Jogi tanácsok!

Témakör: Helpdesk
aktuális téma
Jogi tanácsok!

Helló! Nem mindig úgy van ahogy a rendőr mondja, miután megbírságolt!Erre van némi példám, és halottam is ezt azt!! Ebben a topicban szeretném ha paragrafusokat, kreszabályokat, újításokat, jogi cikkejeket ajánlanánk olyanok figyelmébe akik ezt-azt nem értenek!Sok barátom fordult hozzám KRESZ kérdéssel kapcsolatban mert attól, hogy nem feltétlen tartom be, ismerem ától cettig (szinte), mert sokszor az ismereteim mentettek meg a büntetéstől!Bár nem ismerhetek én sem mindent, volt h nekem is kellett tanács. Elméleti kérdések, jogorvoslat, tapasztalatok, ismeretek satöbbi cseréjét szeretném itt kivitelezni!Remélem sokunknak tudunk közös erővel segíteni!

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
csidany
#213
2014. június 06. 18:21
Üdv mindenkinek. Egy olyan kérdésem lenne, hogy az autómra 2010ben fölszerelt alu spoilerről honnan tudok műbizonylatot szerezni? Egyik kedves jóbarátomtól vettem az említett időpontban. Foggalmam nem volt róla, hogy kellene hozzá akármilyen okirat is, ugyanis a srác édesapja maga is rendőr és ő egy szóval nem említette. Gyártóját nem tudom, gyártási évét nem tudom, igazából semmit nem tudok róla azon kívül, hogy rengetek ilyen futkározik az utakon. Na jó annyi mégsem de azért láttam már párat. Csak azért kérdezem mert ugye 4 éve rajta van és sem műszakin sem egyéb igazoltatáskor nem szóltak még miatta. Na ez most megváltozott. Ma büntettek meg 5000 Ft ra mert nem volt róla semmilyen iratom. Fényképet tudok küldeni Emailben. Vagy PM ben ha van rá itt lehetőség
A válaszokat előre is köszi.
Turesz
#212
2012. november 22. 15:02
Hali
A kérdésem az lenne hogyha a forgalmimban szerepel minden átalakítás az autóról pl.:nyomtávszélesítés, kerékméret, sportkormány, nyitott kipufogó, ültetés.... Igazoltatásnál kérhetik-e a TÜV papírokat?Esetleg Ausztriából valakinek tapasztalat ez ügyben?
ss16v
#211
2012. augusztus 09. 10:30
Sziasztok!
Autós témától kissé eltávolodva kérdezem, hogyha valaki fiatalkorút kényszerít tanúzásra az feljelenthető-büntethető?
Mert ugye 18év alatti személy semmilyen formában sem tanúzhat, ha mégis az érvénytelen! Előre is köszönöm a válaszokat!
adamvw86
#210
2011. január 03. 11:40
Ha valaki tud valamit oldalamra please!
adamvw86
#209
2011. január 03. 11:39
SEGITSÉG! LÉtezik olyan hogy fix tüv engedélyes futomüvel megbuktam müszakin?
Kese83
#207
2010. december 29. 21:47
Nem kell megejteni előtte...utána is lehet..
Kese83
#206
2010. december 29. 21:46
Adá-vételi kell hozzá, meg az okmányirodában ki kell tölteni egy üzembentartói lemondást, ha jól tudom...
LacSwift
#205
2010. december 29. 21:35
jelentem, a telefonos fenyegetőzés nem segített semmit, ezért küldtünk egy tértivevényes ajánlott levelet a kereskedőnek, amiben nyoma van az elöbbiekben elmondotaknak, és az is, hogy amennyiben 3 napon belül nem válaszol a levélre az összes illetékes szakszervezetnél apeh és a fogyasztóvédelmet is beleértve értesíteni fogunk!A levelet hétfőn adtam fel, kedden gondolom már ott volt, és ma pedig már hívott a kereskedő, hogy holnap jön az autóért és visszavásárolja tőlem.Köszönöm a sok segítséget!Bármi hasonló dolga lenne valakinek akármelyik autókereskedővel, az nyugodtan keressen fel engem, vagy Dr.Kovács Kázmér a magyar autóképviselet legismertebb, legkeménnyebb ügyvédjét, vagy a magyar autóklubbot!Nagyon kézségesek,korrektek!
LacSwift
#204
2010. december 22. 21:26
köszönöm szépen a sok segítséget!!!
Tomcsi999
#203
2010. december 22. 14:47
Nevemsincs
#202
2010. december 22. 14:27
