivel elől már eleve szinezett)..próbálkozok simítani az ügyön,de csak elküld már egy kis szigorított vizsgára

Na erre elmegy mellettünk egy 1-s golf majd szét esik,szétrohadva fóliázva tele a kissebbséggel,mondom (már mindegy a helyzetem)hát ez ööööö,erre ezzel foglalkozunk...
küldte a feljelentést 2 hetem van hogy bemutassam az autót
lekapartam a fóliát előlről viszem a vizsgaállomásra,kérdi egy ott álldogáló ember mit vétet az autó?
Mondom neki,erre
Ő azt reagálta "hülye ez a kollega"
Kiderült pesten volt rendőr,azt mondta ő nem foglalkozik vele
TaaT
#614
2013. augusztus 08. 16:07
Úgy látszik én jó helyre vittem régen zöldkártyáztatni az autóm, ott azt mondták hogyha alapjáraton hozza a megfelelő értékeket akkor nem forgatják meg.
Z_Márti
#613
2013. augusztus 08. 13:57
vicc...
nekem meg ugye apum vitte... ő meg gondolom nem foglalkozott vele...
Piet_
#612
2013. augusztus 08. 13:52
aztán még ők voltak megsértődve hogy hát nem gondolom hogy direkt csinálták...
Piet_
#611
2013. augusztus 08. 13:50
az ilyen kókányokból tanulva, én akármikor csak tehetem ott vagyok az autó közelébe, figyelem ki mit csinál, aztán ha valami nem tetszik akkor ugatok...tegnap is ott lettem volna, de kiküldtek a csarnok elé napozni...aztán a placcról hallottam ahogy a csarnok végébe üvölt a motor aztán rotty...és gőz...
Z_Márti
#610
2013. augusztus 08. 13:31
na ilyen nekem is volt... a hűtőm a hondán nem volt tökéletes, a barom több percig max fordulaton pörgette, hogy végre normális értéket mutasson a CO mérő, és így szépen elkezdett kicsöpögni a víz a hűtőnél a nagy nyomás miatt, aztán jött a füst, mondom tök jó
ez még a zöldkártyás időszakban volt, és csak zöldkártya lett volna...
előtte a történet még viccesebb, apunak mondtam, hogy 8000 Ft-ért tudnak olyat, hogy az autó ott sincs. ááá, ő tud olcsóbbat, majd ő elviszi. szétforgatták az autót, és 10 000 Ft-ot kértek, mondtam, köszi apu
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 689 találat 35 oldalon