LED-ezzünk???!!! De hogyan???

Témakör: Real life
aktuális téma
LED-ezzünk???!!! De hogyan???

Sziasztok!
Ide ebbe a topicba a LED-ezéssel kapcsolatos tapasztalatokat, észrevételeket és kérdéseket írhatjátok!
Nem csak a műszerfalra korlátozva hanem az egész autóra nézve!
LED árak, típusok, kötési variációk, ki mit hogy oldott meg!
Próbaképp indítom a fórumot, mert nem igen van ezzel kapcsolatos topic, és egyre népszerűbb az autózásban is a LED, de nem csak a színek miatt hanem, mert ha jól kötik akkor egy örökké valóság az izzóhoz képest!

Pár link:
www.ledauto.hu
www.miraled.hu

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Robert9
#2728
2013. július 06. 01:47
Segítséget kérnék.
Tettem az autómba angel eyes lámpát, aminek a helyzetjelző 2-2 karika... karikánként 4-4db led van, tehát összeszen 1 lámpában 8db van.
1 lámpa, 8db Led. Van eléjük téve stabilizátor, hogy a fesz ingadozás ne üsse ki őket. Eddig oké. A baj az, hogy kb 10 perc működés után a Can-Bus megtalálja a helyzetjelzőt hibának. Valami plusz fogyasztót vagy ellenállást kellene betennem. Tudnátok segíteni mit és hogyan? (pótizzó és társaikat nem mókolom bele. Ellenállást keresek, csak nem tudom milyen kell és hogyan kössem be.)
Köszi előre is.
Pusi89
#2727
2013. június 07. 11:55
Helló helló!
Tudom, hogy nem autós led, de most érkeztek hozzánk ilyen kültéri led refik. Rendes táp van bennük, nem csak ilyen "kókányolt tápegységek". 220 volt, kültéri, stb stb. az árak:
10w: 4900
20w: 6900
30w: 10900
50w: 12900

Inkább az oldalamra írjatok, ha érdekel
tipo gt
#2726
2013. június 07. 08:40
Lemaradt a lámpa kép, bár H Astra lámpa de jól látszik a sok kis tükör ami irányítja a fényt. Ezek fókuszra vannak tervezve mivel az izzónak fix a mérete így a fókusza is.
tipo gt
#2725
2013. június 07. 08:38
Nos az a 7.5w nekem kicsit sok a hűtőfelülethez képest. Ha valóban tudja is a 7.5w-ot akkor túl hosszú ideig nem bírja persze nem órákra gondolok. A led érzékeny a hőmérsékletre és pláne nem szereti ha a csúcs működési hőmérséklete közelében van hajtva. 10w led reflektor mérete:Méretek: 10.3x8.5x8cm, igaz nem 7.5w de kiindulva ehez mekkora hűtés szükséges összehasonlítva a foglalatos 7.5w-os hűtőfelületével számomra ezért kérdéses a tartóssága, pláne a másik egy lámpában van elzárva a levegőtől ami azért ventilációsan hűtést ad a fémnek. De az egyik nagyobb gond ezekkel a ledes dolgokkal hogy nincs konkrét fókuszpontjuk ellentétben az izzós kivitellel és fókuszpont hiányban annyira szórt fényt ad amiből nagyon sok elveszik nem pedig a szükséges módon hasznosul, ez gond mivel így bár papíron még mindig kevesebbet fogyaszt a led mint az izzós és hiába nagyobb a fényerő ha abból mondjuk csak 70% ami kijut konkrétan láthatóságra a többi nem annyira szór. Némelyik újabb kisautónál Koreainál pláne látni lehet a féklámpánál hogy olyan az izzó körüli tükrös rész pláne ha világít az izzó mintha sok kis izzó működne pedig csak úgy van tervezve hogy a fókuszpontban levő izzó fényét maximálisan láthatóvá tegye.
Tikesz86
#2722
2013. június 06. 14:17
egy ilyen led pl akkor szartse ér ? http://www.ebay.com/itm/1156-BAU15S-21-SMD-Amber-Yellow-CANBUS-OBC-No-Error-Signal-21-LED-Car-Light-Bulb-/321123363710?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item4ac471ab7e&vxp=mtr .....láttam valahol sofita ledes izzókat is amiken már volt ez a hűtőborda csak nem találom azt a webshopot
tipo gt
#2721
2013. június 06. 13:55
Nos az alapvető hiba abban van hogy túl nagy a kínálat és persze minden bolt vagy forgalmazó a saját portékáját dicséri. Igazából a készen kapható sokledes cucokkal az a baj hogy csak elenyésző részükben van stabilizátor (helyzetjelző) ami szükséges mivel a led nem szereti a túl feszt, márpedig ezek a cuccok elvben 12v-ra vannak.Az indexhez kellene egy olyan relé ami ledhez van különben túl gyorsan villognának a lámpák. Amúgy 21w izzó kiváltásánál ledre számítanak a lumenek ami viszont arányban áll a led teljesítményével. Azoknak a reklámoknak nem szabad hinni ahol túl nagy teljesítményt adnak meg mert többnyire csalás az egész. Egy 10w lednek a normális hűtőborda méret ami szükséges hogy ne emelkedjen a hőmérséklete 80c közelébe 5x8x12cm alu hűtőt igényel amivel szépen 50-60c körül tartható a led hőmérséklete amivel valószínűleg örökös lesz szinte. 21w izzót normálisan kiváltani ledes cuccal, hm nemtudom, én ha kiváltanám az indexet csak darab power ledet raknék be aminek már van fényereje.
Tikesz86
#2720
2013. június 03. 16:33
Üdv! Tudna valaki ajánlani egy olyan webshopot ahonnan tudok rendelni megbízható normális ledes "izzókat" ? helyzetjelző index stb helyére kellene..eőre is köszi
Sanyika120
#2719
2013. április 29. 19:32
Köszönöm!
tipo gt
#2718
2013. április 29. 07:45
Egyetértek, minden ledhez más és más ellenállás kell. Autós használatnál hacsak valaki nem rak be stabit 14v-al kell számolni, azért legalább ennyivel mert alapban papíron 14.4v amivel tölt a generátor, ez az érték persze csökken ha fogyasztót kapcsolunk de inkább tudjon "többet" az ellenállás mind kevesebbet. A másik fontos dolog hogy a beépítéstől függően ajánlatos diódázni az áramkört mert nemcsak a túlfesz miatt éghet ki a led hanem a "tűimpulzus" miatt is ami miatt jópár esetben a tompított izzók is kiégnek.
Pixi
#2717
2013. április 29. 07:06
Attól fögg milyen LED-hez kell! Nem lehet általánosítani! A legjobb ha meg van a LED adatlapja, hogy mekkora a nyitófesz, és mekkora áram kell neki és az alapján már meg tudod adni a kalkulátornak az adatokat, és megkapod mekkora ellenállás kell. Pl egy sima piros LED-nek 1kohm 0,2W elég, egy 5 chipes fehérnek 150ohm 2W kell, és ha 4 piros magas fényerejű LED van sorba, akkor oda 220ohm 0,5W kell sorba. De pontosan csak a LED adatai szeint lehet megadni az értéket!
Sanyika120
#2716
2013. április 28. 19:01
Milyen ellenállást érdemes használni adatot és képet tudnátok esetleg küldeni köszi.
Pixi
#2715
2013. április 27. 21:08
Valami nem jó a linkedben!
Pixi
#2713
2013. április 27. 21:02
Hali!

