citroen saxo

aktuális téma
citroen saxo

már hiányzott a szívemnek egy jó kis saxo-s topic, annyit tehetek, hogy elkezdem.

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
pszaby
#1574
2013. március 28. 19:15
Ja és majd egyszer az autót is lemosom.
pszaby
#1573
2013. március 28. 19:14
Már nem bírtam ki és felraktam őket:
http://mypic.carstyling.hu/53722/uploads/53722_1364494406.jpg

Nem egy egetverő felnik de nekem tetszenek.
mjames
#1572
2013. március 28. 18:54
mjames
#1571
2013. március 28. 18:53
Az enyém nem vts Saxo, de vannak dolgok, melyek erre is ugyan úgy vonatkoznak.
2003-as. Nos, a csomagtartó alatti lemez rozsdásodott főleg, de lekezeltem. Aztán a motortérben, pl. a lemez illesztéseknél találtam felületi rozsdát. Fél nap alatt kijavítottam, rendesen. Egyébként nem hajlamos a rohadásra.
Az antenna rögzítésnél beázik az autó, azt még nem orvosoltam még. Körülötte nincs rozsda.
A hátsó, torziós futóművet elkerülhetetlenül javítani kell, úgy 120e km környékén. De ez áll az összes ilyen rendszerű autóra.
Szerintem, ami a lényeg, hogy a javítások anyagi vonzatai relatív olcsóak kategóriájában.
Szervizkönyv "vásárolható" hozzá, de bármely autóhoz. Meg kell nézni az autót, tudni kell a tipikus hibákat, azt keresve. Stb, stb...
DobosHunor
#1570
2013. március 27. 16:43
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy nem tudtok Saxo-ba első VTS-es lököst? 99-es évjárat a régebbi lámpás VTS-em van.
Esetleg még érdekelne első tuning lámpa is :)
Köszii
Vts Tibi
#1569
2013. március 27. 16:30
Szerintem nincs típusra jellemző (bár én csak a sajátomat ismerem), nekem pár apró helyen elkezdett hólyagosodni a szélvédő tetején, ezen kívűl csak felületi az alján, a pótkerék fölött, de az gyorsan megoldható. Ez más de esetleg nézd meg mindegyiken, a bal első kerékjárati ívben van a műanyagbetét mögött a hűtőventillátor vezérlője (zseniális volt aki oda rakta ), hogy milyen állapotú belül a csatlakozásnál (szét lehet húzni(piros pöcök ki, aztán szét)de lehet csak ha nincs bent a dobbetét), mert bár elvileg vízálló, nekem beázott és a kábeloldali csatlakozó is szétrohadt, amit csak teljes kábelköteggel lehet cserélni (nem épp olcsóért). Más ötletem nincs, csak amit minden autónál érdemes megnézni. Engem még nem hagyott ott sehol, meg egyedül is be lehet tolni (ülésfűtés szivargyújtóban maradt)
bricsike
#1568
2013. március 27. 13:57
Esetleg rozsdafoltokat, vagy rohadásokat hol érdemes keresni rajta? Van valami erre a típusra jellemző hely, ahol hamarabb rozsdásodik vagy ilyesmik?
Vts Tibi
#1567
2013. március 26. 23:34
Remélem sokat! Nekem a hengerfej már volt leszedve tömítés csere miatt, de a hengereknek nem volt semmi látható kopása.
12 évesen 190.000 sztem még belefér, az enyémben 136.000 van, de az állt egy ideig előző tulajnál, amikor lezúzta, illetve én is csak 11-12 ezret rakok bele évente. De a két kép tényleg kevés, illetve ha megnézed olyan mintha eu-s rendszáma lenne, akkor viszont nem valószínű, hogy végig magyar volt. Ha küld vagy megnézed, akkor úgyis meglátod, milyen. Max egy kis időt, meg benzint buksz. Meg ha van autószerelős ismerős el kell hívni, vagy a legközelebbi márkaszervízbe (ez az egy hasznuk) bevinni és kb 5-10 rongyért átnézik (már csak a fényezés vastagság méréséért megéri, mert abból látni, hogy volt-e törve).Haver 406 kupéját hiába szervizeltette ott az előző tulaj, ahol vizsgálták, simán megmondták, hogy valószínűleg jégkáros volt az autó, amiről az emberke elfelejtett szólni. De ezt már csak akkor csinálnám, ha megnéztem, és utánna is érdkel.
bricsike
#1566
2013. március 26. 23:01
Fent van még, de a 190.000Km soknak tűnik. Illetve itthoni lévén, szervízkönyv nélkül, elég valószínű, hogy tekert!
De persze nem is annyira ez a lényeg, hanem az állapota. 2 képet rakott fel róla, az meg édes kevés. Írtam neki email-t, kíváncsi leszek, küld-e több képet...... de ha el akarja adni, akkor kénytelen lesz.

Mennyit mennek el ezek a motorok rendszeres karbantartás mellet kb?
Vts Tibi
#1565
2013. március 26. 22:41
Sehol nem ismerek VTS tulajt A használtautón volt egy fekete, az elég szépnek tűnt, bár nem tom, hogy merre van ill.h fent van-e még...
bricsike
#1564
2013. március 26. 22:29
bricsike
#1563
2013. március 26. 22:28
u.i.: Itt Eger, vagy a környékén tud valaki Saxo VTS tulajt?
Ha igen, akkor ne tartsátok magatokban!
bricsike
#1562
2013. március 26. 22:26
Ezt a tuning mentes dolgot kicsit értem is, meg nem is!
Én is úgy gondolom, hogy nem koppig van húzva ez a motor!
Ha én veszek egyet, első dolgom lesz Chippeltetni, illetve egy 4 leömlős 50-es kipufogórendszert alátenni. (kb. ez a 2 dolog úgy 30Le pluszt ad, illetve kb. 50-60Nm plusz nyomatékot)Úgy gondolom, ezek a dolgok nem befolyásolják az élettartamát, csak még élvezetesebbé teszik az autót.

