Megbüntetett a rendőr

Témakör: Real life
aktuális téma
Megbüntetett a rendőr

Problémád akadt a rendőrséggel, vagy az NKH.-val?
Írd le, de a végső megoldást nem itt fogod megkapni, max iránymutatást,hogyan is oldd meg a problémát.

Néhány egyszerű, könnyen betartható kérés:

Ha negatív vagy pozitív élményed volt a hatósággal kapcsolatban meghallgatjuk, de a felesleges és billentyűzetet nem tűrő fikázódást mellőzzük!

A rendőrségen keresztül, kerüljük a napi politikát is!

Aréna kuncsorgásra még nem került itt sor, ne is legyen!
Hirdetés feladásra se használd e topicot, kérlek!
Ne priviben írjatok ha kérdésetek van, azért van a fórum.

Mindent mi se tudunk fejből,így igyekszünk segíteni a vonatkozó jogszabályokkal!



Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
YELLOW
#36286
2020. május 25. 17:20
folyamatos bacogtatás van... de ma is ment előttünk egy hondás, felhúzott ablakkal, 200m távolságból is hallani lehetett a kipufogóját. nem vicc. asszony azt hitte az ő kocsijából jön a hang, sajnos nem vágja le rögtön, hogy a honda kinézete utalt a hangra is. mi másból jöhetett volna. de a retkes centivel járnak a kékek, ennyit tudnak.
Stefanvon
#36285
2020. május 25. 13:21
Azaz. . .
Meg ilyen üzemanyagaraknal meg kell gondolni minden megtett metert. . .
YELLOW
#36284
2020. május 11. 16:55
fenéket, csak annyit megbüntették már őket, hogy az internetet sem tudták fizetni.
Stefanvon
#36283
2020. május 11. 09:04
Itt is hogy elcsendesedett az "elet". . .
Talan megöregedtünk es mindenki betart mindent es javult a közlekedesi moral. . .
PapaMaci
#36282
2018. március 16. 12:34
Nálunk rendszeresen csak állnak. Fogalmuk sincs, mit tegyenek, a busz meg csak dudál, és emberek százait váratják.
Snec
#36281
2018. március 16. 09:39
de, ha már beáll a busz sávba, akkor menjen is, amikor az vált, mert feltart mindenkit...
engem az bosszant, hogy reggel megyek be, és a vácira kanyarodok, jó hosszú a sor, és 3-4 autó egymás után pofátlankodik be. A vörösvárin, rendszeresen használják a buszsávot, mostanában a flóriánnál ki se állnak a rendőrök, pedig régen sok kocsit kiszedtek
PapaMaci
#36280
2018. március 14. 22:08
A kereset arányos bírság nekem is tetszene, csak itt még mindig nagyon sokan feketéznek.
Én anno komolyan vettem a szóbeli figyelmeztetés, és rendkívül hálás voltam a szervnek, hogy annyival megúsztam. ...és... Utána nem is követtem el még egyszer.
Amit írtam, csak az a bajom, hogy ha kis dolgokban engedünk a népnek, akkor egyre nagyobbakkal próbálkoznak. Majd végül már semmi nem szab gátat az ámokfutásoknak. És igen, ha annyira hülye, hogy nem fogja fel, hogy azért lett megbüntetve, mert megszegett egy szabályt, akkor fusson bele még egyszer, és fizessen újra!
Ezt a pontrendszer kérdést sem értem igazán. Nem úgy volt, hogy ezek fogynak, majd ha elfogy, akkor újra vizsga?
Ezt sem igazán érzem.
Na meg a másik, hogy ha kiállnak a rendőrök, és megbüntetik az embereket pl egy buszsávban, pl az Árpád hídon, akkor tényleg az esti híradóba kerülnek, és többé azt sem szabad nekik? A pofátlanabbak meg kerüljenek nyugodtan szabálytalanul mindenki elé? A mertófelújítós szakaszon is simán beállnak a polgárok a buszsávokba, és nem izgatja őket semmi.
Hogy van ez? Biztosan vannak túlkapások a rendőri oldalról is, de hogy lehet úgy rendet tartani, hogy ha a szerv nem tehet semmit?
Stefanvon
#36279
2018. március 14. 16:22
VITA: ugy gondolom, hogy Te is ahogy en ezt a szot a valos ertelemben hasznaljuk. Az érvek ütköztetése, közös allaspont kialakitasa.

