Info lorem ipsum szöveg

Autohifi

Témakör: Tuning
aktuális téma
Autohifi

Sziasztok!
Ha már tuningrol beszélünk, akkor ne csak a külső dolgokról beszéljünk!
Aki szereti az autohifit, és bármelyik válfajában érdekelt, az ide írjon mindenfélét: tapasztalat, élmény, probléma

Ezért nem kell kondi a kocsiba .

Wolfman user hifi-s blogja

Rodolpho cikkjei az Autohifibolt.hu -n

Hirdetéseket , aréna kuncsorgást moderáljuk !
Három felszólítás után egy hét ban!
Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
csövi
2016. április 29. 10:42
Sziasztok! És még jó a hangja is!
Tomasz8
2016. április 28. 21:14
Sziasztok!

Nagy örömmel szeretném bejelenteni, hogy az RCA kábel testelése a fejegységhez minden nemű problémát megoldott! Tökéletesen szól az egész, teljesen fütyülés és búgás mentes a rendszer. Igaz még minden kábel és a fejegység is ki van bontva a helyéről, de majd holnap mindent vissza rakok szépen a helyére és remélem minden tökéletes marad. Ezúton szeretném megköszönni mindenkinek a segítségét! Nagyon hálás vagyok, királyok vagytok!
coolface
2016. április 28. 14:45
De ez kb ugyanaz mintha egy darab dróttal összekötném. Ezért felesleges másik rca-t venni.
Roland76
2016. április 28. 09:06
Szia! Nekem is ugyan ez volt a problémám, (sőt nálam járó motor nélkül még a belső világítás elhalványulása is belehallatszott a rendszerbe) nálam egy Pioneer P9-es fej és egy ESX V900.2-es erő volt. Én is kipróbáltam mindent, csak akkor szűnt meg a zaj, mikor egy külső független aksira kötöttem ezt az erőt. (más erősítővel nem produkálta a zajt a rendszer) Elküldtem megjavíttatni, de a probléma továbbra is fennállt. Végül eladtam az erősítőt, és az új tulajnál nem produkálta a hibát. Valószínűleg az autóm elektromos rendszerére volt érzékeny az erősítő, másra nem tudok gondolni..
Gaben_21
2016. április 28. 09:03
Erre van az a Gladen Zero RCA és nem kell kókányolni.

kábel

Gaben_21
2016. április 28. 08:45
Szerintem ha az lenne baja, akkor a másik autóban is csinálta volna.
Nekem 2V rca kimenetnél csinálta, 4V rca fejnél már csak úgy hallottam, ha nagyon hallgatóztam. Kíváncsiság képpen vettem egy zavarszűrőt és kipróbáltam. Azzal tökéletes lett, viszont az erős minőségromláshoz vezetett hangban. Körüljártam a témát rendesen, mert szerencsére volt időm vele játszani és érdekelt a miértje a dolognak. Én arra jutottam ezzel az erősítővel kapcsolatban, hogy kevés neki a 2V vonalkimenet. Nem tudok másra gondolni, mert az előző erősítővel nem csinálta, kábelekkel minden rendben volt. Illetve én az elején csak egy egy első szettet hajtottam vele. Ahogy rádugtam a másik RCA kábelt a mélynek ugyanazt csinálta, mint neked. Elkezdtem én is az RCA kábellel játszani. Teljesen mindegy hol volt, csinálta. Kipróbáltam a Gladen RCA kábelt, azzal majdnem tökéletes lett. De a legjobb akkor volt, amikor bekerült egy 4v fejegység. Illetve zavarszűrővel is jó volt, csak hallhatóan vacakabbul szólt az egész.
Én egy ilyet vettem próbaképpen:
[ link: www.autoradiokeret.hu ]
Gaben_21
2016. április 28. 08:35
coolface
2016. április 27. 23:09
Na ez egy "szakszerű" tákolás.😊
coolface
2016. április 27. 23:02
A fejnél mérj rca test(nagyobb karika) meg a fej háza között. Erre irtam, hogy összekötheted egy vezetékkel, de úgy "szakszerű" ha biztosítod.
Tomasz8
2016. április 27. 22:59
Be tudnál egy RCA kábelt linkelni kérlek, hogy milyenre gondoltál?! Mert sok mindent kidobott erre a Google....
Tomasz8
2016. április 27. 22:25
Szia! Az enyémnek 2V a kimenete a másiknak pedig 4 amivel nem fütyült az Én kocsimban. Ahogy írtad, a testes RCA kábellel sem 100%, csak azzal a zajszűrővel?

