Autohifi

Témakör: Tuning
aktuális téma
Autohifi

Sziasztok!
Ha már tuningrol beszélünk, akkor ne csak a külső dolgokról beszéljünk!
Aki szereti az autohifit, és bármelyik válfajában érdekelt, az ide írjon mindenfélét: tapasztalat, élmény, probléma








Ezért nem kell kondi a kocsiba .



Wolfman user hifi-s blogja



Rodolpho cikkjei az Autohifibolt.hu -n




Hirdetéseket , aréna kuncsorgást moderáljuk !
Három felszólítás után egy hét ban!
Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
tommy
#29
2004. március 10. 20:34
A saját készítés után a dik: hangminőség kezdőbe országos másoDIK!
tommy
#28
2004. március 10. 20:33
A tom242.uw.hu-n a képeknél a tommy 2003-on belül vannak fényképek és egy kis leírás a zenémről(saját készítés, dik)! Üdv. Sámpinak, remélem idén is találkozunk, végre egy igazi autóhifis téma!
Zen
#27
2004. március 10. 19:40
ricfiam...
Akkor szted mi az a Somogyi audio line?
Majd az autohifis srácot megkérdezem!
Csao
Zen
#26
2004. március 10. 19:38
Haga nem neked szólt.. :)
egyik szerelő srác mediaban ennyit mondott!Igénytelen emberek vesznek csak SAL-t ennyi!
Ez olyan mint a trabant.. :)
Szemét...legalább is szerinte!Nem tudom!Pénz kérdése is!De azért biztso jó!
Egyik hawRomnak 2 éve SAL csöve van!igaz 200w-os semmit nem érő erősítővel, de szépen szól!
Neki arra elég, hogy bent élvezni lehessen!
Más kérdés aki a menőzés miatt vásárolja meg!
Ahhoz szép autó is dukáljon akkor már!
Nah a Densionrol nem halottam Zolika..!
Majd a hozzáértők megirják!
csao
ricfiam
#25
2004. március 10. 19:36
Zen a SAL nem magyar gyártmány, csak forgalmazza. Kínai az is mint majdnem minden :)
tiB
#24
2004. március 10. 19:21
Hali Sréc!
Nézz utána, hogy a JVC-n van-e rca (vonalszintű kimenet), legalább egy pár (általában szokott).
Ha ez adott, válasz ki egy erősítőt, amit bele kell építeni (táp az akksiról, rca kábel a fejegységtől stb.). Ha ez megvan el kell kezdeni belepróbálni a mélynyomókat, melyik az ami jól szól. Mivel egyterű az autód (kombi), ezért lehet, hogy egy kisebb mélynyomó egy jól megtervezett ládában már ütős lesz.
VZolika
#23
2004. március 10. 18:29
A Dension termékeiről télleg mondhatnátok véleményt! Látott már ilyet valaki élőben?
Haga
#22
2004. március 10. 17:31
Zen, ez tuti nekem szólt?
Máskülönben, asszonta vki, hogy a mediaban mst 15ezer erősítő+mélynomó együtt.
Annyiért már tutira megérné, ha ott tartanék, mert ovál veszek ennyiért.
Csak már be lenne szerelve.
MAx. egy hónapot adok magamnak, mert ez már bírhatatlan.
Zen
#21
2004. március 10. 17:23
Hali hali :)
Nekem Kenwood a fejegységem!
Ez végülis olyan alap cd-s..!
50 ezer ft kb, vagy 45...!
Ennél alább sztem nem érdemes vasarolni!
Nekem primán szól minden!
Amugy a cucc Mac Audio!
SAL-t is néztem mediaban, de nem akartam magyar gyartmanyt venni..!De az árai jók, s biztos jól szól egy ideig!
A rádió pedig 4x50-w-os legyen !Csaoo!BUM-BUM... :))
Haga
#20
2004. március 10. 17:03
Köszi!
DE player már megvan, nem kis ideje, egy Sny mp3-as, szóval eza kisebb gond-nem is gond már.
Joytsticket lehet hozzá venni, emrt jelenleg csak egy kártyatávir van, de a joy is nem infrás?
Na, majd utánnanézek, de úgy saccolom, az is 10ezer felé néz ki:(

