Klíma gondok, tisztítás

Témakör: Tuning
aktuális téma
Klíma gondok, tisztítás

Gondolom sokaknak probléma lehet a tapasztalat hiány a klímával kapcsolatban... Az én gondom a rendszer tisztítása lenne. Halottam, hogy van otthon elvégezhetős ilyen fertőtlenítős aerosolos megoldás, de nem sokat tudok róla... mennyire hatásos? hogyan működik, illetve van e más megoldás a klíma tisztításra, sajnos több egymásnak ellentmondó véleményt hallottam a dologról, itt szerintem sokkal több segítséget kaphatok ezzel kapcsolatban.

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Adam Vito
#168
2013. július 07. 16:03
Szeva.
Bemész bármelyik autós boltba és kérsz klímatisztítót.
A legegyszerűbb megoldású arról szól, hogy megnyomod a flakon tetejét, felhúzott ablakkal, teljes terhelésű belső keringtetést csinálsz, mindezt addig amíg a flakon ugye ki nem ürül :)

A másik megoldás, hogy veszel hosszabb csövet és egy másik klímatisztító típussal befújsz adott mennyiségeket a szellőzőkön keresztül...
zolikaDB
#167
2013. július 07. 14:59
Üdv Urak!
Astra G-m van manuál klímával. Nem büdös, nem kellemetlen a szaga. Belső keringetőm, mint sok más ilyen kocsiban, kaputt, nyitott állásban van, h télen nem párásodjak. Klímatisztítás, de inkább fertőtlenítés házilag hogyan oldható meg?
opelgeri
#166
2013. június 23. 00:10
Esetleg behúzótekercs? Nekem G Astránál töltötték fel gázzal+olajjal a rendszert, a kompresszor megy, de nem keringet, mivel mint a feltöltés után megállapitották,a behúzótekercs nem jó Ami nem egy olcsó dolog... Esetleg lehet hogy Nálad is ez a gond (bár nem tudom, hogy az Audidban hogy van megoldva, csak gondolom német-német...)
soestkee
#165
2013. június 22. 22:19
Sziasztok. Olyan gondom lenne hogy az autómban Audi A4 B6 sajnos nem megy a klíma. Elvittem feltöltetni egy aránylag igényes helyre, és megcsináltak minden nyomáspróbát stb, feltöltötték a rendszert, de sajnos továbbra sem változik a dolog. Azt mondták nem tudják így megmondani hogy mi lehet a baja. Sajnos több napig nem engedhetem meg magamnak hogy ott hadjam az autót mert a munka eszközöm. Azt mondták páran hogy szinte biztos hogy az elektronika résznél lesz a probléma ami elvileg kapcsolná a kompresszort. Digit klímáról van szó, és az autó kb 7-8 hónapot állt mielőtt megvettem. Keresek hozzáértő embert aki nem csak találgat, és esetleg rá is tudna nézni az elektronikára. A computer nem jelez hibát azon már túl vagyunk.
Please Help!
lasi
#164
2012. augusztus 01. 19:50
remélem jo lesz...... most szárad a kocsi
Masterdriv
#163
2012. augusztus 01. 16:13
az a fekete trutyi az a baktériumok és szöszök milliárdainak sokasága..az okozza a "büdöst" :D lol : Dmikro tekered a klímát..és ha eltömődik..mivel 20+bar van a csőben szétfújja e!!!
Masterdriv
#162
2012. augusztus 01. 16:12
szereltél be bojlert gecc???
lasi
#161
2012. augusztus 01. 15:05
szétszedtem a csövet, valami fekete trutyi volt benne...... na ez honnan jöhetett

most ki kell a kocsit száritani, mert tuti pár liter kifolyt
lasi
#160
2012. augusztus 01. 14:51
és az a vizcsobogás honnan jöhet?
lasi
#159
2012. augusztus 01. 14:50
megvan a cső...... jön belöle a cucc, csak valahonnan még jön, lehet nyomás hatására enged valahol.....

jah, lehet érdkelödnek nálad ebc cuccra, megadtam a számod
Masterdriv
#158
2012. augusztus 01. 14:37
LASI!!!
Ez VW nél szokottt gond lenni.. HA eltömődik kosszal a kondenzvíz kiveető akkor tud "behugyozni" azt kell kitisztítani... többnyire a kocsi alatt van kivezetve a kondenzvíz...ebben rejtőzik a hiba ez szinte 100%
lasi
#157
2012. augusztus 01. 14:19
hali!

toyota rav4 nél kis sziszenés jött a kesztyütarto felöl, ezután folyt a kondenzvíz be a lábunkra...... ma szétszedtem, de az elvezetö egyben van...... kifelé is folyik a viz, de valahonnan az utastérbe is, repedést nem találtam.......

valahol már anyi viz öszegyült, hogy kanyarokban hallani hogy csobog a kocsin belül, de nem találom
Corsam
#155
2012. július 31. 22:05
sziasztok vki meg tudná nekem mondani ennek a hivatalos nevét? és hogy lehet e kapni ilyent vhol?
KisALjas
#154
2011. július 25. 15:53
Sziasztok!



Egy kis segítség kellene a szakiktól...

Tegnap vettem egy klíma tisztító sprayt mert egy ideje nagyon büdös a klímám (2008-as Fábiában) megcsináltam, de arra lettem figyelmes hogy valami nyikorog a motortérbe mikkor kikapcsolom a klímát egy ideig, (nem nagyon szoktam járó motor mellett a kocsit figyelni) illetve bent tiszta pára lett minden (15percig ment a klíma max-on, belső levegő keringetés mellett)... Ez valami hiba jelenség? nem pont ez a klíma hátránya hogy száraz?



Előre is köszönöm!
BollaFeri
#153
2011. június 30. 20:43
Fasza, hogy 1 éve beszélgettem itt utoljára, amint látom.. Nincs nagy forgalom.
BollaFeri
#152
2011. június 30. 20:42
Van aki ért a klímákhoz itt? Mert ma odaértem a klímáshoz az új kompresszorommal, de olyanokat mondott, amit én nem értek.. Természetesen az autó nem lett ma kész...
BollaFeri
#151
2011. június 30. 20:40
Lehet beállt a dugattyú, és csak elforog az ékszíj, amíg el nem szakad..
deflektor
#150
2011. május 24. 18:00
sziasztok!

hogy lehet a belső párologtatóból kitakarítani a leveleket és rovarokat anélkül, hogy ki kellene szedni az egészet? Nincs erre valami szer, ami kimarja ezeket a szerves dolgokat, de az alut békén hagyja ?
simply
#149
2010. augusztus 03. 12:42
Sziasztok!
Mi lehet a probléma, ha a klímakompresszor meleg motornál nem kapcsol be? Hideg motornál simán bekapcsol és működik a klíma, de a motor amint eléri az üzemi hőfokot, akkor nem kapcsol be (nincs is kattanó hang)
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Összesen 188 találat 10 oldalon