Eladás szempontjából rossz csak, mert így mindenki azt hiszi, hogy agyon van húzva az autó, aztán félnek megvenni, mert kileheli a lelkét!

Szerintem ha normálisan van minden dokumentálva, illetve az eladó megbízhatónak tűnik, akkor nem lehet nagy gubanc.

Egyébként is, sokan oda sem írják direkt ezért, hogy volt-e kicsit belenyúlva az elektronikába, vagy volt-e módosítva valami az autón, mert félnek, hogy emiatt nem kel majd el.

Mind2 oldalnak van pro és kontra, igazából nem a tuning számít, hanem az autó Gazdája! Ha normális embertől veszed, akkor az nem hajtotta szét hidegen, gondosan cserélte az olajat, illetve a kopó alkatrészeket! Nem számít, hogy hozzá nyúlt a motorvezérléshez, amitől még jobb lett az autó!

Csak sajnos nagyon ki kell fogni a normális tulajokat! Ez a nehéz! De hátha lesz majd egy! :)
Vts Tibi
#1561
2013. március 26. 22:08
Estét!
A kolléga által felsoroltakra kis saját tapasztalat:
- szemből bal oldali motortartóba (sztem erre gondolsz) min. 10.9-es erősségű csavar és kész
- vastagabb tömítés, jobban megszorul és rendesen tömít
- a torziós hátsó futómű: más autónál is előfordulhat drága javítás (kettős tömegű lendkerék stb)
- lehetőleg tuning menteset keress, főleg a motor tekintetében, mivel eléggé ki van hegyezve a motor: egy nem tuningolt is lehet széthajtva és fordítva, tulaj függő (nem illik tolni neki, ha még hideg stb), és szerintem a 118 ló egy 1.6-tól nem túl sok
Egy civic vti jobban fel van húzva
- lehetőleg dokumentálva legyen a karbantartása: attól, hogy valaki maga csinálja, nem biztos, hogy rosszabb, főleg a szervízeket ismerve
- lehetőleg törés (fehér holló) és rohadás mentes legyen. esélytelen, illetve nem nagyon rohad, ha rendesen van megcsinálva (enyémet törte az előző tulaj, és eléggé gányul csinálták meg, így egy két helyen kellet már javítgatni)

Más hirtelen nem jut eszembe, max kopó alkatrészek.
bricsike
#1560
2013. március 26. 21:55
Olaszban elég sokat találni, vannak jók is köztük, kevés kilométerrel, szervízkönyvvel!

Ha tudsz angolul vagy németül, esetleg olaszul, mert az olaszok szerintem nem értik meg egyik nyelvet sem a sajátjukon kívül, akkor jó eséllyel ki tudsz fogni egy szép példányt, ráadásul jó árban!

Itt tudsz keresni

Ha sikerül Olszul beszélő ismerőst szerezni, mutass be neki, én is megyek akkor ótóér! :)
Dom
#1559
2013. március 25. 22:13
Köszi szépen!

Ezek mindenképpen hasznos infók... mondjuk vérmes reményeim sajnos nincsenek, eleve nagyon kevés az elérhető autó, de sose lehet tudni, h mikor jön szembe egy pöpec darab.
ANR
#1558
2013. március 25. 17:36
Hello!
Én nagyon sokáig szerettem volna VTS-t, többet meg is néztem.
Amiről én tudok:
- gyenge a motortartó bak, könnyen törik
- az olajbetöltő sapka menete nem túl jól sikerült darab, könnyen letekeredik, tehát, ha olajfoltot találsz a betöltő környékén az nem jelenti eredendően az elhanyagoltságot
- a torziós hátsó futómű jó, de, ha fel kell újítani az zsebbenyúlós
- lehetőleg tuning menteset keress, főleg a motor tekintetében, mivel eléggé ki van hegyezve a motor, lehetőleg dokumentálva legyen a karbantartása

Kb. ennyi a lényeg, plusz az alapok, hogy lehetőleg törés (fehér holló) és rohadás mentes legyen.
Nagyon megy, nagyon lehet imádni, de gondoskodni kell a megfelelő anyagokról, hogy ne legyen elhanyagolva.
Fogyasztás 7-12-ig lábtól és körülménytől függően.
Dom
#1556
2013. március 24. 20:51
Sziasztok!

Szeretnék venni egy 1,6os 16szelepes VTS saxot, nagyon régóta érdeklődök a típus iránt, főleg a 2000 utániak tetszenek.
Van-e valamilyen tippetek a vásárláshoz, esetleg olyan dolog, amire mindenképpen érdemes figyelni az alapvető dolgokon kívül? Esetleg tudtok-e aktuálisan eladót?

Bármilyen jó tanácsra vevő vagyok.

Köszi a segítséget!
pszaby
#1555
2013. március 23. 17:06
Írtam neked egy privit.
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Összesen 1874 találat 94 oldalon