Nekem a beépítésre kéne tipp, esetleg, ha valakinek van valmi netről szedett képe, ahol ilyen van csinálva,stb.
Minden megold érdekel, és köszönöm nagyon!
Sréc
#19
2004. március 10. 16:40
köszönöm a választ,meg neked is Sámpi!
na lenne még kérdésem,én most akarok venni 1 erősítőt meg 1 mélynyomót,ládástól,a kocsim jelenleg 1 kombi F Astra,gyárilag 6 hangszóró van benne,a fejegység 1 alap JVC cd,ehhez menne a fentebb leírt cucc
véleményeket kérnék,ovált nem akarok beletenni az tuti,csak annyit akarok hogy olcsón,relatíve tudjak akár dübögni akár csak simán lájtosan zenét hallgatni
a gyári 6 a helyén maradna...
Vik001
#18
2004. március 10. 14:34
Aha!Én is valami Kenwood-ban gondolkodom!!!!
tiB
#17
2004. március 10. 13:21
hali Haga!
Ha az empéhárom is érdekes lehet, akkor a Dension (így hívják?) van egy kütyüje, amibe winchester-t kell bele tenni, a zenét meg rádióadásként sugározza...
A gyári cd-váltót javaslom cd-s megoldásnak.
Tibi
Sámpi
#16
2004. március 10. 13:14
Jó nagy szo.atás amit az autógyárak fej ügyben művelnek! Nehéz ügy! A régiebbi Sonykhoz volt vezetékes joystick, azzal lehetne vezérelni. az infrás már az üvegen is nehezen "megy át".
ricfiam
#15
2004. március 10. 13:01
Ja, és ugyanannyi pénzért mindíg ez nyújtja a legtöbb szolgáltatást! Meg szép is...
ricfiam
#14
2004. március 10. 13:00
VIK001!
Csakis Kenwood! Keress akciókat, ebben az elérhető árkategóriában a Kenwood verhetetlen!
Haga
#13
2004. március 10. 11:45
Na, persze elég aktív figylője vagyok az indexes topicnak is, itt is vannak gondolom elég szakképzett (vagy csak műértek,kniek mi tetszik) emberek.
Szóval az lenne a kérdésem/problémám, hogy a Seatomba infovócenteres a gyári magnó.
Gondolom, minenki tudja miről van szó(meglehetősen nagy, ám egérmozis monitor, alatta a kazetta, de mejadnem az egész középkonzolt elfoglalja, ez a teljesen egybeépített system-azért meg kell, hagyni, zsír, űrkorszakos benyomást kelt:)
És ebbe a rendszerbe szeretnék egy DIN-es mérető CD-t rakni.
Szóval az lenne akérdésem, hátha van valaki, akinek van oylan ismerőse, aki iylenbe applikált CDjátszót, megoszthaná a tapasztalatokat.
FŐleg a HOVA érdkelne,mnit a hogy, emrt hifissel akaro mbeszereltetni(egylrőe 20ezret kér érte,a mi azért kicsit sok(egy olcsóbb erősítő)
Kesztyűtartó/váltó előtti box??
Ha távirányítós a CD, amit vettem, megoldható-e velehe, hogy ha be van zárva a kesztyűrató ajtaja, úgyis elhe-e vezérelni?(infrás,asszem)
A boxba azért nem emrem rakni, mert félek, ronda lesz.
Ksözi nagyon!
Sámpi
#12
2004. március 10. 10:59
Sziasztok! végre egy autóhifis topic! Van itt egy másik is, de oda senki nem írt, és most már senki sem keres rá. HGT! Figyelj! Miből gondolod, hogy a kondi szívja le az akkudat?
Szerintem a SAL az utóbbi időkben nagyot fejlődött, az új termékeik igen is megálják a helyüket az olcsó árkategóriában! Sőt, még feljebb is!
A Jensen és a Magnat márkát ua. a gyártó cég dobja piacra! A Jensen olcsóbb elemekből építkezik, ezért másoknak is szánják mint a egy Magnatot, bár ott is van "nem annyira minőségi" cucc.
Szerintem nem lehet 100%-kal kilyelenteni, hogy X márka szar, Y pedid jó! Minden márkának vannak jól és rosszúl sikerült darabjai! Bár ez is relatív dolog, attól függ, hogy ki milyen hangot szeretne megvalósítani!
Erre vannak a jó szakemberek! elmondjuk mit szeretnénk, mennyiért, és nincs több gondunk! Éedemes jól körbejárni a témát, több helyre elmenni, minthogy az első alkalommal a Tesco-ba vegyümk egy gazdaságos magassugárzót!......
Sokáig lehetne még ragozni....
tiB
#11
2004. március 10. 09:16
A szolgáltatásokat érdemes megnézni pl.: 2pár rca kimenet (4 csatornás erősítőhöz), CD vagy kazetta, cd váltó vezérlés, távirányító, kinézet, szóval amire szükséged van.
Ha ezek megvannak, meg kell egyszerüen hallgatni őket (ha van rá mód) és kiválasztani azt amelyiknek tetszik a hangja.
40-50-60eFt-ért már lehet elfogadható termékeket kapni.
Vik001
#10
2004. március 10. 09:06
Értem!!Fejegységnek mit tudsz ajánlani stimplán zenehallgatáshoz, néha döngetéshez:)))milyen árkategóriában érdemes leskelődni???Nekem egy 40ropis bőven elég lenne!!Mit mondassz erről???
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
Összesen 329408 találat 16471 oldalon