Kárpit tisztítás

Témakör: Helpdesk
aktuális téma
Kárpit tisztítás

Ki mivel hogyan? Nekem ezek a flakonos habos dolgok (Prevent és társai) nem jöttek be, ezért keresnék valami alternatívát otthoni tisztításra.

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5
rav4
#92
2014. június 30. 19:22
Szia!Legalább20-éve foglalkozom kárpit tisztítással!A tetőkárpitot ne géppel csináld,mikroszállas kendővel takarítsd és azt fújd be tisztító szerrel,aztán mehet a tetőkárpit tisztítás,de csak óvatosan,ne legyen nagyon nedves,mert levállhat a kárpit!!!A többi kárpitot meg szivaccsal dörzsöld át ami persze tisztító szeres vízzel átitatott,majd addig szívasd a géppel amig tiszta víz nem jön a gép átlátszó fején keresztül!
TaaT
#91
2014. június 30. 18:18
A tetőkárpittal az a baj hogy az ragasztott cucc, elméletileg ki kéne bírnia de simán előfordulhat hogy leválik a hordozó anyagról...
Jeas
#90
2014. június 30. 16:44
Jó, még nem igazán vágom Csak minden tisztítónál úgy láttam, hogy ezzel a géppel álltak neki az üléseknek, és a többi kárpitnak
Piet_
#89
2014. június 30. 16:19
hajrá, aztán mindenképpen tedd ki a napra úgy vagy egy hétig
Jeas
#88
2014. június 30. 15:50
Sziasztok! Takarító/Kárpittisztító géppel neki lehet állni a tetőkárpitnak is? Mert hallottam, vannak kocsik, ahol ott is mennek a vezetékek, és mégis löki a vizet...
Valamint ilyen gép használata pl. ülés tiszítás után az ülés vizes marad? Kárpitokhoz milyen szerrel kezdjek neki?
Valamint a fehér műanyag elemeknél mivel tudnám lepucolni a jól beleivakodott fekete koszt?
emrov
#87
2014. március 14. 22:04
Egyszerű dolgok, először meleg szappanos vízzel mosd át az egészet, azzal le fog jönni a retek legnagyobb része. Ésszel dörzsöld. Utána hagyd megszáradni és ha megszáradt, akkor ecettel dörzsöld át finoman, n túl erőssel, akár hígíthatod is. Ezzel lejön róla az összes zsíros szennyeződés. Hagyd megint megszáradni. Ez után mehet rá a bőrápoló. Nagyon sokféle van, nézz körbe. Nekem valami névtelen van, ami itthon készül, de nem kerül forgalomba, nem tudok többet szerezni. Szóval egy normális bőrápolóval nem lehet mellélőni. Kérdezz meg egy autókozmetikust.
Pepe 16V
#86
2014. március 14. 19:51
Sziasztok.
Meg szeretném kérdezni, hogy biztonsági övet, szabad e kárpittisztítóval tisztítani?
Zslé
#85
2013. július 05. 21:35
Sziasztok,

Olyan problémám lenne (ez legyen a legnagyobb), hogy vettem ma egy jó kis vajbőr belsőt. Szakadás nincs rajta, de van rajta néhány csúnya szennyeződés (általános koszfoltok a hajlatokban, valami őrült rápakolt gumit egyszer, az is jól olvasható nyomatot hagyott), illetve a vezető ülés oldalán és a könyöklőn kopás is. Tudtok ajánlani valami tuti bőr tisztító és ápoló (regeneráló) szert és/vagy módszert, mivel essek neki? Előre is köszi!
AkjoreM3
#83
2012. június 10. 12:16
kepi89
#82
2012. június 10. 11:41
Köszi KNaudiTT !Megnéztem tényleg szép a kárpit a kocsidban..mondjuk az egész autó szép ..én mondjuk úgy vettem már a bőr belsőt hogy nem tudom ki volt szedve és nem tudom mennyit állt ...és csak úgy szív be mindent amit rákentem...ezt a Parafin olajas megoldást csak azért kérdeztem mert az van itthon...de nem akarok ártani a bőrnek ...de most majd utánna nézek ennek a szernek..és köszi mégegszer ...ÜDV
KNaudiTT
#81
2012. június 10. 11:08
Ha hosszúéletű és szép bőrkárpitra vágysz akkor Autoglym termékeket tudom ajánlani.
És nem forgalmazóként irom hanem mint elégedett felhasználó.
Nézd meg az oldalamon a bőrkárpitozást a kocsimban.
kepi89
#80
2012. június 10. 09:55
JÓ Reggelt Mindenkinek ..az lenne a kérdésem igaz már rég nem írt ide senki...hogy mi a véleményetek ,tapasztalatotok a bőr kárpit parafin olajjal történő tisztításárol.....mert már sok mindent hallottam...előre is köszönet...üdv:Kepi89
ICSES-01
#79
2010. március 12. 10:08
ha felhólyagosodott a bőr kárpitom vagy műbőr,valahogy hőlégfúvóval felmelegítve vissza tudom állítani a gyári helyzetbe? arra gondoltam valahogy alájuttatom a kárpit ragasztót és akkor felmelegítve annyira rugalmas lesz hogy visszatapad.
ttaky11
#78
2010. február 03. 01:55
Hali mindenkinek!!!
érdeklődnék hogy honnét tudnék beszerezni maxolen 37 bőrápolót??? Választ az oldalamra plz??!!
Üdvw.
Koritrabi
#77
2009. július 27. 21:15
Mi már csináltuk nem egyszer. Eddig senki nem panaszkodott!
P.Sztár
#76
2009. július 27. 08:36
Arra figyelj h minden hol átöblítsd mert vissza tud foltosodni!
Ülés alja hát támla szélei meg ilyesmi!
P.Sztár
#75
2009. július 27. 08:35
Miért akarod magasnyomásúval?
Áll rajta a sár?
Ha nem akkor elég kárpit tisztító folyadékkal le spriccelni át dörzsölni szivaccsal vagy puha szőrű kefével és utána átöblíteni a kárpit tisztító géppel!
Volki
#74
2009. július 27. 08:24
Nem bent.
Kiszedem az üléseket és kint az udvaron átnyomatnám magasnyomásúval+ kárpittisztítóval.
P.Sztár
#73
2009. július 27. 08:18
Bent van az autóba?
Mennyire koszos?
Légzsáknál ne áztasd szarrá és akkor nem lehet semmi gond az benne van 1 műanyag dobozba csak pár apró lyuk van rajta!
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5
Összesen 92 találat 5 oldalon