Minden LED bírja a megfelelő értékű ellenállással! De jobb minden esteben 14 volttal számolni a 12 helyett!

Itt van egy kalkulátor soros kötés esetén.

Itt egy másik párhuzamos kötés esetén.

Ezekkel talán tudtam segíteni neked!
üdv
PIXI
Sanyika120
#2712
2013. április 27. 19:21
Sziasztok olyan ledet keresnék ami a 12v birná vagy valamit ami csökkentené a 12v 3v-re.
tipo gt
#2711
2013. április 27. 08:40
Elég valószínűtlen hogy 20w-nyi fényerőt produkáljon ez a valami. Az ok egyszerű sem azok a cree ledek pláne 4db nemtud ekkora fényerőt de a legfőbb gond hogy már rendes 3w-os lednek is komplett aluházas zseblámpaház kell a hűtés miatt. Feltételezve a 4db egyenként 5w lednek akkora hűtés kellene ami semmi képen sem férne rá a sima P21 foglalatra. Az ami látszik a barnás hűtőfelület az édeskevés, 5w lednek nagyjából akkora hűtőfelület kell mint egy régebbi számítógép procihűtő. A cree ledek amúgy is csalókássak, ezek esetleg csúcs magasan 1w/db lehetnek. Azért sem lehetne 20w mivel a BMW ledes lámpa 19w és az azért igencsak profin világít, na most akkor ennek akkora fényerőt kellene adnia, hogy kisüsse a szemed minimum. De a kis képen látható fényerő alapján még 1w/db sem lehetnek.
TaaT
#2710
2013. április 26. 23:43
4db cree led.

Most jutott eszembe hogy van nekem itthon ilyen izzó Írd be a linkelni kívánt szöveget

Megmérem ez mennyi A-t vesz fel és egyből megvan a másik fogyasztása

A kérdés az lenne hogy 20W elég 21W helyett az index rendes működéséhez?
Pixi
#2709
2013. április 26. 21:59
Hali!
Ezt csak akkor tudhatod meg ha veszel ilyet és kipróbálod! Nekem kicsit gyanús az a 20W! Kicsiknek találom a LEDek méretét! Amúgy ha tényleg 20W akkor ennek a fénye meg kell feleljen egy majd 180-200 wattos izzóénak!
Sajna ezek a LEDes dolgok a próba szerencse kategóriába tartoznak még!
Ha netán veszel írd meg mi a tapasztalatod!

üdv
PIXI
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 2768 találat 139 oldalon