Felni festés. Miért nem sikerül?

Témakör: Helpdesk
aktuális téma
Felni festés. Miért nem sikerül?

Sziasztok! Van 4db MAK Racing Spirit felnim, fehér színűek. Leütések vannak rajta, amiket csiszolással szépen ki is javítottam. A belső oldalon a centrír súlyok helyén szintén nyom maradt, ott is javítottam csiszolással. A probléma ezután jött. rengetegszer festettem spray-kkel, mindenfélével. De egyszerűen eddig ahányszor fehéret vettem, mindig használhatatlan volt. Egyszerűen nem fednek. És ez most sem volt másképpen. Akármilyen messziről, akármilyen óvatosan fújom, a tünet mindig az hogy a festék lecsapódik, majd a különféle formák (letörések,peremek stb) élein elvékonyodik, és ott szinte átlátszó. Ha többet fújok akkor meg csak megfolyik. Csak a fehér festékekkel van ilyen gondom. Az aládolgozás, por és zsírtalanítás mondhatni tökéletes. És mégis ez történik. Kérdésem az lenne hogy melyik spray terül jól, vagy mit rontok el? Csak ködölni, kijavítani szeretném a hibákat, nem telibe festeni. Egy opció van még. Ha átfestem radikálisan más színre. (mivel minden más spray jól fed a kezemben) de félek hogy feketében csúnya ez a felni. Szóval aki tud az tegyen be képet különféle színű sokküllős felnikről! Köszi!

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5
DPluss
#19
2010. november 22. 21:33
de ha gondolod, ott vannak a cigányok, azok is megfújják...csak hagy kint az utcán :DDDD
Adam Vito
#18
2010. november 22. 21:32
Keys
#17
2010. november 22. 21:32
Szarjál rá a picsába, festesd le mással!
DPluss
#16
2010. november 22. 21:32
igazából nem tudom, annyira nemlehet vészes, rákell kérdezni a helyi mestertől :D
lasi
#15
2010. november 22. 21:32
alapozni majd fujni, autofényezö szerintem 15böl megfúja
Kriminals
#14
2010. november 22. 21:30
Kb milyen összeg manapság egy 14colos nem túl bonyolult alufelni szemcseszórása?
Adam Vito
#13
2010. november 22. 21:29
DPluss
#12
2010. november 22. 21:29
ha azt akarod hogy tartós legyen, akkor homokszóróztasd le és utána rögtön viddel festeni:)
Kriminals
#9
2010. november 22. 21:28
Szóval mindenképpen az alapozás hiánya a hiba?
Keys
#8
2010. november 22. 21:27
jah és ne higgy a praktikeres meg a homasitás varázs-spraykben
Keys
#7
2010. november 22. 21:25
DPluss
#6
2010. november 22. 21:25
temperával vagy vízfestékkel az etalon :DDDDDDDDDDDDDD
Adam Vito
#5
2010. november 22. 21:25
Létezik olyan felnialapozás, hogy "füllerezés"....
qblekzolee
#4
2010. november 22. 21:25
Hali, szürke alapozót fújj alá!Szerintem segíteni fog!
DPluss
#3
2010. november 22. 21:24
csiszold le, aztán fesd le korróziógátló alapozóval, nem jut eszembe most a neve de a napokban emlegettem...a lényeg hogy annyira belemar a felületbe hogy biztos hogy a festék megmarad rajta:)
ChPh
#2
2010. november 22. 21:24
hát, én nem spay-vel festenék felnit
Kriminals
#1
2010. november 22. 21:20
Sziasztok!

Van 4db MAK Racing Spirit felnim, fehér színűek. Leütések vannak rajta, amiket csiszolással szépen ki is javítottam. A belső oldalon a centrír súlyok helyén szintén nyom maradt, ott is javítottam csiszolással.

A probléma ezután jött. rengetegszer festettem spray-kkel, mindenfélével. De egyszerűen eddig ahányszor fehéret vettem, mindig használhatatlan volt. Egyszerűen nem fednek. És ez most sem volt másképpen. Akármilyen messziről, akármilyen óvatosan fújom, a tünet mindig az hogy a festék lecsapódik, majd a különféle formák (letörések,peremek stb) élein elvékonyodik, és ott szinte átlátszó. Ha többet fújok akkor meg csak megfolyik. Csak a fehér festékekkel van ilyen gondom. Az aládolgozás, por és zsírtalanítás mondhatni tökéletes. És mégis ez történik. Kérdésem az lenne hogy melyik spray terül jól, vagy mit rontok el? Csak ködölni, kijavítani szeretném a hibákat, nem telibe festeni.

Egy opció van még. Ha átfestem radikálisan más színre. (mivel minden más spray jól fed a kezemben) de félek hogy feketében csúnya ez a felni. Szóval aki tud az tegyen be képet különféle színű sokküllős felnikről!

Köszi!
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5
Összesen 99 találat 5 oldalon