Felni festés. Miért nem sikerül?

Témakör: Helpdesk
aktuális téma
Felni festés. Miért nem sikerül?

Sziasztok! Van 4db MAK Racing Spirit felnim, fehér színűek. Leütések vannak rajta, amiket csiszolással szépen ki is javítottam. A belső oldalon a centrír súlyok helyén szintén nyom maradt, ott is javítottam csiszolással. A probléma ezután jött. rengetegszer festettem spray-kkel, mindenfélével. De egyszerűen eddig ahányszor fehéret vettem, mindig használhatatlan volt. Egyszerűen nem fednek. És ez most sem volt másképpen. Akármilyen messziről, akármilyen óvatosan fújom, a tünet mindig az hogy a festék lecsapódik, majd a különféle formák (letörések,peremek stb) élein elvékonyodik, és ott szinte átlátszó. Ha többet fújok akkor meg csak megfolyik. Csak a fehér festékekkel van ilyen gondom. Az aládolgozás, por és zsírtalanítás mondhatni tökéletes. És mégis ez történik. Kérdésem az lenne hogy melyik spray terül jól, vagy mit rontok el? Csak ködölni, kijavítani szeretném a hibákat, nem telibe festeni. Egy opció van még. Ha átfestem radikálisan más színre. (mivel minden más spray jól fed a kezemben) de félek hogy feketében csúnya ez a felni. Szóval aki tud az tegyen be képet különféle színű sokküllős felnikről! Köszi!

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5
Adam Vito
#59
2010. november 22. 22:14
-T-Boy-
#58
2010. november 22. 22:12
nem hejett hanem helyett este van
actafool
#57
2010. november 22. 22:10
jah amugy bocsika 36-os kommentet neked címeztem csak nem nyomtam válasz erre gombot
-T-Boy-
#55
2010. november 22. 22:09
nekem 8 h te a papír hejett kanalat használsz XD én maradok a papírnál :DD
-T-Boy-
#54
2010. november 22. 22:08
én alufelnit nem színtereztetnék soha! a hő miatt meglágyul a felni anyaga, de van aki esküszik rá :) én nem
Adam Vito
#53
2010. november 22. 22:07
Jaa glett vagy a falra vagy a budiba megy, de akkor miért kell az egyikhez "kanál" a másikhoz meg papír :D
-T-Boy-
#52
2010. november 22. 22:07
Vickman
#51
2010. november 22. 22:06
Sziasztok. Én is pont acélfelni festés előtt állok, sztetek ha lecsiszolom fémig, utánna alapozó és festés,az úgy tartós marad? Kromofággal szabad próbálkozni?
-T-Boy-
#50
2010. november 22. 22:06
tök mindegy :) ez pl termékektől függ pl egyik márkára füller van írva másikra meg filler :D harmadikra töltőalapozó :D
meg van a gitt/ kitt tök ugyan az :D de a glett az más XD
-T-Boy-
#49
2010. november 22. 22:04
egyébként visszakanyarodva a legelső kommenthez, sztem szilikonozva lehettek a kerekeid, mármint a gumik, és ez beszívódott a felni lakkozásába. hiába pucolgatod pl nitróval az nem hozza ki. próbálj venni vízbázisú festékekhez való szilikonlemosót ami sótalanító is, ez jó az oldószeres festékekhez is, viszont az oldószeres szilikonlemosó nem jó a vízbázisuhoz. ha így sem sikerül akkor le kell csiszolni a felniket, majd alapozni és akkor tuti jó lesz :)
Adam Vito
#48
2010. november 22. 22:04
Na én Ü-vel írtam, Te I-vel írod én így hallottam fényezőtől, de az eljárás az ugyanez.
lasi
#47
2010. november 22. 22:02
értem, ezekbe a dolgokba én nem látok bele....
fényezéshez türelem kell...... az nekem nincs
ricsi 92
#46
2010. november 22. 22:01
csak a felnit vágja tönkre a szinter mert kilágyul az anyag és majd állandóan járhatsz görgőztetni
Kriminals
#45
2010. november 22. 22:00
Jaja, meleg ultrás vízzel lehet közömbösíteni.
-T-Boy-
#44
2010. november 22. 21:59
van 1 kimondottan aluminiumra való alapozó a neve washprimer. De erre még rá kell fújni a fillert, ha tökéletes eredményt szeretnél!
Mostani fillerekkel lehet már nedves-nedves eljárásban dolgozni( Nem minden filler tudja ezt) ez azt jelenti, hogy miután megfújtad a felnit 15-25 perc múlva minden csiszolás nélkül mehet rá a szín, persze ugyan azzal a düzni méretű pisztollyal kell csinálni a fillerezést mint a fényezést
actafool
#43
2010. november 22. 21:58
Én felnimre mit mondanál mit tudnék vele itthon házilag csinni állítilag gyári polír de egy helyen van benne egy kurva nagy belecsiszolás meg a belső perem rész feketére lett festve de elég szarul szerintem nem is gyárilag volt polír mert itt ott felpattogott a festék és alatta sima matt szürke.
Valami alap szürke színre akarom
lasi
#42
2010. november 22. 21:57
én nem mondtam h fényezö vagyok, csak tapasztalatot irtam le.....
mert ha ö házilag neki fog álni, ugyn igy fog járni
-T-Boy-
#41
2010. november 22. 21:56
a Kromofágot közömbösíti a mosószeres, vagy samponos víz! Én is fényező vagyok, nem 1- nem -2 felnit, vagy alu tárgyat fújtunk kromofág után és mégis a mai napig rajt van a festék.
t.mate
#40
2010. november 22. 21:55
Te király vagy
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5
Összesen 99 találat 5 oldalon