Cikk: Gumiteszt: Federal 595

Témakör: Tuning
aktuális téma
Gumiteszt: Federal 595

Augusztus közepén ruháztam be egy garnitura Federal Supersport 595 nyári gumiabroncsra, minthogy gatya lett a meglévő négyes. Íme a tapasztalataim. Bővebben

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2
Masterdriv
#28
2012. október 08. 15:59
Nekem is ilyen gumim van... tényleg kibaszott jó minden körülmény közt... annyi, hogy a széle az ss 595 nek hamar fogy...viszont ragadós.. nagyon is ragadós, imádok vele kanyarodni. Aki fikázza köpködi lehet igaza van... mert van belőle erősített oldalfalú változta is és azt kell megvenni...igaz némivel drágább.. aki meg mást ugat, az ha rám hallgat azt csinál amit akar... :D :D
én is havi 5 7 ezret megyek..és dinamikusan közlekedve... nem mindegy hoyg egy év alatt 240ezret dobok ki nyári köpenyre..vagy csak 100at... aki meg keveset jár az tegyen fel világmárka prémium abroncsát... abban is tudom mi van.. hogy gyártják stb... nagy meglepetés nem érhet.. ámde fizessék csak meg a márkát.. GUCCI vazeeee.... ha valaki erre veri ki..okés. :D
mreni
#27
2012. október 07. 11:26
ja,csak nekem pl 2szezon alatt lefut egy garnitúra,úgy már nem kicsi a különbség...
és legalább nem megkeményedett 5-6 éves gumikkal kocsikázok
nipponS
#26
2012. október 07. 10:57
Miért a gumin kell spórolni?
Én igenis megveszem a drágább, nagyobb gyártók termékeit, ami mögött évtizedes fejlesztések vannak. Használom 6 évig a gumit, az a néhány ezer forint különbség ez idő alatt elveszik
mreni
#25
2012. október 07. 10:31
Nekem is ez van fent 140lovas JTD 156 Alfán,szárazon jól tapad,van olyan mint a nevesebb márkák gumijai,illetve esőben nagy tempónál is stabil,a vizes aszfalton való elindulás tényleg nem erőssége+brutál hangos 80-120 között
Rolcsi
#24
2012. október 07. 10:25
Mindenkinek másik gumi jön be, én például nagyon szeretem a Sava Escimo 3 gumit és most kijött a 3+, ami jobb keverék...Olcsó gumi, a Good-Y gyártja és eszméletlen jól kapaszkodik, a Honda Jazz-re most fogom feltenni negyedik télen és még kézzel nyílnak a lamellái és tökéletes állapotban vannak..mondjuk nem megyünk vele havi 10e kilómétert..
korn
#23
2012. október 07. 09:14
jános evo
#22
2012. október 06. 23:52
Sziasztok. Nem akarok megbántani senkit de ez a cikk reklám . Én havi 10 000 km levezetek. Egy nyár es vége a gumiabroncsomnak. Vettem 2 garnitúra ilyen gumiabroncsot amiről szoll a cikk. De soha többet . Nagyon nem jo. Nem stabil, nem tapad. oda adtam baratomnak es elfustolte oket. Teli gumi a Dunlop nyári gumi conti vagy Michelin de utóbbi nagyon hamar el kopik de nagyon jo .
elbowS6
#21
2012. október 06. 17:25
latod, velem ilyen furcsasagok tortennek :)
ha ram hallgatsz azt csinalsz amit akarsz. leirtam a velemenyem a gumirol, ozst annyi a sztori... :)
Rolcsi
#20
2012. október 06. 13:16
Lehet, ha a te autód 500 lóerő... Bárkit megkérdezel mindenki azt mondja, hogy száraz úton tapad, mint állat...ezért volt fura, hogy te meg pont az ellenkezőjét mondod...A mai napig fent van az autóján és bejött neki.
elbowS6
#19
2012. október 06. 12:02
hat ez nagyon furcsa. lehet, hogy szamit, hogy egy 3x erosebb, 2x nehezebb auton volt fent mint a haverode...
elbowS6
#18
2012. október 06. 11:58
2,4barra fujtam mindet. jah es nekem is az SS595 volt.
Suncee
#17
2012. október 06. 09:54
a szálszakadás a haveromnál is jelentkezett, pedig nem voltak régi gumik...
SOHA többet nem venne ilyet azt mondta.
rambustibi
#16
2012. október 06. 09:42
OKtuning
#15
2012. október 06. 09:35
Köszi a névanomália észrevételt. De véletlenül te is elírtad, pontosan egy "h"- val többet írtál - tudom van ez így. Esetleg ellenőrizd: http://www.facebook.com/pages/Walter-R%C3%B6hrl/33102772646
OKtuning
#14
2012. október 06. 09:26
Kifelejtettem, hogy érzékeny a gumi (az átlagnál jobban) a guminyomásra. Kipróbálgattam magasabb és alacsonyabb nyomással is (a gyárinál megadottnál), az alacsonyabbat tűri, a magasabbtól hamarabb veszti a tapadását
OKtuning
#13
2012. október 06. 08:35
Hozzászólás törölve -- OKtuning
Rolcsi
#12
2012. október 06. 07:55
De azért az furcsa, hogy mindenki szerint szárazon tapad, mint az állat, vizen egy kicsit gyengébb és nálad ez pont fordítva van.. Honda Civic Vti-n van az egyik Honda szerelőnek az SS595-ös, ami azt hiszem ennek az elődje és nagyon jókat mond róla és ő is azt mondta, hogy vízen nem a legjobb, de összességében meg van vele elégedve. Szerintem én az EVO változatát fogom megcélozni tavasszal.
elbowS6
#11
2012. október 06. 02:39
ez a gumi szar. nincs egy konnyu kocsim de nem is kimondottan nehez. megis 4-bol 2 szalszakadt lett. 225/40R18 volt a merete 8"-os felnin. szoval nem egy extrem "peres" meret.
szarazon nagyon szar volt, gyorsitasnal es fekezesnel is sokkal konnyebben megcsuszott mint a pirelli pzero rosso amik elotte voltak fent. kanyarodni pedig katasztrofalis volt vele meg igy osszkerekkel is. VISZONT! vizen nagyon jol viselkedett. meglepoen jol. mindezek ellenere soha nem vennek ilyet ujra.
ktm250
#10
2012. október 06. 02:08
Testvérem nem rég vett ilyen gumikat a T5-re azt mondta hogy fognak csak éppen 200km/h -nál ráz és elötte a kopott gumiknál meg nem volt ilyen és új gumikról beszélünk azt mondta soha többet...hát nem tudom én is azt mondom hogy gumin nem kéne spórolni
red87
#9
2012. október 06. 01:55
Majd akkor hiszem el, hogy nem reklám, ha nem lesznek külön kiemelve az akcióra figyelmeztető részek, és lesz azonos szerző azonos autóján más gumitípusokról is ilyen átfogó írás. meg majd, ha az ADAC, vagy más hasonló komoly banda is azt mondja, hogy korrekt gumi. Addig csak marketing, a szomorú fajtából, ahol el akarják hitetni a jóhiszeműséget...
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2
Összesen 28 találat 2 oldalon