Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!

Május utolsó szombatján, szép nyári nap kíséretében került sor a Futam gyorsulási sorozat tavaszi szezonjának utolsó állomására, melynek Tököl reptere adott otthont. A rendezvény - szokásokhoz híven - a gyorsulók mellett a szép és hangos autóknak is versenyzési lehetőséget biztosított, hiszen ezúttal is sor került szépségversenyünkre, valamint a Fusion hangnyomás versenyére, melyek szép számmal vonzották az épített autók tulajdonosait a helyszínre.

Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!A versenyszámoknak kialakított parkoló már délelőtt csordultig telt a „bútorlapos” járművekkel, a dB Kupa szemmel láthatólag egyre népszerűbb az autóhifi mágusai között. A tököli forduló pedig rekordoktól sem volt mentes, hiszen a nagy meleg ellenére Kormos Richárd új országos csúccsal nyerte meg kategóriáját, és mindössze 0,7 dB-lel maradt el a világcsúcstól!

Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!Több régi arc mellett a Show and Shine forduló is számos új versenyzőt hozott, akik közül sokan már az első alkalommal trófeával térhettek haza. Gyorsulás terén is igen színes volt a felhozatal: a külföldi versenyzők közül itt volt Európa leggyorsabb E30 BMW-je, mely sajnos a nagy hőségben nem tudta a 8.2-es rekordját hozni, csak valamivel 10 másodperc felett futott. Dragek terén a brutális lengyel Corvette, a VTG Chevelle, a kétmotoros Scirocco és a szlovén Honda CRX képviseltette magát. Hazai fronton a már megszokott versenyzők mellett egy régi ismerős is feltűnt, az SSMotors Nova személyében. Az autó most már magánkézben, kisebb blokkal tudja le a 402 méteres távot, így valamivel gyengébben, 10 másodperc felett produkál. A csapat elmondása szerint viszont már hamarosan elkészül az új dragster, ami minden bizonnyal hazánk leggyorsabb autója lesz.

Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!A profik mellett számos új próbálkozó is akadt, több-kevesebb sikerrel. Az egyik leglelkesebb versenyző egy – mondjuk így – igen egyedi módon felcicomázott sárga Trabant tulajdonosa volt. A hatalmas, láthatólag házi készítésű légterelők viszont végül nem igazán bizonyultak indokoltnak, pedig azért kemény lett volna a morcona külső mögött egy M3-asokat reggelire megevő meglepetésautót megismerni. Nem így történt :)

Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!A verseny mellett BMW és Chevrolet klubtalálkozókra került sor, valamint új elemként táncbemutatóra, valamint bikinis autómosásra is sor került a helyszínen, melyet nem más, mint sztriptíz-bajnokunk, Susan Pearl műsorvezetett. A további részleteket pedig megtaláljátok a galériánkban.

A rendezvénysorozat következő állomása a kalendárium tanúsága szerint július 18-20 Szentkirályszabadja, ahol a versenyzés mellett számos egyéb program várja a nagyérdeműt. Minderről hamarosan bővebben is olvashattok oldalunkon is.