Egy sárc írt nekem Fb, hogy szerintem is az lehet a baj amit írt kasztiimre is lentebb, hogy kiment a fejegységben egy biztosíték a nyáklapon. Ő azt mondta, hogy ezt úgy lehet letesztelni egy multi méterrel, hogy:

"Az rca kàbeled végén ami a csomagtartóban van... Érintsd hozzà az rca test részéhez (ez a külső nagyobb karika).
A műszer màsik végét pedig a kasztnihoz.
Sípolnia kell!
Ha nem sípol, akkor az a baja."

ez így fedi a valóságot? Mert nálam tény és való, hogy nem fütyült, de egy haveromnál sem akinek kiválóan szól a cucc a kocsiban.
Tomasz8
2016. április 27. 22:18
A fej direkt tápon se volt jó, ami külön jött. Hangszóró vezetékek átnézve minden ok. Külön kapcsoló szál van behúzva. A fejegységet majdnem az ülésen van addig kiérnek a vezetékek és úgy is fütyül. A testeset nem értem, hogy gondolod.
Gaben_21
2016. április 27. 12:06
A másik fejnek hány Voltos volt a vonalkimenete? Csak azért kérdezem, mert 2 Voltos kimenetnél csinálja, 4 Voltosnál nagyon halkan hallhatóan csinálta csak ezt a jelenséget. Én szétszedtem az egész autót, teljesen mindegy, hol voltak az RCA kábelek, csinálta. Egyik megoldásként az extra testeléssel megáldott Gladen RCA kábelt javaslom, másik megoldás a zavarszűrő. Azzal tökéletesen megoldódik a probléma, viszont minőségromláshoz vezet. Esetleg egy 4 voltos rca fejet nézz.
Gaben_21
2016. április 27. 11:32
Szia! Nehéz eset. Nálam is produkált ilyet ez az erősítő. Az érdekessége a dolognak, hogy az előtte lévő erősítő nem csinálta. Amint kicseréltem az erősítőt (minden más változatlan maradt) ugyanazzal találkoztam, amit leírtál. Elvileg földhurok. Olyan RCA kábel kell, amin van egy plussz testelési lehetőség (Gladen Zero rca) és a forrás oldalon, tehát a fejnél kell letestelni plusszban. De még így sem 100 % a siker. Sztem ez az erősítő alapból érzékenyebb ezekre.
coolface
2016. április 26. 18:55
"Hallatlanba" nehéz.....
Fejnek direkt táp, a lehető legkevesebb kábel mellett elvezetve.......esetleg hátulról az erősítőtől(persze biztosítva)
Hangszóró vezetékeket is nézd át, nem e valahol bibis.....
Esetleg a kapcsolószál ha az rca-ban van cseréld le valami külön kábelre.....
Meg azt nézd még meg, hogy az rca testjét a fej házával összekötöd......Ez úgy lenne "szakszerű" hogy egy max 0,1-0,2A üvegbiztit azért sorba kötsz.

Próbáltad kihúzni a fejet kicsit a helyéről? Mert már jártunk úgy is, hogy ha bent volt gerjedt mint állat, kb 5centit kihúzva csend volt.
Tomasz8
2016. április 25. 21:38
Ma kibontottam az RCA-t, de sajnos a helyzet változatlan Lenne még valami további ötletetek?
Tomasz8
2016. április 25. 09:25
Balatonboglári vagyok és akkor megpróbálom azt, hogy ki bontom az RCA-t és középen az üléseken elviszem hátra és megnézem, hogy úgy is produkálja-e a hibát. Az erősítő az műanyag elemen van rajta!
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 329336 találat 16467 oldalon