A 29 éves Walter Csaba egyike annak a négy pilótának, akik az idén részt vesznek a gyári Alpina csapat színeiben az FIA GT3 Európa Bajnokságban. A GT3-as kategóriát három éve hozták lére, s az idén itt tér vissza a versenysportba húsz év kihagyás után az Alpina csapat. A gárda 530 lóerős, 725 Nm nyomatékkal rendelkező, 1350 kg-os, gyári BMW Alpina B6 GT3 versenyautóval nevezett a viadalra. Mivel a csapat újonc, a célok egyelőre meglehetősen szerények: a kétfordulós hétvégi versenyeken egyszerűen minél jobb eredményt érnének el. Az idei versenyszezon május 3-án indul, az angliai Silverstone-ban.

Az Alpina csapat a FIA GT3 Európa Bajnokságban két autót indít, két-két versenyzővel, akik a teljes szezonban, hat hétvégén keresztül fognak versenyezni kategóriatársaikkal. Walter, a Főnix Motorsport tagjaként nagy valószínűséggel a népszerű német pilótanővel, Claudia Hürtgennel fog együtt versenyezni, aki a BMW gyári tesztpilótája. A gépészmérnöki és minőségügyi szakmérnök végzettségű Walter Csaba 2002 óta versenyzik. 2008-ban a Magyar Túraautó Bajnokság kategóriagyőztese, Magyar Hegyi Szuper Kupa bajnok volt, a Hungaroringen tavaly megrendezett 12 órás hosszútávú versenyen kategória győzelmet, s abszolút negyedik helyet ért el BMW 120d-jével. Walter Csaba az idén indulni fog a Nürburgringen a 24 órás versenyen is.