Autó fotózás. Technikák, helyszínek, stb

aktuális téma
Autó fotózás. Technikák, helyszínek, stb

Mindenekelőtt fotózási technikák, tapasztalatok és saját készítésű képekről szól a topik! Nyugodtan kérdezz!

*** Az autók és stílusirányzatok fikázása szigorúan tilos! Ha problémád van az autóval , a tulajdonosával , vagy a stílussal amit képvisel , beszélhetsz vele erről a készítő/tulajdonos oldalán! Amennyiben ezzel problémád van és mégis ide szeretnéd kifejteni véleményed , úgy az utolsó kommentjeid írod ezen témán belül.

Minden képet a készítése pillanatátol szerzői jogok védik , online közzétételük után is a képkészítő tulajdonát képezik! A képek engedély nélküli bármilyen felhasználása tilos!

Továbbra is várjuk az építő jellegű kritikát és a véleményeket.

Köszönettel a moderátorok!


a mimi - Kezdőknek, haladóknak, érdeklődőknek alapfogalmak.

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Kiemelt hozzászólás
Quad
#58668
2015. december 29. 06:37
Elég gyér fényviszonyok uralkodtak az idei utolsó WEKFEST fedett területén, így a végére gondoltam szórakozok egy kicsit a fix 35-ös objektívvel is. Távolabbról az elrendezés miatt esélytelen volt bármit is fotózni vele, viszont 2.0-ás rekesszel, részletekre fókuszálva egészen kellemes megvilágítást kaptak a dolgok. Remélem tetszenek!

fujisawa
#58667
2015. október 19. 23:14
Nem tudom, milyen Lightroom verziód van, de elég biztos vagyok benne, hogy nem csak az ismert obiknál tudja eltávolítani a CA-t, hanem valahol 1-2 csúszkával kézzel is meg tudod csinálni. Szerintem guglizz rá, mert néhány képeden nagyon kéne korrigálni, és tényleg fél perces művelet csak.
elbowS6
#58666
2015. október 19. 21:00
ezek vannak meg amiket lottem mostanaban.
elbowS6
#58665
2015. október 19. 19:54
igen, van mar kioldom is vegre
elbowS6
#58664
2015. október 19. 19:52
gondoltam, nekem ezek valahogy nem
elbowS6
#58663
2015. október 19. 19:47
igen, azt probalom csinalni csak egyre kevesebb idom van ra sajna
mivel ugye manualis, oreg lencsekkel probalkozok legtobbszor, a kromatikus aberraciot csak olyan obiknal tudom elvenni amit ismer a lightroom. nagyon nem szeretnek PS-al ilyenekkel szerencsetlenkedni mert bena vagyok hozza sajnos amugy igen, sotetbol probaltam visszahozni, ezek vaku nelkul keszultek meg. azota vettem 3 vakut, de meg nem volt idom hasznalni oket nagyon es deritot is kellene lonom ebayen hozzajuk
probalkozom ezzel az ejszakai fotozassal, de ugy nez ki, hogy a sotet autom nem a legjobb modell hozza.
HDR-t mivel lenne erdemleges osszerakni? csak mert LR-ban annyira nem jon ossze amennyire szeretnem...
kisee
#58662
2015. október 13. 20:20
Gyujtemenynek disznek jo annyiert en is megvennem de annyi
YELLOW
#58661
2015. október 13. 19:01
hát de kb 5ezerért akarom megvenni a szettet annyit csak megér. úgysem kocsmázok, hogy jobb helyre menne...
kisee
#58660
2015. október 13. 18:36
Miert nem veszel egy regebbi FF vazat vagy pld eleg bestbuynak tunt anno egy canon 50D. Hasznaltakrol beszedk relativ olcson
YELLOW
#58659
2015. október 11. 05:39
tudtam mindegy érzékelő lapka
kisee
#58658
2015. október 11. 01:17
kisee
#58657
2015. október 11. 01:14
Ha muveszkedni akarsz akkor igen, komolyabban gondolva nem.

Attol fugg a meret hogy milyen markat vagy asp-c/h vagy full frame kamerat veszel. Nekem full frame van ami ugye megegyezkk a 35mm filmesel. Szaraz adat nem mindig pontos ha "csak" dslr kent nevezuk oket
YELLOW
#58656
2015. október 10. 22:39
szerintetek fektessek bele filmes SLR gépbe?
Nikon F65 + 2db Sigma obi és egy csomó tartozék, táska, vaku, stb. alig használtak. tudom a Sigma nem a legjobb. azt hiszem 17-50 és 70-200-asok. ahogy néztem DSLR Nikon-ra is jók lehetnek, ezért agyalok, kezdőnek megfelelne. bár ugye nem tudom, hogy valóban jó lenne-e. mert azért SLR-él filmre viszi, aminek azért nagyobb a mérete mint a CCD-nek a DSLR esetén. mondjuk anniyra nagyon jó az ár, ha nálam áll sem baj.
kisee
#58655
2015. október 10. 22:24
en mobilrol nezem szoval nekem csaloka plus exif adatok is jol jonnenek hogy kiokoskodjuk a dolgok
kisee
#58654
2015. október 10. 22:19
Ha bele nagyitasz akkor jonak kell legyen viszont az idozito sokszor "nem eleg" 10 sec-vel mert lenyomas utan meg bir mozogni annyit hogy szemel nem latod de elkuldi a fokuszt vagy elmosa hosszabb zaridonel.

En amikor f1.2 objektivel lovoldoztem vagy isot noveltem vagy probaltam rovidebb zaridot hasznalni viszont ilyen beallitott kepeknel egy kioldo a legbiztosabb. ( tukrot ha elotte felcsapatod is tudja a mozgast csokkente i )
fujisawa
#58653
2015. október 10. 00:21
Ezen a kettőn mondjuk pont az látszik szerintem is, hogy az utómunka nem a legjobb. A második képen nagyon sötétből és nagyon világosból akartál részleteket visszahozni? ISO 100-on egy 700D (nekem is az van) nem kéne, hogy ilyen zajos legyen, a háttér fényei meg a kocsi eleje körül pedig valami éles sötét csík van. Az első képen meg a rendszámon elég erős a kromatikus aberráció. Ez szoftveresen gyorsan kezelhető lenne.
Persze ez csak a technikai rész, ezen kívül sokat kell gyakorolni, különböző kompozíciókat kipróbálni, megnézni, hogy a kocsinak melyik szögek állnak a legjobban, minél kevesebb zavaró elemet vagy unalmas ürességet hagyni a képen stb. Vagyis fotózz sokat, mi majd mindig leugatjuk, de mindig egyre kevésbé
elbowS6
#58650
2015. október 09. 21:19
mondjuk egy ilyen vagy egy ilyen kep jobban bejon?
YELLOW
#58649
2015. október 09. 20:40
én nem vagyok nagy fotós, de ettől jobb képek kézből is lőhetőek. "esti kikotos" kép úgy ahogy elmegy.
nem akarlak kioktatni, mert nekem csak bridge gépre tellik, vagyis drágábbra sajnálok kiadni.
mondjuk az is lehet, sőt elképzelhetőnek tartom, hogy rosszul utómunkázol a képen.
persze lehet rosszul látom.
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 58688 találat 2935 oldalon