Hűtésel, fűtéssel kapcsolatos problémák

Témakör: Tuning
aktuális téma
Hűtésel, fűtéssel kapcsolatos problémák

Itt a tél, hideg van és nincs is annál jobb érzés, mint mikor mi bennt ülünk a jó meleg autóban, kinnt meg röpködnek a mínuszok. De mivan akkor ha valamiért nem jó a fűtés a kocsiban? Hát erre próbálunk itt választ találni...

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6
pocci044
#105
2017. május 30. 23:40
Sziasztok
Van egy BMW e36 316i-m és olyan problémám lenne, hogy ha a szellőztetőt a lábra irányítom ott csak a meleg levegő jön, ráadásul csak a vezető oldalon. Máshol tök jó minden, még az anyósülésnél is. Gondoltam a fűtőcsapra is, de ha azzal lenne probléma akkor tudomásom szerint vagy az egész vezető oldalon gond lenne vagy mind a két lábnál. Valakinek valamilyen tapasztalata esetleg? A válaszokat előre is köszönöm.
manoka1999
#104
2017. január 23. 21:03
Sziasztok! Nekem az lenne a problémán, hogy van egy BMW 318 TDS-em. A gondom a fütéssel lenne. Van mikor egyáltalán nem megy, valamikor meg szépen megy aztán hirtelen hideg levegőt fúj és felforr a viz. Hengerfej és termosztát cserélve és még sem müködik. Mi lehet a baj??????
Valaki tudna nekem erről a részről képeket küldeni, hogy hogy mennem a csövek, bekötések, hátha ott nem stimmel valami. Előre is köszönöm
Sanyi7996
#103
2016. október 18. 20:11
Sziasztok! Nekem egy olyan problémám lenne,hogy nem kapcsol be a ventillátor. Nyáron cseréltem termosztát házat utánna jó volt,aztan egyszer csak el szált. Mi lehet szerintetek a probléma
zizoupro
#102
2013. január 14. 17:14
Néha rossz / néha jó !

Kicsit meghajtottam beindult, de induláskor nem volt jó. Ilyen hangot ad ki ! Az a szar h ablakot se melegíti, olyan mintha megakadna venti. Mi lehet gond, termosztát vajon ?
tipo gt
#101
2012. november 16. 11:51
Nekem lenne egy másik ötletem is, Nálam volt olyan hiba is hogy a fűtéscsapban levő terelőlamella nem működött tökéletesen és hiába tekertem maxra persze nemvolt kellően meleg. Ha cseréltél termosztátot is és mégsem jó de a fűtésradiátorodnál mind befelé meleg mind részlegesen kifelé meleg a víz akkor azért nem árt ránézni a fűtéscsapra hogy jól működik vagy sem.
badmoe
#100
2012. november 16. 11:29
The Devil
#99
2012. október 14. 22:56
Bimbike
#98
2012. október 14. 22:46
Hali!
Nézd meg a tűzfalnál, hogy a radiátornál a befelé menő cső forró-e? ha igen akkor meleg víz megy be, így értelemszerűen a probléma azon túl van.
Majd következőleg nézd meg, hogy a kifelé menő ág/cső, forró-e vagy csak meleg, drasztikus esetben hideg...
ha nem ugyan olyan forró mint ahogy bemegy, akkor a hűtőradiátorral van gond.
Akkor viszont érdemes kimosni elsőre.
Vedd le a csöveket róla.
Dugózd le a kifelé ágat, majd a befelé menő ág csövébe önts bele trisót.
Háztartási boltban kapható por alakú vízkőmaró.
tegyél rá egy slagot, majd nyisd rá a csapot, hogy nyomás alatt legyen 10-15 percet.
csap elzár, dugó kivesz, csap rányit.
Ezt addig ismételd el, míg nem fog tiszta víz kifolyni.
Általában kell neki vagy 2-3 alkalom simán.
Ha ez sem segít akkor radiátort kell cserélni...

Vagy van még egy variáns, a középkonzolon, a hideg-meleg levegő tekerőjének, a bovdenén menj végig, nézd meg nincs-e elszakadva, vagy félig kiugorva..., mert lehet, hogy nyit, de nem teljesen.
The Devil
#97
2012. október 14. 22:35
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy ha a kocsim üzemi hőmérsékleten van, miért nincs meleg levegő? Inkább úgy fogalmazok hogy alig van meleg levegő, cseréltem már termosztátot is.

Levegő az jön renddesen, csak nem az az igazi meleg levegő. Esetleg valami tipp? Próbáljak meg másik termosztátot?
eorcsabi
#96
2010. szeptember 01. 14:35
elég kellemetlen ritka amikor kifog valaki egy ilyen bajos darabot... persze kasztni gondokon kívül. legalábbis szerintem
soest
#95
2010. szeptember 01. 14:26
Minden!!Nem tudok neked olyan alkatrészt mutatni ami ne tört volna el vagy ne lett volna valami baja!
eorcsabi
#94
2010. szeptember 01. 14:16
soest
#93
2010. szeptember 01. 14:13
Ahham.Na ja nekem nem ilyen szerintem nekem macerásabb lesz.Na de se baj ismét szét kell kapnom mindent egy kis szar probléma miatt.Már nagyon unom:(:)
eorcsabi
#92
2010. szeptember 01. 14:11
nah nekem így néz ki.... most h felnyitottam láttam hogy megint takarítani kell nekem bajosabb így szűrő nélkül...
eorcsabi
#90
2010. szeptember 01. 13:57
nemnagyon találok neten, de kimegyek csinálok egy képet az enyémről, szerintem ugyanúgy néz ki
soest
#89
2010. szeptember 01. 13:51
Van erről valami kép esetleg vagy hogy képzeljem el ez egy kis doboz vagy mi?:)
eorcsabi
#88
2010. szeptember 01. 13:48
ja igen neked már pollenszűrős a gépezet... hmm .... akkor mögötte lenne logikus
soest
#87
2010. szeptember 01. 13:44
Nekem ott a pollenszűrő ház van az alatt van valahol?
eorcsabi
#86
2010. szeptember 01. 13:43
de ha lebontod, azokat is megtalálod
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6
Összesen 105 találat 6 oldalon