Megbüntetett a rendőr

Témakör: Real life
aktuális téma
Megbüntetett a rendőr

Problémád akadt a rendőrséggel, vagy az NKH.-val?
Írd le, de a végső megoldást nem itt fogod megkapni, max iránymutatást,hogyan is oldd meg a problémát.

Néhány egyszerű, könnyen betartható kérés:

Ha negatív vagy pozitív élményed volt a hatósággal kapcsolatban meghallgatjuk, de a felesleges és billentyűzetet nem tűrő fikázódást mellőzzük!

A rendőrségen keresztül, kerüljük a napi politikát is!

Aréna kuncsorgásra még nem került itt sor, ne is legyen!
Hirdetés feladásra se használd e topicot, kérlek!
Ne priviben írjatok ha kérdésetek van, azért van a fórum.

Mindent mi se tudunk fejből,így igyekszünk segíteni a vonatkozó jogszabályokkal!



Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
PapaMaci
#36226
2016. április 16. 13:58
Köszi

Ez alapján hová tartoznak a bírbájkok?
Vectra555
#36225
2016. április 16. 13:45
200. § (1) Aki
a) a szeszes ital árusítására vagy a közterületen történő fogyasztására vonatkozó – törvényben, kormányrendeletben vagy önkormányzati rendeletben meghatározott – tilalmat megszegi,
vendéglátó üzletben tizennyolcadik életévét be nem töltött személy részére szeszes italt szolgál ki,
c) a szeszes ital eladása során közterületen vagy nyilvános helyen szemmel láthatóan részeg állapotban lévő személynek szeszes italt szolgál ki,
d) közterületen vagy nyilvános helyen fiatalkorút szándékosan lerészegít,
szabálysértést követ el.
(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a közterület-felügyelő is szabhat ki helyszíni bírságot.

Önkormányzatok rendeletben szabályozzák, így valószínűleg nem egységes.
PapaMaci
#36224
2016. április 15. 17:43
Jó reggelt!
A hozzáértőket kérdezném, mi a hatályos jogszabály a közterületen folytatott szeszes ital fogyasztásról?
YELLOW
#36223
2016. április 14. 16:47
akinek telik gyorshajtásra, annak másik autóra is fog... hiába kobozzák el. max korlátozni lehetne, hogy saját névre vásároljon másik autót. persze lehet más nevére, de....
ezekre nincs orvosság, ha a fejben vannak bajok...
Piet_
#36222
2016. április 14. 16:04
én ezt egy elég beszűkült látásmódnak tartom, az ilyenektől az "eszközt" azaz az autót kell elkobozni, mivel ahogy te is mondod nem "jogsival" megy hanem benzinnel...
Vectra555
#36221
2016. április 14. 15:42
Az általad említett száguldozó maximum akkor fogja betartani a szabályokat, ha rendőrt ültetnek mellé, amire, valljuk be elég kevés esély van. Elveheted a jogsiját, anélkül is tud és fog is vezetni. Kevesebb sérülés akkor lesz, ha az emberek betartják a közlekedési szabályokat, nem pedig felrúgják, vagy újraértelmezik.
hondagirl
#36220
2016. április 14. 15:16
Én is inkább elengedem, ne engem törjön össze, menjen ahova akar, aztán csináljon amit akar... Inkább legyen előttem, hogy kezelni tudjam a faszságát, mint hogy mögöttem tegyen valamit, amire kevésbé tudok reagálni...

