Elektromos turbó

Témakör: Tuning
aktuális téma
Elektromos turbó

Sziaztok! Tudnátok segíteni a témában? Milyenek ezek? Mennyit érnek ezek? Bármilyen kocsiba beszerelhetők? Áruk úgy hallottam nem vészes, olyan 40-50e ft körül lehet, inkább ilyenbe fektetnék, mint chiptuningba. Kell/érdemes ehhez valami komolyabb átalakítás a kocsin? Előre is köszi, és bocs ha hülyeségeket kérdeztem, nem vágom a témát.

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
22 23 24 25 26 27
a8
#16
2004. szeptember 01. 07:58
Odor Lajossal tudámaltam, nyilván tudod ki mert ahogy észrevettem ismerös vagy Baján - ö ugyanazt mondta mint Lordie - akkora plusz suly(az aksik miatt), hogy a plusz teljesitmény szinte elvész a plusz suly mozgatására.....
Lordie
#15
2004. augusztus 31. 23:06
Ez meg marketing kamu. ATC írta?

Turbólyuk itt is van, mert padlógáznál kapcsol csak be (van egy mikrokapcsoló a gázkar alatt) és azért 80000rpm nem áll egyből rendelkezésre. Igaz nagyon minimális, mert pillanatok alatt felpörög, de akkor is van...

Arról nem beszélve, hogy szívó motornál a hengerfejbe nem jó, ha turbónyomás kerül (levegő, amit gyárilag a szívósorból jön és vákuum kellene legyen), kartelgázt is el kell vezetni, kis PCV trükközés meg sokminden más... No pl. ez az, amit nem tett meg az ATC sem
Lordie
#14
2004. augusztus 31. 22:58
Jim! 40-50e FT-ért vmi nagyon gagyi cucc lehet! Sokféle van és 99%-k használhatatlan. Dynacharger Turbopak az igazi, de egy akksit kapsz max. hozzá annyiért...

És ne feledd, ha van már turbónyomásod (ettől lesz, a spiralmax féle gánytól semmi plusz) kell egy kis extra üzemanyag is vhogy. Vagy chip (ebben nem bíznék) vagy legalább FMU (boost függő üzemanyagnyomás emelés). Ami nem 40e FT :)

Lordie
#13
2004. augusztus 31. 22:43
Ja és 110e-ért adtam el mindenestül. Igazából ennyit még meg is érne, de máshol nem kapod meg még az akksit + kábeleket sem ilyen olcsón. Csak sürgősen kellett a píz.

Lordie
#12
2004. augusztus 31. 22:38
Az ATC-s el.turbó az én autómban volt, azzal vettem! Felejtsd el az ATC-t egy nagy kamu cég! Tizede sem igaz az ott leírtaknak és kurvára nem értenek hozzá, csak a szájuk jár. De ha érdekel az el. turbó beszerelve, itt van pár régi kép róla:

ATC féle el.turbó

Ez a fajta ami nekem is volt még megérné (ez nem 69USD-s turbonator, spiralmax ilyesmi), de a nagy plusz súly, ill. költséges ára (akksik, vezérlő, kompresszor, spéci kábelek etc.) szerintem max. használtan, ha tudsz szerezni...
ATC egyébként 600e-ért szereli be!!!! Nagyon durva, ezért sem adtak el belőle egyet sem! (én ennyiért alakítottam át rendes turbóssá - hát ég és föld...)
Alesi
#11
2004. augusztus 31. 22:04
Ez a Honda asszem itt van fenn az oldalon...
Szpilu22
#10
2004. augusztus 31. 21:11
Nézzétek meg ezt az infót.
Szpilu22
#9
2004. augusztus 31. 21:10
Jah meg két exide akksi volt hátul(ezek kb 80ezert érnek), külön bizti táblája volt ...
http://www.atc.hu/Honda3.htm
JiM
#8
2004. augusztus 31. 21:07
Itt Baján úgy hallottam egyik tuning bolt azt állította, tud szerezni 40-50 körül. Csak nem akarom hogy "átverjenek", azért próbálom a témát körbepisálni előbb!
Holnap bemegyek, és személyesen érdeklődöm.
Állítólag 15% akár 20%-os teljesítménynövekedés...Inkább ilyen egy benzinesre, mint nemérsemmitchippel szarakodni. Csak hát kellene többet és pontosabbat tudni az egészről...
Szpilu22
#7
2004. augusztus 31. 21:05
Láttad... volt egy Hondában ilyen elektromos turbó csak padlógáznál működött kb +15-20le adott még.asszem.és ő adta ilyen 80-90e Ft környékén.
Streetpolo
#6
2004. augusztus 31. 21:04
150 200 közötit halottam én de sajna semmi konkrétum és olyan 30-le körüli töbletet de ezeket csak innen onana ezeket is olyanoktol akik "nagyon" értenek hozzá ugy hogy valami zseni igazán felvilágosithatná az elménket
Streetpolo
#5
2004. augusztus 31. 21:03
engem is érdekelne
Szpilu22
#4
2004. augusztus 31. 21:03
Tudsz még valamit róla? Én úhy tudom hogy 100 ezres nagyságrendű az összege.
JiM
#3
2004. augusztus 31. 20:56
Most olvasom egy fórumon, hogy előnyei elég jók, csak alig van infó róluk:
"nincs turbo-lyuk, vagyis nincs felpörgési idő, másfelől nem képez folytást a kipuffogóban, harmadrészt a CO mérést sem befolyásolja (vagyis legfeljebb jótékonyan), negyedrészt nem termel vagonnyi plusz hőt a motortérbe"
JiM
#2
2004. augusztus 31. 20:53
Javítanám, nem turbó ez, inkább supercharger vagyis feltöltő ha jól tudom.
JiM
#1
2004. augusztus 31. 20:50
Sziaztok!
Tudnátok segíteni a témában? Milyenek ezek? Mennyit érnek ezek? Bármilyen kocsiba beszerelhetők? Áruk úgy hallottam nem vészes, olyan 40-50e ft körül lehet, inkább ilyenbe fektetnék, mint chiptuningba. Kell/érdemes ehhez valami komolyabb átalakítás a kocsin?
Előre is köszi, és bocs ha hülyeségeket kérdeztem, nem vágom a témát.
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
22 23 24 25 26 27
Összesen 536 találat 27 oldalon