Kromofágozás utáni festés

Témakör: Helpdesk
aktuális téma
Kromofágozás utáni festés

Történt egyszer nyáron hogy arra ébredtem hogy lekromofágozták az autómat. Casco persze nemvolt, tettes se. Telibe kellet festeni az autót. Novemberben elkészült. Tegnap pedig észrevettem hogy ahol a legjobban megvolt öntve a tetőn jön fel a festék. Mintha kis levegőbuborékok lennének a fém és a festék között. Mit lehet kezdeni vele?

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2
_Zsoltee_
#35
2012. május 09. 13:21
Sziasztok

Tud valaki alternatív megoldást az újfajta műanyag flakonban kapható kromofág helyett? Vettem egy flakonnal, de kb olyan mintha macisajttal kenegetném a felnit, semmi hatása nincs, pedig majdnem 2eFt volt egy flakon, szemben a régivel, ami 800-900 körül. Egy alufelniről szeretném a gyári festékréteget lemaratni és újrafényezni.

Előre is köszi.
DavidVWfan
#34
2011. július 31. 22:35
Sziasztok!
Én az AMG alufelnimet szertném újrafényeztetni. Először is el szeretném tűntetni a mostani réteget, ami a gravírozott felirat környékén kritikus.
Kérdésem, hogy homokszórás vagy kromofág ideálisabb erre?
Hbunkó
#33
2011. július 26. 20:05
lehet, hogy a homokszórás életképes lehet egy kísérlet esetén, de egy autó leborításánál a homokszórás, max teli fénnyel együtt jön szóba.
És azért homokolás, és homokolás között is van különbség!
G42
#32
2011. július 26. 19:44
itt inkább az a baj, hogy vannak olyan emberkék, akik ezzel szórakoznak. Nálunk régebben azzal szórakoztak,h szórakozó helyek előtt locsolgatták az autókat... száradjon le az ilyen ember keze...
mreni
#31
2011. július 26. 19:43
mi teszteltünk ilyet idén,bent a cégnél, egy darab lemezt felosztottunk 3 részre,elvágtuk,és az egyiket fékolajjal a másikat kromofággal a harmadikat a kettő keverékével öntöttük le.
Tényleg a 3. verzió volt a legdurvább,március végén lehomokszórattuk zsírtalanítottuk(3szor) és úgy lett lefújva,azóta még jó.
Hbunkó
#30
2011. július 26. 19:38
nem azzal van a baj, ha kromofággal leöntik az autót, hanem ha keverik a kromofágot fékolajjal. azzal csinálhatsz akármit. kromofág megeszi a festéket, fékolaj bemászik a lemezbe. Hiába vegyszerezed, vagy csiszolgatod, se az alapozó, se a fólia nem áll meg rajta tartósan!
Biopon
#29
2011. július 26. 19:30
vagy a homokszórás olcsóbb?
Biopon
#28
2011. július 26. 19:28
uhh most látom nagyon elbántak a szekérrel ha a enyémmel történik a tettest biztosan kettétörtem volna
Biopon
#27
2011. július 26. 19:21
Hali pont jó hogy láttam ezt a topicot a kocsit nagyon sajnálom én hasonló dolgot akarom mert ratositani akarom a szekeret de le kéne marni róla a festéket mivel tegyem hogy olcsón megusszam
ignis1969
#26
2011. július 26. 19:03
A kromofágot a Brigéciol semlegesiti.
Kerékpár vázakat festek amiről a régi festéket Kromofággal szoktam le maratni.Marás után Brigéciollal szoktam lemosni a fém vázat.Zsírtalanítás egy jó minöségű hígítóval.Csiszolás ,zsírtalanítás,alapozás és festés.10 év alatt még egyszer sem hoztak vissza vázat hogy felmarta.
preforma
#25
2011. július 26. 18:56
Mi Controx-ot használunk. Szinte bármilyen festéket le tudunk vele maratni. Előnye, hogy nem oldja be a festéket, hanem felhólyagosítja, így tovább lehet használni, mint más festéklemarókat.
Jason X
#24
2010. január 04. 14:49
autófényező vagyok és láttam már iet. igazuk van itt hogy lelehet fóliázni meg ienek de ha most felmarta a fényezést akkor azt az elemet már hiába fujatod ujra, ha fémig fellesz csiszolva meg rendesen lealapozva akkor is ugyanugy felfog válni, nem igazán lehet vele micsinálni ettől már csak akkor szarabb ha lelocsolják kromofággal aztán meg leöntik fékolajjal
moo
#21
2010. január 04. 11:26
Dekor fólia 35 gagyikarbon 40ezer...
FrankieR46
#20
2010. január 04. 10:44
Szegény autó...
ToMcSy87
#19
2010. január 04. 10:40
hőlégfúvó kevés a leégetéshez, arról nem beszélve, hogy olyan hullámos lesz a melegtől a lemez, hogy besz*rsz mire kigitteled én csomó cuccomal voltam így, hogy áztattam jó sokat kromofágban, főleg ilyen hidegben mint most és simán megállt rajta a fényezés... ha máshogy nem megy, annyit tudsz csinálni, amit mostanában jópáran csinálnak, hogy valamilyen öntapadós fóliával behúzod a tetőt, aztán vagy eltakarja vagy nem, nem tudom mekkora buborékok lettek, mindenesetre rohadjon meg aki ilyet csinált...
mondeos2
#18
2010. január 04. 10:39
ezt mondom én is:)
Avr135
#17
2010. január 04. 10:38
oldószeres zsírtalanítást csináltak rajta??? mert állítólag az megoldja ezt a problémát....le kell csiszolni fémig utána zsírtalanítani párszor.....
50FAN
#16
2010. január 04. 10:37
Ha a fényező nem pucolta fémtisztára a tetőt+vegyszeres tisztítás akkor ott a hiba..
a MINIMUM hogy ezt újra kell csináltatnod -jól teszed ha mással- és körmére nézel mert újra pénzkidobás lehet a vége
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2
Összesen 35 találat 2 oldalon