És igen, mi is anyuékkal Horvátország szerpentines részein láttunk egy ilyet történetet: kanyarokban előzgetett a csaj, aztán megállt valami kúton, így újra mi voltunk előrébb... aztán megint megelőzött, majd megint megállt valamiért, aztán így megint mi kerültünk előrébb... aztán megint megelőzött minket, persze mindegyik előzés veszélyes volt... végül akkor haladtunk el mellette, amikor helyszíneltek a rendőrök, mert a várostábla előtt felkenődött a szalagkorlátra...
hondagirl
#36219
2016. április 14. 15:11
Biztonság, és kevesebb gyorshajtás attól nem lesz, hogy a trafipaxos helyen arra a 300 méterre betartja a megengedett sebességet az egyébként száguldozó... Lentebb ezt beszéltük... De mindegy.
Természetesen mivel te mondod, ezért ez így jól van
YELLOW
#36218
2016. április 14. 11:56
ki így ki úgy...
motorosoknak mindig lehúzodom, én is motorozgattam régen. azokkal meg egyáltalán nem lehet tartani a tempót, ha akarnád sem. mármint a szabályokat.
én meg pályán mindig a külsőben megyek, csak előzni megyek be a belsőbe.
de mondom nem vagyunk egyformák. nyugi ha látom, hogy erőszakos, akkor elengedem én is ha van rá lehetőség, aztán útjára engedem, hogy remélem az első fánál kötsz ki... voltam már ilyennek tanúja.
azt nem szeretem, amikor családos embert látok gyerekkel az autóban ezt művelni... felelősség nulla.
Vectra555
#36217
2016. április 14. 11:51
Akkor újra elmondom. A rendszer képes volna rá, de nem úgy telepítették, hogy ezt a funkciót használják, bár ugye az összeesküvés elméletek szerint csak a pénzbehajtás volt a cél.
Leu
#36216
2016. április 14. 11:50
Én pedig azt mondom hogy attól hogy te vagy a becsület bajnoka attól a többi "őrült száguldozót" segíthetnéd kicsit. Én tuti kihúzódom ha látom jön mint állat, engedem had menjen látom siet. Motorosnak is mindig félre húzódom, jelezvén figyelek rád és ha akarsz gyere. Pályán általában belsőben megyek, de szemem a tükörbe, ha gyorsabb jön valaki engedem.
Vectra555
#36215
2016. április 14. 11:49
A cigi, drog nálam is egészében kimaradt, az alkohol meg max. családi események során mértékkel. A balhé, nagy buli engem sem vonzott, így én is erősítem a szolgalelkű, behódoltak táborát.
YELLOW
#36214
2016. április 14. 11:27
de engem nem érdekel, hogy ezért ki haragszik meg...
én anno az oktatáson is felvetettem ezt a kérdést. hogy miért tartsak én jobbra városban, mikor a megengedett sebesség úgyis adott, és a külső tele van teherutóval, autóbuszokkal, stb.
én is van, hogy 55-el megyek óra szerint... de most aki 60-70-ekkel közlekedik, annak nem érdekel a nyomora. oldja meg magának. egyenlőre ő az aki nem megfelelően közlekedik, nem én. ha én gyorsabban akarokmenni, akkor megoldom, egy darabig nem idegesítem rajta magam, hogy valaki szabályosan 50-et tart.
azon viszont idegesítem magam, amikor 50 helyett minden indok nélkül 40-el megy. mert mondjuk nő, vagy vén f@sz.
hondagirl
#36213
2016. április 14. 11:20
Mondjuk ezért a városban nem húzódsz ki dologért lehet hogy haragudnék rád...
Az autómmal én sem szívesen mennék ki a szar jobb oldaliba, de ha gyorsabban szeretnék menni éppen (mondjuk 55-60), akkor eléggé zavarna, hogy én menjek a szarba azért mert te éppen pont 50-nel mész a belsőben...
Én akármennyire is belsősáv párti vagyok, ha látok egy gyorsabban jövőt, és mondjuk messziről nem megy ki a jobb oldaliba, akkor én kihúzódok, és kibírom azt a kicsi időt, ameddig elhalad mellettem...
De leginkább az lenne a legjobb, amit már párszor leírtam, hogy ha a teljesítményadó 100%-osan az utakra menne el, pénzügyi kimutatásokkal... Szerintem nem lennének ennyire szar útjaink... :S
hondagirl
#36212
2016. április 14. 11:16
Mégegyszer leírom... Mérje az akkori sebességet is, tehát már azért is kap büntit, mert az elsőn 180-al ment... Annak sem látom sok értelmét, hogy azért, hogy a következő ponton jó legyen, képes legyen egy gyorshajtó 80-al menni. Szerintem nem életszerű... Ráadásul nyilvánvaló, hogy a kirívó esetekre gondolok... Amikor pl mindkét ponton 130-al megy, de a két pont közötti idő nagyon rövid, vélhetően jóval túllépte a sebességet. Az, hogy túl sok a két pont között, akkor megállt, hát megállt... Lehet akkor is ment a két pont között 200-al, és a pontoknál 130-al, de ezek szerintem nem akkora gyakorisággal előforduló dolgok...
De nekem aztán mindegy... Csak mégegyszer mondom, volt erről szó, pont amiatt, hogy ne csak a mérési pontoknál tartsák be a sebességet... Ezért kérdeztem.
YELLOW
#36211
2016. április 13. 16:49
nem követem a menő dolgokat... most már BMW-t sem vennék
általában próbálok úgy cselekedni, ahogy én jónak látom. nem mondom, hogy nem hallgatom más véleményét, javaslatát, de.... élhettem volna úgy mint minden "rendes" fiatal, de teljesen jól érzem így magam, hogy 31 évesen nem ittam alkoholt, nem próbáltam ki a cigit, vagy egyéb kábszereket. igaz nem is buliztam annyit, nem keveredtem annyi balhéba, mondjuk úgy józanul tudtam cselekedni, gondolkozni. maradi vagyok vagy szolgalelkű...
Vectra555
#36210
2016. április 13. 16:38
Remélem érted miért írtam. Ma már nem menő szabályosnak lenni, főleg nem a közúton.
YELLOW
#36209
2016. április 13. 15:40
a szolgalelkű eléggé ledegraláló erre a szitura...
YELLOW
#36207
2016. április 13. 14:46
engem nem érdekel, had menjen, de városban nem fogok lehúzódni a külsőbe. ha annyira ,menni akar kerüljön ki arról. az nem jobbról előzés. városon kívül, meg simán kihúzódok szélre ha arról van szó... ez nem önkéntes rendőrösködés. csak én valloke gy elvet és azt próbálom követni. lehet nem jó, és főleg nem átlagos, elfogadott a mai világban.
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 36286 találat 1815 oldalon