Cikk: Frontális ütközésnél ennyit számít 50 év különbség

aktuális téma
 Frontális ütközésnél ennyit számít 50 év különbség

Öreg vs. új autó: melyikben élhető túl egy frontális karambol? Bővebben

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
Freddie
#10
2014. január 18. 09:03
Pontosan jól látod a helyzetet ! Azért ezekben a videokban én látok egy jó adag marketinget ! Ki tudja, hogy ez egyébkét kívülről szép állapotúnak látszó Bell Air mennyire volt már szerkezetileg elrohadva. %0 év alatt nem lehetetlen...
Anno Németországban is eljátszották ezt a Trabanttal. Elővettek egy 32éves lekorrodált járműet, szépen falnak csapták és mutatták, hogy mennyire összeroppan a "papírkasztni" Aztán a fanatikusok követeltek egy hiteles tesztet, mely a TÜV-nél anno meg is valósult egy jobb állapotban lévő géppel. Akit érdekel íme az akkori gépjárművekkel az összehasonlító teszt
LazloVW
#9
2014. január 18. 08:47
hát nagyon nem érdekel a GT-R meg 370Z meg M3-as bömös.
Erősek, gyorsak. Ennyi. és vélhetően nem ilyen autókra gondoltam mikor írtam.
MO még nem tart ott, hogy az emberek lecseréljék a Suzukijukat egy GT-R-re...szal példálózni a szupersportkocsikkal teljesen értelmetlen volt!
Dogeba
#8
2014. január 18. 08:15
javítás * belső szerveit-
Dogeba
#7
2014. január 18. 08:15
Azért megint beválasztottak egy olyan típust aminek "Z" alakú az "A" oszlop hogy látványos legyen.... nem véletlenül. Ha nem ilyen akkor nem rogyik meg a tető és a légzsákon kívül nem lenne látványos. Ami a lényeg, azt ugyanis nem lehet látni, vagyis nem látjuk hogy az utas első szerveit mekkora erőhatás éri.
Wanax
#6
2014. január 18. 07:36
Hát nekem nem élvezet vezetni egy elektronikákkal telepakolt modern gépjárművet... nem érzem azt hogy minden esetben én vagyok az úr az autó felett. És itt jönnek azok akik megszokták a modern autó elektronikák által nyújtott lehetőségeket.

Gondolj bele!
Nincs alapjárat szabályzás, ABS, ASR stb...
Ami van az a nagy tömeg, buta felfüggesztés, és nem ritkán igazi erő. Na ezeket élvezetes uralni és kordában tartani.
Black M7
#5
2014. január 18. 07:29
és ahova tervezték őket igen kicsi volt az esély egy ilyen ütközésre...egyrészt mert 2 amerikai város közt volt 3 hét sivatag,másrészt padlógázon is alig karcoltak ezek 100-120-al...meg kb óránként jöttek szemből...a nagyvárosokban meg csak tötymörögtek ezekkel a cirkálókkal amugy is....50-60 éve még a külcsinyre,az olcsó kivitelezésre (már létező alvázra,már létező hajásláncot rakva) csak különböző módon feldíszítették ezeket,ami nagyon jól sikerült,de akkoriban még nem is igazán volt törésteszt mint olyan,nemhogy fejtámla,biztonsági öv,légzsák stb...ezt mind összehasonlítani egy mai autóval marna nagy kihívás
MolDan89
#4
2014. január 17. 23:48
ezt ugye Te sem gondoltad komolyan amit leírtál mióta nem élvezetes pl egy Nissan GT-R-t vezetni? vagy csak utasként ülni benne? vagy egy 370z? vagy egy BMW M3? nemhiszem hogy bármelyik kocsiban elfogna az unalom pedig egyik se öregebb konstrukció 5-6 évnél ha azt írtad volna hogy a veterán autó egy életérzés és valakinek az tetszik jobban, azzal egyetértenék
lenko
#3
2014. január 17. 17:22
Anyag az volt is mert kurva nehezek voltak, tervezés nem volt, alvázra rápakolták az elemeket, biztonságra nem is gondoltak ekkor.
LazloVW
#2
2014. január 17. 15:27
aki veteránozik, az ezt pont leszarja!

aki fél az vegyen modern autót. abban is meg lehet ugyan úgy dögleni. deee a veteránban legalább élvezetes a vezetés. (jó lesz visszanézni az utolsó képkockákat )
TaaT
#1
2014. január 17. 15:11
"egy 1959-es veterán izomautóval."

Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!