3 Betétprogram!
4 Versenypálya!
hiszen
5 Éves a Gyorsulási Futam!

5 esztendő, 46 verseny, 8 helyszín, és 27000 mért futam… Ez már történelem, egy 5 éves gyerek önállóságot mutat, képes elhatárolni a valóságot a képzelet világától, egyre együttműködőbb, emlékezik, tudja hová, kihez tartozik és a jövőbe tekint…

5 évesek lettünk, s ennek alkalmából, most az ünnepelt adja az ajándékot!

A szezonzáró futam nem tartogat mást, mint egy 4-pályás gyorsulási versenyt, az OB és az EB (EESLC) szezonzáró futamát!

Az NHRA után most mi is egy négypályás layoutot rendezünk be a tököli reptér betonján. Az 1960-as, -70-es évek néhány különleges, bemutató versenye után az amerikai nagyközönség 2009 szeptemberében láthatta az első modern négypályás NHRA Drag bemutató futamot, s 2010 márciusában a zMax Dragway-en ismét négy giga-V8 dübörgött egyszerre a Full Throttle Drag Racing 4Wide Nationals stage-ében.

Mindössze öt hónappal az amerikai négysávos után a magyar közönség is találkozhat a sportág ezen ínyencségével, mellyel méltón szeretnénk megünnepelni a magyar gyorsulási történelem ötesztendős (negyed)mérföldkövét.
Nemcsak a nézőknek lesz izgalmasabb négy autónak szurkolni, de a versenyzőknek sem elég a jól bevált röpke oldalpillantás, hiszen az ellenfelek mindenhonnan támadnak!
A versenynapon a dupla pályaszám kétszeres lehetőséget nyújt a gyakorlásra, kvalifikációra, hiszen egy-egy rajt sokkal feszültebb lesz, de épp ezért minden versenylázban égő pilótánkat kérünk, hogy a biztonságra különösen nagy körültekintéssel ügyeljenek!

A négysávos verseny után a sportág örökös bajnoka, John Force, a következőt mondotta: „Olyan voltam mint egy kisgyerek. Ugyanaz az érzés kerített hatalmába, mint mikor először szálltam be egy Funny Carba… S mikor egyszerre indul be a négy autó és egyszerre csináljuk a burnoutot… Füst volt mindenhol! Nagyon vad!”
Reméljük, hasonló élményt jelent majd minden hű rajongónknak Magyarország első négypályás, jubileumi gyorsulási versenye!

Ezen a futamon dőlnek el a kategóriák helyezettjeinek sorsai, illetve az EB szuperdöntőjének győztese!

Az OB Amatőr kategóriáinkban is óriási a feszültség, mert a ponthatárok nagyon közel vannak egymáshoz!

III. Toldi Mihály - 34 pont

A Profi kategóriák végkifejlete is számos komoly küzdelmet ígér!

III. Matej Èan¾ek - 31 pont

Az EB végkifejlete pedig egyenesen parádésnak ígérkezik!

Az ULEZ-i EB futam 3 győztese a tököli verseny 3 győztesével fog megvívni az 1000 eurós fődíjért!

Az ULEZ-i EESLC EB Szuperdöntőjének helyezettjei:
I. Marcin Blauth – GMC TYPHOON (8.9 sec)
II. Andrzej Piwek – Mitsubishi Lancer EVO VI (12.6 sec)
III. Dariusz Rejkowski – Honda Civic BHW (12.7 sec)

Az EESLC nevezési díja: 20 EUR v. 5700 HUF

Az EESLC tököli futamának 3 Superfinal (HANDICAP) győztese az alábbi pénzdíjazást kapja:
I. Nevezési díjak 50%
II. Nevezési díjak 30%
III. Nevezési díjak 20%

A tököli futam 3 győztese Handicap rendszerben a lengyel első 3 helyezettel fog megvívni az abszolút győzelemért, és díjazásért!

Az EESLC Abszolút győztesei végső fődíja HANDICAP versenyben:
I. 1000 EUR
II. 500 EUR
III. 250 EUR

HANDICAP futamokat csak akkor fogunk alkalmazni, ha a két versenyző között 2mp-nél nagyobb különbség lesz a kvalifikációs eredmények alapján!

A Kicker dB CUP páros hangnyomásversenyének döntői is komoly díjazásra számíthatnak az utolsó futamon, ahogy a carstyling.hu éves szépségversenye is itt zárul!

Ha az év utolsó versenye a 4 pályával, a közel 30 külföldi versenyzővel, és legalább 1000 futammal nem volna elég ahhoz, hogy kilátogass, úgy az igazi ajándék az első 200 belépőjegy ajándék LED-es kulcstartós sípot, és egy 2000HUF-os ruhavásárlási utalványt kap, továbbá a döntők előtt 200 szeletes születésnapi tortával fogunk egy kicsit ünnepelni a Tököli Repülőtér kifutóján!

Info: 70.522.00.16 v. [email protected] / [email protected]