Törekves, cselekves van. Bar egyrenehezebb, mivel mint mar irtam oda a tisztelet.
Barmit teszel azt a szellemiekben kevesbe felkeszült polgar egyböl "vegzalasnak" veszi.
A legjobb vedekezes a tamadas alapon: "miert nem a betöröket, gyilkosokat üldözik...?"
Arrol nem is beszelve, hogy a szobeli figyelmeztetest senki nem veszi komolyan, amikor birsag kiszabasara netan feljelentesre kerül sor akkor meg a köztudatba tevesen berögzült "penzbeszedes" mondoka kerül elöterbe.
A hatosagnak fontosabb dolga is van mint az össze kendacsolt verdakkal szaladgalo önjelölt Schumacher-eket helyretenni, de amig este arrol mesel a havarjainak, hogy a "köcsögök jol lehuztak" ahelyett, hogy egy pillanatra is elgondolkodna azon, hogy mit es miert. . .
Addig masnap megint megcsinalja a hölyeseget.
Töllünk szerencsessebb jogalkotasu nyugati orszagokban a renitenseket akar eletfogytig is eltilthatjak a gepjarmüvezetestöl, arrol nem is szolva, hogy akar az eves fizetesenek a 100%-ra is rughat a birsag.
YELLOW
#36278
2018. március 13. 20:45
minap írtam szinte ugyanezt valahova.
PapaMaci
#36277
2018. március 13. 14:29
Nekem meglátásom, hogy a jogszabályok, vagy eleve a szabályok nem azoknak szólnak, akik ezek nélkül is képesek együttélésre más emberekkel, vagy a természettel, hanem azoknak, akik erre maguktól, vagy a nevelés hiánya miatt képtelenek erre. Még ha a "törvény tisztelő" polgárok sokszor ezt vegzálásnak is veszik, azt gondolom, hogy a szabályokat be kell tartatni, pont azért, hogy aki próbál becsületesen élni, az ne legyen kirekesztve!
Igazából nem vitát akartam szítani, hanem a Ti oldalatokról lennék kíváncsi, hogy mennyi lehetőség van, vagy milyen törekvések, hogy élhető legyen az élet a nem "ügyeskedő", hanem dolgozó embereknek?
Stefanvon
#36276
2018. március 13. 14:18
A tenyek felsorolasaval nem valtasz ki se kisebb, se nagyobb vitat.
A tenyek azok tenyek, sajnalato modon akkor is, ha negativak.
Sajnos valoban a közlekedesi kultura negativ rekordokat döntöget.
Itt megjegyeznem, hogy TISZTELET a kivetelnek.
A fejekben van a baj. Attol, nem lesz senki se szebb, se jobb, hogy nagy ivben tesz a szabalyokra. . .
Mintha ciki lenne jogkövetö magatartast tanusitani.
Az emberek ertekrendjevel van a baj. Az olyan alapvetö fogalmak, mint becsület, tisztelet odavesztek. . .
Az emberek többsege sem masokat, sem magat nem becsüli.

Arrol lehet vitatkozni, hogy a közlekedesre vonatkozo jogszabalyi elöirasok jok vagy sem.
Celjuk azonban vegeredmeny tekinteteben az emberelet megovasa.
YELLOW
#36275
2018. március 08. 16:59
én tegnap láttam egy Volvót, lehet volt oszt társam volt, vagy egy másik haver, de az első rendszám felett 2 DRL világítás ott vakított szürkületben. aminek már csak a felszerelési lokációja sem szabályos, pláne nem a működése.
gyanítom fényképezés esetén elvakítja az objektívet és nem látni a rendszámot. csak erre tudok gondolni. kegyetlen fényerővel vakított. sajnos a farát nem láttam, hogy ott is hasonló megoldás van-e, mert nem én vezettem. ohne tükör.
PapaMaci
#36274
2018. március 08. 12:34
Azt gondoltam, nagyobb vitát váltok ki, és talán jönnek ellenérvek, vagy cáfolatok.
PapaMaci
#36273
2018. március 03. 00:07
Én meg úgy látom, hogy a gyeplő a lovak közt. Egyszerű példa. Hirdetett a rendőrség lámpa ügyben zéró toleranciát. Ugye, milyen jól hangzik? Hány autót hívtak be műszakizni akkor? Megyek az úton, és azt látom, 10 autóból 7 össze vissza világít, vagy telibe xeon, vagy bármi fosch, amivel engem lefénymásolnak. Ettől a polgár azt gondolja, ha ezt megússza, akkor bármi más törvényt is megszeghet. És igen, egyre többet meg is szegnek. Újra sokasodik nemzetünk fővárosának utcáin a kutyagumi, egyre több civil személyautó közlekedik a buszsávban, megy a száguldozás, a piroson áthajtás, a nem megengedett kanyarodások, és senkit nem vesznek most sem elő. Tehát azért teszik, mert megtehetik. Lassan életveszély kimenni az utakra.
Stefanvon
#36272
2018. március 02. 21:17
Mindenki dolgozik es teszi a maga dolgat (vagy igy vagy ugy)...
Stefanvon
#36271
2018. március 02. 21:15
Ennyi, a pozitiv hozzaallas mar fel siker.
PapaMaci
#36270
2018. március 02. 17:42
Monnyuk ezzel azért egy picit vitatkoznék! Inkább úgy tűnik, a rendőrök nem teszik a dolgukat. Hirdetnek valamit, nagy szigort, aztán semmi nem lesz belőle. A polgárok meg azt gondolják, mindent szabad.
kadi418
#36269
2018. március 02. 15:18
Az jóóóóó, senkit nem büntettek meg
Stefanvon
#36268
2018. március 02. 12:38
Itt is jol megallt az elet...
Redzsee
#36267
2017. október 08. 17:44
Helló! Ha van azon a szakaszon bármiféle kamera akkor nagy valószínűséggel igen! Abból gondolom, hogy aput is meg b...üntették az M0-on az M5 és Vecsés Gyál kihajtó között. Mondjuk csak tudtommal ott térfigyelő kamera van, de lehet van valami komolyabb is. Látni még csak a "gombócot" láttam.
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 36286 találat 1815 oldalon