én annyira nem értek hozze, de sacc/kb...
az eredetvizsgát az adásvétel előtt kell megelyteni, itt megegyezés tárgya, hogy ki fizeti.
kell az autó törzskönyve.
üzembentartóit nem tudom azt hogy kell letisztázni.
Grabowski
#201
2010. december 22. 14:25
..elnézést hatóság. amúgy meg elmondtad ugyanazt amit én:)
Golf6
#200
2010. december 22. 14:22
Golf6
#199
2010. december 22. 14:14
Sziasztok adás vételi ügyben kéne egy kis segítség!
Úgy néz ki a jelenlegi autóm elviszik, milyen okmányok kellenek hozzá? Mert találtam neten 2 fajtát is, én vagyok az autó tulaja, de apám az üzembentartó. Ilyenkor milyen okmányok kellenek? Meg ha megírjuk az adás vételit, kicsengeti a pénzt, akkor már ülhet is be oszt mehet el vele? Az eredetvizsga meg ilyeneket meg már ő intézheti és nála van az autó?
Morpheus5
#198
2010. december 22. 11:09
Ha az adásvételin a kereskedő szerepel 1 év szavatosságra köteles, mert fogyasztói szerződés, ha a szerződésben magánszemély van akkor játszik a fél év szavatosság
Tomcsi999
#197
2010. december 22. 11:06
Szeva!
Legjobb tudasom szerint a kereskedesnek fel ev garanciat kell valalnia az eladott autokra. Felteve ha az adasvetelin a kereskedo szerepel.
Ebben az esetben egy igazsagugyi szakertovel nezesd at a kocsit es utana irany a birosag. Ezt tudasd a kereskedovel is.
Illetve szerintem menjel be egy fogyasztovedelmi irodaba es ott kerjel tanacsot + egy ugyvedtol is!
R@sti
#196
2010. december 22. 11:05
A trükkös kereskedők többsége ezért írja bele a szerződésbe, hogy az autót a megtekintett és kipróbált állapotban adja át. Innentől kezdve túl sok mindent nem tudsz ellene tenni. Ha jól emlékszem, ez a szöveg talán a nyomtatványboltokban kapható hivatalos adásvételiben is szerepel. Én mikor megvettem a Smartom, két hétre rá vihettem szintén szervizbe, mint Te, mert 90 km alatt megette az összes olajat a motorja. Gondolhatod milyen állapotban volt. Mikor megvettük az is gyönyörűen járt, hibátlan gép volt. Én is elkeseredtem, de nem volt mit tenni. Szerintem teljes áron nem fogja visszavenni, még akkor sem ha learanyoztattad közben. Én helyedben kialkudnék egy 50-60.000Ft-s összeget, hozzáspórolnék még annyit, és rendbetetetném a motorját. Nem hiszem, hogy 200.000Ft felett lenne egy generál. Nekem a Smart teljes (gyűrűk, dugók, szimeringek, csapágyak, hajtókarcsapágyak, vízpumpa, vezérlés) cseréje megállt 150.000-ben gyári alkatrészekből, igaz van ismeretségem alkatrész kereskedések terén. Lehet egy gyűrűzés és egy "hónolás" elég lenne. Szerintem kérdezz meg több szerelőt is. Ha felújítják a motorját, akkor lesz egy tökéletes állapotú autód, aminek az értéke is rögtön magasabbra ugrik, még ha nem is annyival, mint amit ráköltöttél, de biztos lehetsz benne, hogy nem hagy cserben többé. Ez természetesen csak az én véleményem. A törvényi szabályozások 3 napot írnak (tudtommal) a visszavásárlásra. Kereskedelemmel foglalkozom, én így tudom, de persze lehet tévedek. Egy ügyvéd ismerőst azért faggass ki róla, de szerintem nem kötelessége vissza venni. Remélem mielőbb megoldódik a dolog, sok sikert kívánok Neked hozzá!
Morpheus5
#195
2010. december 22. 11:00
Első körben én ezt lépném meg. Ha normális a bíró elég neki ez a bizonyítási indítvány. Ez a legköltséghatékonyabb. Azt inkább nem ecsetelem, hogy a "szakértők" milyen pénzekért, milyen munkát végeznek
Vectra555
#194
2010. december 22. 10:59
Szerintem neki tanúként jó a szerelő. Ha meg a másik fél cáfolja az álítását, az ellenbizonyítás őt terheli.

Vagyis fizesse ő a szakértőt.
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 213 találat 11 oldalon